Harry i Meghan przeprowadzili się do USA. Donald Trump zareagował bardzo stanowczym oświadczeniem

Donald Trump o przeprowadzce Meghan i Harry'ego do USA

Donald Trump o przeprowadzce Meghan i Harry'ego do USA

Donald Trump na Twitterze odpowiedział na prośbę Meghan Markle i księcia Harry'ego. Para po przeprowadzce z Kanady do Stanów Zjednoczonych nie może liczyć na wsparcie prezydenta USA.

Książę Harry i Meghan Markle już za niespełna 48 godzin oficjalnie opuszczą rodzinę królewską. Zgodnie z porozumieniem zawartym z królową, wraz z końcem marca para straci prawo do reprezentowania rodu Windsorów. W konsekwencji tego książęta Sussexu nie będą otrzymywać środków publicznych z tytułu wykonywanych obowiązków. Nie będą też mogli używać tytułów „Jego/Jej Królewskiej Wysokość” oraz stracą prawo do posiadania nazwy Sussex Royal, pod którą wciąż funkcjonują m.in. ich oficjalna strona internetowa oraz bardzo popularne konto na Instagramie.

Jak donosiły media w ubiegłym tygodniu, Harry, Meghan i Archie przeprowadzili się z Vancouver do Los Angeles. Zdążyli to zrobić przed ostatecznym zamknięciem granic Kanady i Stanów Zjednoczonych ze względu na pandemię koronawirusa. Na miejscu nie spotkali się jednak z ciepłym przyjęciem – zwłaszcza ze strony Donalda Trumpa.

Donald Trump o przeprowadzce Meghan i Harry’ego

Niedługo po tym, jak media obiegła informacja dotycząca ostatecznej przeprowadzki Harry’ego i Meghan do Kalifornii, pojawiły się głosy, że byli członkowie rodziny królewskiej mogą mieć problem z zapewnieniem sobie odpowiedniej ochrony.

Według amerykańskiego prawa Sussexom nie przysługuje już tzw. ochrona z urzędu, jak to miało miejsce, kiedy oficjalnie reprezentowali interesy narodu brytyjskiego. Już w lutym władze Kanady odmówiły Harry’emu i jego żonie tego typu wsparcia. Tym razem zrobił to sam Donald Trump.

Jestem wielkim przyjacielem królowej i całego Zjednoczonego Królestwa. Niedawno informowano, że Harry i Meghan, którzy opuścili Anglię, osiądą na stałe w Kanadzie. Teraz przeprowadzili się do USA, jednak Stany Zjednoczone nie będą płacić za ich ochronę. Niech sobie płacą sami! – napisał Trump na Twitterze.

W odpowiedzi rzecznik księcia i księżnej Sussexu oświadczył, że „para nigdy nie miała planów, by prosić rząd USA o ochronę”. Dodał również, że ta kwestia została już rozwiązana, a „zapewnienie im bezpieczeństwa będzie finansowane z prywatnych środków”.


Melania Trump w lateksowym płaszczu i Donald Trump na meczu

Melania Trump w lateksowym płaszczu i Donald Trump na meczu

Donald Trump pocałował Melanię

Donald Trump pocałował Melanię

Donald Trump memy

Donald Trump memy

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×