Wirtualna Polska

Ci Polacy też zagrają na EURO 2016, ale nie w naszej kadrze. Dlaczego?

Ci Polacy też zagrają na EURO 2016, ale nie w naszej kadrze. Dlaczego?

Laurent Koscielny i Lukas Podolski - dlaczego nie grają dla Polski?

Dlaczego Lukas Podolski i Laurent Koscielny nie grają dla Polski?

Wirtualna Polska

EURO 2016 zbliża się wielkimi krokami. Już za dwa dni rozpoczną się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Na stadionie w St. Denis komplet publiczności obejrzy potyczką Francji z Rumunią.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Polska kadra już jest we Francji. Zawodnicy pod hotelem w La Baule witani byli przez grupę kibiców. Potem udali się na odpoczynek, a następnie odbyli otwarty trening. Kadra Adama Nawałki nie zamyka się na media. Zarówno wczoraj, jak i dziś mogliśmy obejrzeć konferencje prasowe. To stamtąd dowiedzieliśmy się, że kontuzjowany Kamil Grosicki może nie zdążyć wyleczyć skręconego stawu skokowego do niedzielnego meczu z Irlandią Północną. Wszyscy są jednak dobrej myśli i przy okazji składają Polakowi najlepsze życzenia. Kamil Grosicki obchodzi dziś bowiem urodziny!

Zobacz: Polscy piłkarze w drodze do Francji na EURO 2016. W dżinsach? W dresach? Nic z tych rzeczy. Postawili na elegancję

Tymczasem na EURO 2016 zagra nie tylko 23 Polaków powołanych przez Adama Nawałkę. Piłkarzy z polskim paszportem będzie znacznie więcej. Jeden z nich zagra w drużynie gospodarzy. Będzie to Laurent Koscielny. Piłkarz ze względu na swoje polskie korzenie mógł ubiegać się o grę w reprezentacji naszego kraju. 8 lipca 2010 roku poinformowano jednak, że Koscielny nie zagra dla Polski. Jednym z powodów miał być brak zainteresowania piłkarzem ze strony PZPN-u. Nieoficjalnie mówiło się także, że Koscielny dostał wyraźnie do zrozumienia, że nie jest Polsce potrzebny. Przypomnijmy, że ten zawodnik jest teraz jednym z filarów kadry Francji.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Podobny los spotkał Lukasa Podolskiego. W jego przypadku o nominację do kadry było jednak znacznie bliżej. Urodzony w Gliwicach napastnik mógłby dziś rywalizować o miejsce w składzie z napastnikami takimi, jak Robert Lewandowski czy Arkadiusz Milik. Tak się jednak nie stało. W grudniu 2003 roku, Podolski deklarował chęć grania w koszulce z orzełkiem na piersi. Doszło nawet do telefonicznej rozmowy między piłkarzem, a władzami związku. Ostatecznie nikt jednak nie złożył propozycji Lukasowi. Siłą rzeczy Podolski wybrał grę dla Niemiec. Teraz to on stanie się jednym z najgroźniejszych przeciwników w starciu z reprezentacją naszych zachodnich sąsiadów. Co ciekawe, Podolski przyznał, że nigdy nie będzie cieszył się z gola strzelonego Polsce. Póki co, dotrzymał tej obietnicy.

Jak będzie tym razem? Może lepiej będzie, jeśli nie przekonamy się o tym ponieważ chcemy, aby Polska wygrała z Niemcami, a nasi bramkarze zachowali czyste konto.

Zobacz: Dobre wiadomości dla polskiego piłkarza! Został ojcem tuż przed EURO 2016

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Dlaczego Lukas Podolski nie gra dla Polski?

Dlaczego Lukas Podolski nie gra dla Polski?

Laurent Koscielny – dlaczego nie gra dla Polski?

Laurent Koscielny – dlaczego nie gra dla Polski?

Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×