Justyna Majkowska po 20 latach milczenia ujawniła kulisy pracy z Michałem Wiśniewskim. Kiedyś gazety były gotowe zapłacić fortunę za takie smaczki!

Justyna Majkowska, Ich Troje

Justyna Majkowska, Ich Troje

Justyna Majkowska przez dwa lata była wokalistką zespołu Ich Troje. Gwiazda postanowiła odejść z grupy, gdy ta odnosiła największe sukcesy. Dziś ujawnia kulisy pracy z Michałem Wiśniewskim. 20 lat temu gazety zapłaciłyby fortunę za takie wyznania.

Justyna Majkowska w latach 2001-2003 była wokalistką zespołu Ich Troje. Zajęła miejsce, które zwolniło się po odejściu Magdy Femme. Wspólnie z Michałem Wiśniewskim i Jackiem Łągwą tworzyli trio, którego nie udało się pobić w kolejnych latach. Choć żeński skład grupy wielokrotnie się zmieniał, Majkowska uważana jest za najlepszy głos w historii grupy. To właśnie z nią kolektyw odnosił największe sukcesy i nagrywał przeboje, do których po dziś dzień wraca cała Polska.

Justyna Majkowska odeszła od Michała i Jacka niespodziewanie, co wprawiło fanów w zdumienie. W końcu w tym samym czasie listy przebojów podbijały hity takie jak Powiedz, Razem a jednak osobno czy Wypijmy za to. Mnóstwo słuchaczy nie rozumiało decyzji gwiazdy, która miała ogromny wpływ na rozwój zespołu. Zwłaszcza że ta zapadła na krótko przez głośnym występem formacji na Eurowizji 2003 w Rydze z piosenką Keine Grenzen. Podobno Justyna wystąpiła w konkursie tylko i wyłącznie na prośbę publiczności.

Po opuszczeniu trio, kobieta zdecydowała się wrócić do swojego rodzinnego miasta – Zduńskiej Woli i zrobić sobie przerwę od show-biznesu. Wkrótce gwiazda legendarnego zespołu obroniła pracę magisterską na wydziale Pedagogiki Specjalnej i podjęła pracę z dziećmi z niepełnosprawnością umysłową. Dopiero po latach wróciła na scenę z solowym materiałem.

Justyna Majkowska po 20 latach o pracy w Ich Troje

Wielu fanów zespołu zastanawia się, co skłoniło piosenkarkę do opuszczenia zespołu u szczytu jego popularności. Justyna Majkowska w rozmowie z Plejadą opowiedziała o powodach odejścia z zespołu. Długo nie podejmowała tego tematu, choć była kuszona przez kolorową prasę sporymi sumami pieniędzy (w tamtym czasie Michał Wiśniewski był największą gwiazdą prasy plotkarskiej w kraju).

Byłam po prostu tym wszystkim zmęczona. To był główny powód. Wszyscy powtarzali mi, że trzeba być idiotką, żeby odchodzić z zespołu w momencie, gdy jest na szczycie, i gdy można już spijać śmietankę z popularności – wyznała w Plejadzie

Jej kolega z zespołu Jacek Łągwa stwierdził, że duży wpływ na odejście wokalistki z zespołu miała jej kłótnia Michałem Wiśniewskim.

Justyna pokłóciła się z Michałem podczas trasy w Stanach Zjednoczonych. Poszło o jej chłopaka [Błażej Szychowski – red.], który tańczył w naszym balecie i któremu podziękowaliśmy za współpracę. Nie pamiętam dokładnie, o co chodziło, ale Justyna uniosła się honorem i postanowiła odejść solidarnie ze swoim facetem – wspomina Łągwa.

Majkowska wyznała również, że występy z grupą Ich Troje wiązały się w jej przypadku z ogromnym stresem. Artystka niezbyt dobrze wspomina jeden z pierwszych koncertów z jej udziałem:

Przeżywałam kiedyś jeden z pierwszych występów na żywo. Byłam tak zestresowana, że do tej pory nie pamiętam, jak weszłam na scenę. Nie znałam wtedy dobrze piosenek, a nie chciałam, żeby było widać, że czytam z promptera – zdradziła piosenkarka

Mimo wszystko gwiazda dobrze wspomina czas spędzony w zespole, choć jak twierdzi – czasem musiała zacisnąć zęby:

W „Ich Troje” musiałam podołać życiu w stresie na okrągło. Czasami miałam na scenie przyklejony uśmiech, zaciskałam zęby, ale momentami było też dużo zabawy. Niczego nie żałuję. Nie chciałabym cofnąć czasu – podsumowała Majkowska.

Justyna Majkowska pracuje obecnie w zawodzie i zajmuje się dziećmi dotkniętymi autyzmem. Gościnnie towarzyszy Ich Troje podczas wybranych projektów. Świętowała z grupą jubileusz istnienia, wystąpiła po raz drugi na Eurowizji (2006 rok), gdy jej następczynią była Ania Świątczak, a w 2016 roku nagrała razem z grupą piosenkę Krzyk.

Pamiętacie jeszcze charyzmatyczną członkinię zespołu Ich Troje?


Błażej Szychowski z Justyną Majkowską na okładce VIVA!

Błażej Szychowski z Justyną Majkowską na okładce VIVA!

Justyna Majkowska

Justyna Majkowska

Justyna Majkowska

Justyna Majkowska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×