Dlaczego Ola Kwaśniewska nie przyjęła nazwiska męża? Gwiazda zdradziła, co ją zraziło

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach

Ola Kwaśniewska i Kuba Badach wzięli ślub 9 lat temu. Kobieta jednak nie zmieniła swojego nazwiska. Zdradziła powód, który wszystko wyjaśnia.

Aleksandra Kwaśniewska ukończyła psychologię na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ze względu na fakt, że była córką prezydenta Polski, od najmłodszych lat stała się obiektem zainteresowania kolorowej prasy. Śledzono każdy jej ruch, często przekraczając granice. Jej kariera w show-biznesie rozpoczęła się w 2006 roku, gdy przyjęła zaproszenie do Tańca z Gwiazdami. Po tym nie musiała długo czekać na kolejne propozycje.

Przez kilka lat pracowała dla dwutygodnika Viva!, potem z mamą prowadziły program Matki i córki, czyli rodzinny galimatias. Dziennikarka miała również swoją audycję w radiu Planeta FM. W tym roku powróciła do pracy w mediach. Została jedną z prowadzących program publicystyczny Miasto kobiet. Prężnie rozwija także swoje social media. Na Instagramie obserwuje ją już prawie 230 tysięcy osób, a to grono systematycznie się powiększa. Przez fanów została okrzyknięta królową hasztagów, ponieważ dobiera trafne hasła, które opisują treść wpisu.

Dlaczego Aleksandra Kwaśniewska nie przyjęła nazwiska męża?

Ola Kwaśniewska jest jedną z tych osób, które na głos mówią, co im przeszkadza. Nie podoba jej się, że Polska jest krajem patriarchalnym. Od 2012 roku jest szczęśliwą żoną Jakuba Badacha. Zdradziła, że często dziwiono się, że nie przyjęła nazwiska męża. W rozmowie z Żurnalistą wyznała, dlaczego tak postanowiła:

To dla mnie jest taki przykład na to, w jak bardzo patriarchalnym żyjemy świecie. Nikt z nas nie zastanawia się nad tym, jak bardzo to jest dziwne, że kobiety zmieniają po ślubie nazwisko na nazwisko męża. To oznacza de facto, że najpierw jesteśmy dookreślone przez ojców, a potem jest to symboliczne przekazanie nas mężowi i od tego momentu dookreśla nas mąż.

Po chwili kontynuowała i przyznała, że kiedy jej znajomy przyjął nazwisko żony, to spotykał się ze skrajnymi komentarzami rzucanymi w jego otoczeniu:

To tak jakbyśmy nie miały tożsamości same z siebie, a przecież jest to, obiektywnie rzecz biorąc mega dziwne, że do ślubu nazywasz się cały czas tak samo. Przecież to nazwisko jest taką samą częścią ciebie jak twoje imię i nagle stajesz przed ołtarzem i od tego momentu nie Ola, tylko Kasia, bo tak. Znam jeden przypadek małżeństwa, w którym mężczyzna przyjął nazwisko kobiety, ale faktycznie jest od razu w towarzystwie takie, że pantofel, że to jednak dziwne jest.

Jakie macie zdanie na ten temat? Kobiety powinny pozostawać przy swoim nazwisku, czy przyjmować je po mężu?


Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach świętują 9. rocznicę ślubu

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach świętują 9. rocznicę ślubu

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach świętują 9. rocznicę ślubu

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach świętują 9. rocznicę ślubu

Aleksandra Kwaśniewska, Kuba Badach

Aleksandra Kwaśniewska, Kuba Badach

Komentarze

 • stańczyk pisze:

  Co to za GWIAZDA z tej Oli Kwaśniewskiej !

 • Stańczyk pisze:

  Pytanie moje brzmi:,, Jaką GWIAZDĄ jest Ola Kwaśniewska?

 • Normalny mezczyzna pisze:

  Nie ma innej normalnej możliwości tylko nazwisko męża lub dwuczłonowe. Te które nie maja tak to albo samotne panny, albo coś z nimi nie tak, mloda Kwasniewska tego przykładem

 • Go pisze:

  Łukaszu ze Szczecina poluzuj batona! Lol

 • Gość pisze:

  Zastanów się gdzie Ty masz przewrócone.

 • Gość pisze:

  Ja żałuję że przyjęłam nazwisko męża chociaż ślub bralam 32lata temu wtedy nikt tak nie myślał moje nazwisko było piękne Malinowska

 • GośćEla pisze:

  Panie Łukaszu! Daj Pan spokój. To sprawa Pani Oli.

 • Łukasz ze Szczecina pisze:

  Przy ślubie chodzi nie tyle o nazwisko męża ile rodziny, do której się wchodzi. Widać, że ta osóbka także po 10 rano słabo kontaktuje. Jak zresztą gros celebrytów. Kobiety mogą też mieć nazwiska dwuczłonowe tj. panieńskie i męża. Pozostawanie przy swoim nazwisku rezerwuje się dla największych artystek, badaczek itp. Młoda Kwaśniewska ma przewrócone w głowie.

  • Gość pisze:

   Jest pan dzbanem. Zarowno zona wchodzi do rodziny męża jak i maz do rodziny zony. To upokarzjace dla kobiety ze najpierw jest wlasnoscia ojca a potem meza. Maz tez moze miec dwa nazwiska. Nawet dzieci miga miec dwa. Na jakim swiecie pan zyje?

  • Gość pisze:

   Tylko w Polsce jest tak, we Francji w Belgii zostaje się przy własnym nazwisku a nie po mężu, po rozwodzie w Polsce znowu trzeba zmieniać na własne.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×