Szukaj
Dziś czwartek, 18.04.2019

Roman Giertych punktuje nieprawidłowości w zatrzymaniu Doroty R.! W sieci burza!

Roman Giertych, Doda, Dorota R.

Co zaniepokoiło adwokata Emila Haidara?

Roman Giertych o zatrzymaniu Dody

Wczorajsze zatrzymanie piosenkarki Doroty R. wstrząsnęło polskim show-biznesem i nie tylko. Nawet osoby nie interesujące się życiem celebrytów były zszokowane widząc zdjęcia z Dorotą R. opatuloną wielką czapą, prowadzoną przez policjantów do prokuratury. Dorota spędziła tam cały dzień. Wyszła dopiero po południu, już wystylizowana i radośnie machająca do reporterów, jednak internautów zainteresowały jej wielkie ciemne okulary, które ich zdaniem miały zasłaniać zapłakane oczy artystki.

Ktoś inny zwrócił jednak uwagę na zupełnie coś innego! Roman Giertych, jeden z dwóch adwokatów Emila Haidara, dzisiaj w rozmowie z serwisem Wp.pl zdecydowanie oświadczył, że termin zatrzymania był nieprzypadkowy:

Jako obywatel, a nie pełnomocnik strony, uważam że nieprzypadkowo doszło do zatrzymania akurat w środę. Termin został dobrany pod kątem potrzeb PR-owskich, a nie pod kątem postępowania. Na pewno było to związane z tym, że wczoraj Sejm zaczął pracować nad ustawami dotyczącymi reformy sądownictwa.

Dodatkowo prawnik nie rozumie, dlaczego policja po wkroczeniu do domu Doroty R. o 6:00 rano, wyszła z nią stamtąd dopiero po czterech godzinach:

Nie słyszałem, że by kiedykolwiek ktoś czekał dwie godziny. Nawet 15 minut policja nie czeka, gdy jest zarządzone przeszukanie. Przecież w tym czasie ta osoba może ukryć lub zniszczyć dowody.

Według Giertycha materiał dowodowy nie budzi żadnych wątpliwości:

 Nie wolno mi mówić o szczegółach, w tym o materiale dowodowym, bo sprawa jest jeszcze na etapie postępowania przygotowawczego. Jednak w mojej ocenie dowody są po prostu miażdżące. Dla mnie nie ma żadnej wątpliwości co do winy sprawców, umyślnego działania, a także co do motywacji.

Mamy nadzieję, że ta sprawa zostanie sprawiedliwie rozpatrzona przez sędziów, a wyrok będzie adekwatny do przewinień.

Dorota R. z zakazem opuszczania kraju i pierwszym zarzutem! Oficjalne komentarze adwokatów Emila Haidara

Widmo więzienia zawisło nad Dorotą R. Artystka zatrzymana przez policję! Ma poważne kłopoty [AKTUALIZACJA]

Karolina Korwin-Piotrowska skomentowała sprawę zatrzymania Doroty R.! Dziennikarka nie zostawiła suchej nitki na piosenkarce!Czy śledzisz sprawę zatrzymania Doroty R.?

×