Dlaczego jury nie lubi Polski na Eurowizji? 3 powody, dla których kolejny raz byliśmy ostatni

Michał Szpak przedostatni w głosowaniu jury na Eurowizji 2016. Dlaczego?

Dlaczego jurorzy nie głosowali na Polskę na Eurowizji 2016?

Eurowizja 2016 jest przede wszystkim konkursem muzycznym, jednak przez wielu obserwatorów jest nazywana również kręgiem wzajemnej adoracji sąsiadujących ze sobą państw. Wszystko przez fakt, że przez wiele lat widzowie z różnych krajów zawsze mieli tych samych faworytów, bez względu na to, jaką piosenkę dano państwo zgłosiło.

Zobacz: Ukraina wygrała Eurowizję 2016! Które miejsce zajęła Polska? [Pełne wyniki]

Wobec tego organizatorzy imprezy zadecydowali o wprowadzeniu nowego systemu głosowania, w którym dużą siłą głosów dysponowali jurorzy. Niestety, to rozwiązanie okazało się niefortunne dla Polski. Można powiedzieć, że jurorzy odebrali Monice Kuszyńskiej aż 54 punkty w finale Eurowizji 2015. Rok wcześniej pokrzywdzona została przez nich także Cleo, która tylko dzięki widzom weszła do finału konkursu.

Zobacz: Michał Szpak w TOP3 Eurowizji 2016 u widzów! A jury… Szokująca różnica w głosach

Wiele osób zastanawia się: Dlaczego jury nie głosuje na Polskę na Eurowizji? Fani imprezy upatrują powodów w trzech rzeczach. Swoimi opiniami, przy okazji Eurowizji 2016,  podzielili się na jednym z forów internetowych:

Wydaje mi się, że jury nie głosowało na Michała Szpaka, bo na próbie generalnej on bardzo fałszował. To był jego najgorszy występ ze wszystkich, które pokazał w Sztokholmie

W swojej relacji z próby generalnej finału potwierdził tę tezę także autor bloga Dziennik Eurowizyjny. Inna osoba dodała:

Umówmy się, że nasza prezentacja była bardzo biedna w porównaniu do innych. Nie wykorzystaliśmy potencjału sceny, którą dawała ta w Globe Arena. Michał wypadł słabo wizualnie na tle kontrkandydatów.

Pojawiają się też głosy, że jury na Eurowizji jest uprzedzone do Polski:

Jurorzy od lat nie głosują na Polskę. Pomijali nas przy Cleo, przy Kuszyńskiej i teraz przy Szpaku. Nie mogą przeżyć, że co roku Polonia bardzo aktywnie wspiera swoich artystów niezależnie od piosenki. Swoimi niskimi notami nigdy nie pozwolą nam wygrać.

Fani konkursu doszli do bardzo ciekawych wniosków i zdaje się, że większość z nich ma swoje uzasadnienie w rzeczywistości. Czekamy na oficjalne stanowisko ekspertów przyglądających się konkursowi. Jak na razie wynik Michała Szpaka skomentowały gwiazdy.

Zobacz: Gwiazdy skomentowały sukces Polski na Eurowizji 2016: Dominika Gwit, Karolina Korwin Piotrowska, Jessica Mercedes… Lista jest znacznie dłuższa!

Zobacz też: Kinga Rusin skomentowała występ Michała Szpaka na Eurowizji. Jedna rzecz ją zawiodła

Dlaczego Michał Szpak nie dostał punktów od jurorów na Eurowizji?

Jury nie zagłosowało na Polskę na Eurowizji 2016. Michał Szpak był przedostatni

Monika Kuszyńska chce zostać mamą

Eurowizja: Monika Kuszyńska również nie została doceniona w głosowaniu jurorów


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×