Szukaj

Do kiedy w Polsce trzeba będzie nosić maseczki? Minister zdrowia nie ma dobrych wieści

Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce. Do kiedy będzie obowiązywać nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych? Jak długo trzeba będzie nosić maseczki ochronne? Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję.

Koronawirus w Polsce oficjalnie pojawił się na początku marca. Wówczas wykryto go u tzw. pacjenta zero, Mieczysława Opałki. Liczba osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju rośnie z każdym dniem. W piątkowy poranek przekroczyła 15 tysięcy, wśród nich 756 to ofiary śmiertelne.

Koronawirus w Polsce. Do kiedy trzeba nosić maseczki?

Rozprzestrzenianie się koronawirusa próbuje zahamować polski rząd. Właśnie dlatego wprowadzono wiele restrykcji, które ograniczają kontakty międzyludzkie, tym samym hamują rozprzestrzenianie się wirusa. Na razie nie ma skuteczniejszego lekarstwa niż izolacja osób chorych.

Jednym z najnowszych obostrzeń jest obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. Obowiązuje on od połowy kwietnia i dotyczy wszystkich miejsc, za wyjątkiem lasów i własnych domów. Najpopularniejszą formą ochrony jest maseczka, ale można ją zastąpić chustą, przyłbicą czy szalikiem (albo maseczką z ręcznika papierowego tak jak prezydent Andrzej Duda).

Do kiedy będzie obowiązek noszenia maseczek? Minister zdrowia rozwiał wszystkie wątpliwości na ostatniej konferencji. Łukasz Szumowski otwarcie przyznał, że nos i usta będziemy musieli zasłaniać aż do chwili, w której zostanie odkryta szczepionka. Przy okazji postrzega przed lekceważeniem tego obowiązku:

Wczoraj jechałem rowerem do pracy i widziałem, że mnóstwo ludzi ma zsuniętą maseczkę. Tak nie może być! – mówił podczas jednej z konferencji minister.

Oznacza to, że twarz będziemy zasłaniać przez co najmniej kilka najbliższych miesięcy. Naukowcy podają, że szczepionka może być gotowa najwcześniej jesienią, ale to optymistyczna wersja. O wiele bardziej prawdopodobnym terminem jest wiosna 2021. Czekamy…

Zobacz także: Zdjęcie paparazzi z wulgarną Jennifer Aniston przejdzie do historii. Gwiazda raz-dwa rozprawiła się z COVID-19


Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce. Rząd znosi godziny dla seniorów

Koronawirus w Polsce. Rząd znosi godziny dla seniorów

Koronawirus w Polsce. Obowiązek noszenia maseczek

Koronawirus w Polsce. Obowiązek noszenia maseczek

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×