Patrizia Gucci chce pozwać Ridleya Scotta. Wskazała liczne nieprawidłowości w filmie „Dom Gucci”

Ridley Scott i Patrizia Gucci

Ridley Scott i Patrizia Gucci

Film Dom Gucci budzi spore kontrowersje wśród słynnego rodu. Patrizia Gucci chce pozwać Ridleya Scotta. Co jej się nie spodobało? Jakie ma zastrzeżenia do kinowego hitu roku?

Dom Gucci to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Dzieło Ridleya Scotta trafiło do polskich kin 26 listopada. Pokazano w nim historię Patrizzi, byłej żony Maurizio Gucciego, która nie mogła pogodzić się z rozwodem i planowała zabójstwo męża. W główne role wcielili się Lady GagaAdam Driver. Jeszcze przed premierą produkcja wywoływała wiele emocji.

Patrizia Gucci ma zastrzeżenia do filmu Dom Gucci

Patrizia Gucci została skazana w szeroko nagłośnionym procesie za wynajęcie płatnego zabójcy. Przez włoską prasę została nazwana Czarną Wdową, za spiskowanie w sprawie morderstwa jej męża. Historia ta szerzej przedstawiona została w filmie Dom Gucci. Co prawda kobieta nie miała jeszcze okazji, żeby go obejrzeć, ponieważ we Włoszech premiera odbędzie się dopiero w grudniu, jednak już zdążyła wydać opinię:

Ja jeszcze nie widziałam filmu, ponieważ we Włoszech jego premiera zaplanowana jest na 16 grudnia. Obejrzeli go jednak moi kuzyni. Byli całkowicie zszokowani, ponieważ to po prostu totalna szmira – wyznała w rozmowie z magazynem Wprost.

Patrizia uważa, że jej wizerunek został nadszarpnięty, a fakty przedstawione nijak mają się z rzeczywistością. Film powstał na podstawie książki napisanej przez Sarę Forden, jednak to nie uspokoiło wdowy:

Nasze główne zastrzeżenia dotyczą tego, jak zostali przedstawieni w filmie niektórzy członkowie rodziny. To nie jest prawda, tylko całkowity wymysł. Bardzo martwi nas ten kłamliwy wizerunek naszej rodziny. Ani książka, ani film nie były konsultowane, ani autoryzowane z nikim z rodziny Gucci. Więc zarówno książka, jak i film są pełne bzdur.

Dom Gucci. Patrizia Gucci pozwie Ridleya Scotta

Co ciekawe, kobieta podała przykład, który mija się z prawdą. Dotyczył on jednak ubrania, jakie miał na sobie jej ojciec, co jest błahą sprawą w odniesieniu do tematu filmu:

W filmie mój ojciec pokazany jest w dresowej kurtce ortalionowej – takiej, którą zakłada się może na siłownię. Przysięgam. Nigdy, przenigdy, nie widziałam mojego ojca w ubraniu sportowym. To, jak go przedstawiono, jest kompletną bujdą. Niektóre sceny są obrzydliwe.

Patrizia zdradziła na łamach magazynu Wprost, czy planuje podjąć kroki prawne:

Jeszcze nie wiemy, zobaczymy. Może tak, może nie, chociaż prawdopodobnie tak.

Myślicie, że Ridley Scott ma się czego bać? Poniżej trailer popularnego dzieła.


House of Gucci | fot. ONS

House of Gucci | fot. ONS

Ridley Scott | fot. ONS

Ridley Scott | fot. ONS

Patrizia Gucci | fot. ONS

Patrizia Gucci | fot. ONS

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×