Joanna Koroniewska zrezygnowała z nazwiska męża. Przeszkodą okazała się rodzina Macieja Dowbora. O co poszło?

Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor

Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor

Joanna Koroniewska kilka lat temu wzięła ślub z Maciejem Dowborem. Aktorka nie przyjęła nazwiska męża. Zdradziła powód tej decyzji.

Joanna Koroniewska stała się popularna dzięki roli Małgosi w serialu M jak miłość. Gwiazda przepracowała na planie ponad 13 lat. W pewnym momencie uznała, że chce iść dalej i odeszła z tasiemca. Niestety nie otrzymała aż tylu propozycji, co Małgorzata Kożuchowska, która również razem z nią debiutowała w produkcji TVP. Być może zabrakło efektywnej sceny śmierci, jaką poniosła serialowa Hanka, wjeżdżająca w puste kartony.

Obecnie Koroniewska skupia się na macierzyństwie, co łączy z prężnie rozwijającą się karierą na Instagramie. 43-latka chętnie relacjonuje tam fragmenty swojej codzienności. Chętnych, którzy podglądają jej życie, nie brakuje – jej profil śledzi ponad 600 tysięcy użytkowników.

Fani uwielbiają jej poczucie humoru i pokłady dystansu do siebie. Gwiazda 7 lat temu wyszła za mąż za Macieja Dowbora. Para w trakcie pandemii stworzyła Domówki u Dowborów, w których trakcie rozmawiali z celebrytami na przeróżne tematy. Widzom na tyle spodobał się ich format, że postanowili regularnie przeprowadzać wywiady z osobami z show-biznesu.

Dlaczego Joanna Koroniewska nie przyjęła nazwiska męża?

Koroniewska i Dowbor świetnie się dogadują. Oboje mają dystans do siebie, czym dzielą się ze swoimi obserwatorami. Aktorka na pytanie, czy jej mąż ma świadomość, jak świetną ma żonę, odpowiedziała:

Jak widać na załączonym obrazku.

Gwiazda załączyła nagranie, na którym jej mąż śpi na siedząco na kanapie. Dowbor, przekomarzając się ze swoją wybranką, zapowiedział, że zgłosi sprawę do sądu:

Bezprawnie wykorzystałaś mój wizerunek na kompromitującym zdjęciu, jak przykimałem z winkiem w ręce. Przykimałem nie z powodu winka, a z powodu później pory – zapewniał.

Po chwili Joanna odpowiedziała na kolejne nurtujące fanów pytanie, dlaczego nie przyjęła nazwiska po mężu. Powód jest zaskakujący:

Nie zmieniłam, bo mam już jedną Dowbor w rodzinie, siostrę Dowbora i byłyby dwie Joanny Dowbor. Dlatego nie zmieniłam – tłumaczy.

Uważacie, że mimo wszystko powinna zmienić nazwisko?


Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor

Maciej Dowbor

Maciej Dowbor

Komentarze