Szukaj

Dominika Kulczyk wstrząsnęła internetem. Opublikowała zdjęcia pobitej Michelle Obamy

Dominika Kulczyk i Michelle Obama

Dominika Kulczyk i Michelle Obama

Dominka Kulczyk zdobyła się na bardzo odważną publikację na Instagramie. Zamieściła zdjęcie pobitej Michelle Obamy. Internauci są bardzo poruszeni tym dramatycznym widokiem.

Dominika Kulczyk jest bizneswoman, reporterką, ale przede wszystkim działaczką społeczną. Filantropka i córka Jana Kulczyka bardzo chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Z jej inicjatywy siedem lat temu powstała Kulczyk Foundation. Jest to organizacja, której fundatorami byli jej rodzice, ona sama pełni funkcję Prezesa Zarządu. Fundacja swoim zasięgiem działania obejmuje nie tylko Polskę, ale także cały świat. Rozwiązuje ona potrzeby najbardziej potrzebujących środowisk. Wspiera zawsze bardzo duże i konkretne projekty, znajdując wielu partnerów przy realizacji swoich działań.

Dominika stała się bardzo rozpoznawalna dzięki serii reportaży, które mogliśmy oglądać w programie Efekt Domina. Emitowane w TVN materiały dotyczyły historii ludzi skrzywdzonych przez los. Filantropka przemierzyła tysiące kilometrów i odwiedzała różne zakątki globu, by spotkać się z tymi, których los nie oszczędzał. Starała się nieść pomoc nie tylko ubogim, ale przede wszystkim tym, którzy ze względu na swój kolor skóry, pochodzenie, czy miejscowe poglądy są zagrożeni wykluczeniem społecznym.

Dominika Kulczyk opublikowała zdjęcia pobitych kobiet

W swoich reportażach poruszała ona najczęściej problemy kobiet i małych dziewczynek. To one bowiem w wielu krajach na świecie nadal są uznawane za ludzi gorszej kategorii. Ich prawa notorycznie są łamane. To właśnie tak zwaną słabą płeć Dominika postanowiła otoczyć szczególnym wsparciem. Nie można się więc dziwić, że dzisiaj, kiedy jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, postanowiła zabrać głos.

Na jej profilu na Instagramie pojawiły się zdjęcia pobitych kobiet. Wśród nich widzimy Michelle Obamę, Angelę Merkel i Hilary Clinton. Zamieściła też bardzo obszerny opis w językach angielskim i polskim.

Wystarczy bólu…
Tych zranionych i tych, co ranią…bo oni też zadają ból z bólu…
Rozpuśćmy ból w miłości.

Dziś Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Te głośne, szokujące prace „Just Because I Am a Woman” („Tylko dlatego, że jestem kobietą”) włoskiego artysty aleXsandro Palombo, przypominają, że ofiary nie są anonimowe. Wykorzystując przerobione w photoshopie zmaltretowane portrety: m.in. Michelle Obamy, Angeli Merkel, Hillary Clinton pokazał, że każda kobieta, niezależnie od statusu społecznego, pochodzenia, poglądów i religii, jest narażona na przemoc. Artysta tłumaczy, że chce w ten sposób „zilustrować dramat, który dotyka miliony kobiet na całym świecie, by potępić, podnieść świadomość i uzyskać odzew ze strony instytucji i polityków”.

Z opisu wiadomo, że przedstawione portrety sławnych kobiet są jedynie wizualizacją stworzoną na potrzeby całej akcji. Włoski artysta przerobił zdjęcia w Photoshopie, by dać bardzo mocny obraz tego, z jakim cierpieniem muszą zmagać się kobiety niezależnie od swojej pozycji społecznej.

Internauci są żywo poruszeni tym, co zobaczyli. Fotografie słynnych ikon polityki zrobiły na nich ogromne wrażenie, a pod postami pojawiła się dyskusja na temat przemocy wobec kobiet. Wszystkie fotografie, które pojawiły się na profilu Dominiki, możecie zobaczyć w naszej galerii.


Michelle Obama - zdjęcie opublikowane przez Dominikę Kulczyk w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet

Michelle Obama - zdjęcie opublikowane przez Dominikę Kulczyk w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet

Michelle Obama - zdjęcie opublikowane przez Dominikę Kulczyk w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet

Michelle Obama - zdjęcie opublikowane przez Dominikę Kulczyk w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet

Angela Merkel - zdjęcie opublikowane przez Dominikę Kulczyk w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet

Angela Merkel - zdjęcie opublikowane przez Dominikę Kulczyk w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Ale się uśmiałam czytając te wpisy
  ☺☺☺☺🎄

 • Gość pisze:

  Pomyśl Dominiko co piszesz. Może wzięłabyś się do pracy prawdziwej , nie bazuj na ukradzionej kasie, przez żyjącego wygodnie sobie Kulczyka – ojca którego np. w Meksyku ostatnio widziano – turyści. Teraz może szaleć. Opamiętaj się!!!!!!!!!! W Polsce wszyscy o tym wiedzą.

 • Gość -strop. pisze:

  Kulczykowa? Córcia tego największego złodzieja Polaków i Polski?! Może ODDAŁABY Polakom to, co ukradli. Od skradzionych MILIARDÓW w chorym łbie się przewraca.

 • Gość pisze:

  Większość obserwatorów nie zrozumiała przesłania p,Kulczyk dzkoda

 • Gość pisze:

  tu widac photo shop ale to osoby ktore handluja dziecmi na czesci i ktos powaznie je zmasakrowal zato

 • Gość pisze:

  Bzdura, charakteryzacja , dokładnie tak samo jak z było z lekarzami we Włoszech. Propaganda bo serial masoński przestaje być wiarygodny .

 • Gość pisze:

  Pani Kulczyk potrzebny jest dobry psychiatra

 • Gość pisze:

  Artysta przerobil zdjecia xDDDD Ku….. nie wiedzialem ze obsluga Photoshopa na poziomie Amator to rownoznaczne z artysta. Nie trzeba byc jakims specjalista alby zobaczyc ze to sztuczne w cholere. Ok przeznam ze jak miniaturka z 120X240 wygladalo jak by faktycznie ja pobito ale przy normalnej rozdzielczosci to jak by dac dziecku kredki i powiedziec zeby umalowal mame do pracy. Ale swoj efekt osiagnela na ustach naszych jest wiec skuces moze otwierac szampana

  • Gość pisze:

   ale wlasnie o to w tym chodzi .gdybys gosciu przeczytal/la artykul byloby dla ciebei jasne, a tak? smiech

 • Gość pisze:

  Co za żenujący sposób na zyskiwanie czytelników. Mnie właśnie straciliście. Pani Kulczyk niech się zajmie czymś pożytecznym, chyba, że się chce poduczyć Photoshopa. Ale wtedy nauczyciel przydałby się lepszy. Doprawdy- podwójna żenada.

 • Gość pisze:

  Jak mozna pisać takie bzdury?? sprawdziam,sa to sfingowane porttrety..kazda moze byc pobita

 • Dno i gowno pisze:

  Jak juz robia takie przerobki, to niech zatrudnia przynajmniej 14 latka.

  • Gość pisze:

   Widzę , ze nawet tak trudny i smutny temat nie potrafi Cię wzbudzić do refleksji. Wyszukujesz cos co nie ma znaczenia . Rozumiem , ze Twój podpis to ”Ty”….

 • aaa pisze:

  Kłamstwo i manipulacja! Nimfomanka żyjąca w luksusach z pieniędzy ojca, najpierw naciągała na „biedne dzieci z Afryki” a teraz na przemoc wobec kobiet. Wywoływanie sztucznych emocji bez sensu!