Wirtualna Polska

To dlatego naprawdę Sting odwołał występ na Wiktorach? Najnowszy komunikat rzuca nowe światło

To dlatego naprawdę Sting odwołał występ na Wiktorach? Najnowszy komunikat rzuca nowe światło

Sting, Wiktory 2021

Ostatnio media obiegła wieść, że Sting nie wystąpi na gali rozdania Wiktorów. Wiele osób zastanawiało się dlaczego. Oficjalne oświadczenie rozwiało wątpliwości?

Wirtualna Polska

Wiktory to konkurs zainicjowany przez Józefa Węgrzyna w 1985 roku. Gala transmitowana była na antenie Telewizji Polskiej, jednak mimo sporego zainteresowania, w 2016 toku podjęto decyzję o jej zawieszeniu. Twórca plebiscytu przyznał, że spowodowane było to problemami z TVP.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ostatnio przedsiębiorstwo Węgrzyna ogłosiło, że wydarzenie wróci na ekrany. 31 marca o godzinie 20:10 w TVP odbędzie się 31. gala wręczenia statuetek.

Minęło ponad 30 lat od wręczenia pierwszych Wiktorów na gali Pałacu Na Wodzie w Łazienkach Królewskich. W tym czasie odbyło się trzydzieści edycji tej wyjątkowej nagrody, a Wiktora otrzymało niemal 300 niezwykłych Polaków – wielkich osobowości z różnych dziedzin życia. Do tej pory statuetki Wiktora otrzymali m.in. tak wybitni Polacy jak papież Jan Paweł II, prezydent Lech Wałęsa, pierwsza dama Maria Kaczyńska, reżyserka Agnieszka Holland oraz laureaci Oskarów Andrzej Wajda i Paweł Pawlikowski, kompozytor Krzysztof Penderecki, mistrz olimpijski Adam Małysz czy mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk.

#WIKTORY #WIKTORY2021 WIKTORY WRACAJĄ❗️31. GALA JUŻ WKRÓTCE ❗️Wiktory to prestiżowa nagrody dla osobowości i…

Posted by MEDIA CORPORATION on Tuesday, February 8, 2022

Podczas gali mieli wystąpić wybitni artyści. Jednym z nich był Sting, który na kilka dni przed wydarzeniem odwołał swój udział.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dlaczego Sting nie wystąpi na gali Wiktory?

Muzyk od początku musiał stawić czoła krytyce gwiazd, które zachęcały go do tego, by zrezygnował z występu. Długo nie trzeba było czekać na decyzję. Universal Music Polska wydało oświadczenie, w którym napisano:

Sting nie wystąpi na gali rozdania Wiktorów 31 marca, wbrew wcześniejszym planom. Sting koncentruje się na wyczekiwanej przez fanów trasie koncertowej „My Songs”, przełożonej z powodu pandemii, oraz premierze singla charytatywnego „Russians (Guitar/Cello Version)”, z którego zysk netto wesprze organizację charytatywną Help Ukraine Center. Środki zostaną przekazane poprzez niemiecką fundację charytatywną Ernst Prost „People For Peace – Peace for People”.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Można jednak przypuszczać, że nie trasa koncertowa jest bezpośrednią przyczyną odwołania występu. Na oficjalnym profilu artysty w poniedziałkowy wieczór udostępniono komunikat, w którym poinformowano, że u kilku osób z nim współpracujących wykryto zakażenie koronawirusem. W związku z tym wszystkie wydarzenia do 1 kwietnia zostały odwołane.

W związku z otrzymaniem pozytywnych wyników COVID-19 przez członków grupy biorącej udział w trasie Sting’s My Songs Tour, z przykrością ogłaszamy, że koncert wcześniej zaplanowany na dzisiejszy wieczór (28 marca) w Lipsku, a następnie występy w Luksemburgu (29 marca), Hamburgu (30 marca) i Dijon (1 kwiecień) zostają przełożone. Fani proszeni są o zatrzymanie biletów w oczekiwaniu na informacje o nadchodzących przełożonych koncertach. Przepraszamy za niedogodności. W tej chwili nie ma to wpływu na dodatkowe daty pokazów.

Wirtualna Polska

Na tę chwilę nie wiadomo, czy Sting także otrzymał pozytywny wynik testu. Miejmy nadzieję, że jest cały i zdrowy.

Liczyliście na to, że weźmie udział w gali rozdania Wiktorów?

Na temat odwołanego koncertu Stinga w rozmowie z reporterką Jastrząb Post wypowiedziała się także Edyta Górniak. Nie ukrywa, że ją to zszokowało.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jestem w szoku. Muzyka, to jest ta przestrzeń, która łagodzi obyczaje. Tak było zawsze. Muzyka jednoczy, pozwala rozumieć wiele trudnych emocji. Ma taką niezwykłą potęgę, że potrafi uzdrawiać i naprawdę potrafi łagodzić te konflikty. Język muzyki, sztuki jest neutralny, trochę bezbronny. Nie wydaje mi się, że to powinno być połączone z polityką. Ja też słyszałam różne zarzuty jeśli chodzi o moją współpracę z różnymi telewizjami. Ja pracuję ze wszystkim ludźmi, ze wszystkim telewizjami, ze wszystkimi radiami. Nie neguję żadnej z nich, bo wszędzie jest człowiek. Dla mnie każdy człowiek liczy się tak samo, pod warunkiem, że nie będzie świadomie robił komuś krzywdy. Nigdy nie wezmę udziału w okoliczności, która namawia do agresji.

Poniżej możecie wysłuchać całej wypowiedzi.

Wirtualna Polska

Sting

Sting

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Sting

Sting

Sting

Sting

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Po co komu te Victory ano po to Rodaku żebyś zobaczył tych BADZIEWIAKÓW

  • Andrzej pisze:

   Cała akcja o zmuszenie Stinga do odwołania swojego koncertu jest żenująca. Oszalali celebryci i celebrytki wzajemnie się pobudzają. To jest właśnie typowe szczczucie. Na kogo?

  • Gość pisze:

   Ty….

  • Gość pisze:

   To nie pierwsza taka sytuacja, że jakaś „gwiazda” olewa występ w Polsce pod byle pretekstem…

 • Gość pisze:

  POLSKA to nie szmata żeby ktoś jej warunki stawiał Sting ma problem a nie Ona
  A te nasze pseudo gwiazdy mogą tylko jej naskakać

  • Gość pisze:

   Popieram fakt że o gwiazdorstwie poszczególnych celebrytów niech świadczą ich czyny a nie koniunkturalne politycznie słowa.

  • Gość pisze:

   Tacy jak ty szmacą nasz kraj.

  • Gość pisze:

   Czyli autorytetem dla ciebie jest histeryczka Górniak a idolką pewnie Maryla ? No i nic dziwnego, że w tym kraju kultura schodzi na psy, skoro tacy „artyści” są celebrytami. Emerytka i histeryczka. Jeszcze brakuje Zenka. A taki buc wypowiada się na temat gwiazdy typu Sting.

  • Gość pisze:

   Brawo

  • Gość pisze:

   Popieram

 • Gość pisze:

  TVP samo się zaszczuwa. Niektórym też wydaje się że mają jakiś wpływ na decyzje niekwestionowanej gwiazdy jakim jest Sting. Ludzie co z wami? Odbija wam jak JK.

  • Gonero pisze:

   TVN i jej niektórzy dziennikarze to szczujnia, a nie telewizja.

  • Gość pisze:

   Robią to sami co kiedyś PO. Nic mniej nic więcej. Tyle że wtedy prawica nie miała mediów by o tym krzyczeć jak teraz. Jedyne Max kolonko na YouTube probowal

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 • Gość pisze:

  I tak to rozumiem a nie jak niektóre tanie celebrytki bynajmniej tak się mianują np jak jakaś Rusin itp cieszą się że po ich listach zrezygnował bo tapicery napisali że to w telwizjia partyjna i nie wypada smiech

 • Gość pisze:

  A Kinia myslala ze jej posluchal

 • Gość pisze:

  I co na to Rusin, pierwsza bezczelna kłamczucha

  • graszo pisze:

   Masz racje zapomniała jak pracowała dla TVP wtedy nie szczuła

  • Gość 001 pisze:

   Czemu sobie gębę wycierasz cudzym nazwiskiem? Zajmij się czymś pożytecznym.

 • Gość rowernik pisze:

  Co na to ci wyznawcy totalnej opozycji i perwersyjnej ideologii LGBTQ, tak zwani dziennikarze, którzy szczuli na TVP i posrednio na Polskę?

  • Gośćasia pisze:

   Po prostu piąta kolumna zadziałała ,wszystkie te postkomunistyczne gwiazdki i celebrytki tłumaczyły Stingowi ,że nie popiera się ” reżimowej ” telewizji ,tej samej ,która na okrągło podaje obecnie wszelkie wiadomości na temat wojny ,informuje o draństwach opozycji ,o sytuacji pandemicznej w Polsce ,itp. Po prostu paradoks jest taki ,że Sting się nie zorientował kto go do odwołania namawiał ,a są to te same osoby ,które jeszcze niedawno z całą mocą swojej propagandy wspierały prawdziwy reżnim i prawdziwych komuchów obecnie przedzierżgniętych w liberałów .I tak oto dobry muzyk olał połowę publiczności w Polsce ,stał się pionkiem w sporze partyjnym zupełnie jakbyśmy wszyscy nie byli Polakami ,i dał posłuch komuś takiemu jak krzywy lisi ryj i starzejąca się Monika O. Szkoda .

 • Gość pisze:

  To było mało prawdopodobne

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×