Szukaj

Książę Harry nosi dumnie obrączkę, a jego starszy brat unika jej jak ognia! Dlaczego?

Książę Harry i książę William obrączki

Dlaczego książę Harry nosi obrączkę, a William nie?

Życie w rodzinie królewskiej pełne jest reguł i nakazów, które zwykłego śmiertelnika mogą przyprawić o ból głowy. Nic więc dziwnego, że Meghan Markle, która dopiero wkracza w ten świat, popełnia kilka mniej lub bardziej rażących wpadek. Okazuje się, że są też zasady regulujące noszenie obrączek przez członków rodziny królewskiej. I o ile książę William od momentu ślubu nie założył jej ani razu, o tyle Harry nosi ją niemal non stop. Który z nich łamie w ten sposób panujące na dworze zasady?

Gdyby taka sytuacja miała miejsce kilkaset lat wcześniej, sprawa byłaby łatwiejsza do wyjaśnienia. Wówczas etykieta dworska zabraniała mężczyznom noszenia biżuterii, poza zegarkami i sygnetami z herbami rodowymi. Wszystko zmieniło się podczas II Wojny Światowej. W tamtym okresie obrączka miała przypominać wojownikom walczącym na froncie o czekających na nich rodzinach.

Na królewskim dworze ta tradycja się jednak nie przyjęła. Zazwyczaj mężczyźni zakładali obrączki tylko do ślubu, by potem się w nich nie pokazywać. Tak było m.in. w przypadku księcia Karola, który ten specjalny pierścionek założył na palec tylko w momencie, w którym poślubił Dianę. W jego ślady poszedł też książę William, u którego obecnie próżno szukać obrączki na palcu.

Książę Harry postanowił wyłamać się z tej tradycji. Od momentu ślubu z Meghan Markle na jego palcu dumnie błyszczy się pierścionek wykonany z platyny. Przypomnijmy, że także materiał, z którego został wykonany, łamie zasady panujące w pałacu.

Dlaczego wciąż nosi pierścień? To jego wybór. Być może wpływ na to miała jego żona, która znana jest z luźnego podejścia do zasad panujących w pałacu.

Ujawniono plany księżnej Kate! Już wiadomo, kiedy i gdzie pokaże swoją wakacyjną opaleniznę w zjawiskowej kreacji

Nie uwierzycie czego Meghan Markle i książę Harry zabraniają swoim znajomym. Dopadła ich jakaś paranoja!

Z księciem Harrym po śmierci księżnej Diany dzieje się coś złego. Koszmar sprzed lat powraca

 


Meghan Markle i książę Harry na otwarciu wystawy o życiu Nelsona Mandeli

Meghan Markle i książę Harry na otwarciu wystawy o życiu Nelsona Mandeli

Meghan Markle i książę Harry – przysięga ślubna

Meghan Markle i książę Harry – przysięga ślubna

Meghan Markle i książę Harry po ślubie

Meghan Markle i książę Harry po ślubie

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×