Trudne pytanie do Joanny Koroniewskiej: „Jesteś wierząca, to czemu walczyłaś o aborcję?”. Brawa za odpowiedź

Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska nie ukrywa, że sześciokrotnie straciła ciążę. Aktorka nawiązała do traumatycznych przeżyć. Odpowiedziała internautce, dlaczego jest za aborcją na życzenie.

Joanna Koroniewska jest aktorką i prezenterką. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi oraz Warszawską Szkołę Reklamy. Występowała na deskach teatru Bajka i Komedia. Sympatię szerszej publiczności zyskała za sprawą roli w serialu M jak miłość. Ma na koncie udział także w innych produkcjach m.in.: Daleko od noszy 2ŚladZwierzę powierzchni czy Trzy związki.

43-latka ma za sobą występ w Tańcu z Gwiazdami. Można było ją również obserwować w innych telewizyjnych shows: Kocham cię, Polsko, Matka czy nastolatka i Tajemniczy składnik. Gwiazda ma za sobą debiut jako kierownik produkcji przy dwóch filmach. Obecnie poświęciła się macierzyństwu, ale sporadycznie pojawia się w teatrze.

Joanna Koroniewska o poronieniach

Aktorka w 2014 roku wzięła ślub z Maciejem Dowborem. Para ma se sobą dwie córki – 12-letnią Janinę oraz 3-letnią Helenę. Koroniewska bardzo długo starała się o to, by zajść w ciążę. Niestety sześć razy poroniła:

Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko Rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć. Ból był ogromny. I niemoc. Nie mogłam się pozbierać.

Gwiazda jakiś czas temu przypomniała o przykrych wydarzeniach, gdy głośno mówiono o sytuacji 30-letniej Izy z Pszczyny, która zmarła podczas porodu:

Przecież to mogła być każda z nas. Każda przyszła czy niestety niedoszła matka. A uwierzcie mi, że co oznacza być niedoszłą mamą wiem, aż nazbyt dobrze. I dokładnie wiem co czuje kobieta, która we własnym ciele nosi martwe dziecko i czeka na zabieg. Przeżywałam to cierpienie  – fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne 6 cholernych razy!!!

Joanna Koroniewska broni aborcji na życzenie

Joanna Koroniewska pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi fanami. W tym celu wykorzystuje swoje social media, gdzie bardzo często odpowiada na pytania obserwatorów. Aktorka nie omija niewygodnych pytań:

Jesteś wierząca? To czemu walczyłaś o aborcję na życzenie i usunięcie religii?

Gwiazda odpowiedziała i nawiązała do traumatycznych przeżyć z przeszłości:

Walczyłam to złe słowo. Po moich niewątpliwie traumatycznych doświadczeniach w tej materii wiem jedno – TO KOBIETA powinna móc decydować. Nikogo na siłę nie zmusimy do heroizmu. Mało tego, ta sytuacja strasznie dzieli nasze społeczeństwo – to jest ogromnie smutne. Zwłaszcza, że każda z nas, która przeżyła poronienia lub inne tego typu doświadczenia, że to tak zostaje w psychice KAŻDEJ z nas.

Koroniewska przyznała, że sama raczej nigdy by nie zdecydowała się na aborcję i wróciła do tematu Izabeli z Pszczyna:

JA BYM TEGO pewnie NIE ZROBIŁA. Ale po ostatniej głośnej sytuacji w mediach, Izy z Pszczyny wiedząc, że w domu czeka na mnie moja dwójka ukochanych…

Pełną wypowiedź znajdziecie w naszej galerii.


Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska pokazała archiwalne zdjęcie

Joanna Koroniewska pokazała archiwalne zdjęcie

Joanna Koroniewska z córkami. Zdjęcie z Instagrama

Joanna Koroniewska z córką. Zdjęcie z Instagrama

Komentarze

 • Mary pisze:

  Zgadzam się z Gościem, z 18.11, o 18.09, jakieś dziwne tłumaczenie, niejasne! Jednym słowem: „róbta co chceta!”

 • Gość pisze:

  Kogo obchodzi jej zdanie. Byle się w mediach pokazać i zarobic

 • Gość pisze:

  Taki live co ma wiara do bezmózgowe gluta oprócź Boga nigdy nie mów nigdy gwarantuje absolutic niet ha ha lepsza kastracja niź dzieci w lesie a gdzie znany pan świnska krew ha ha jak widac głup..ch nie brakuje i to tyle

 • Gość pisze:

  Nie bardzo pojmuję to rozumowanie tych patocelebrytek. Zabić jedno dziecko bo w domu czeka dwoje innych. To tak jakby mieć troje dzieci i wybierać które zabić żeby pozostała dwójka mogła się cieszyć matką. Może pozostawić to Bogu bo On wie co dla każdego z nas jest najlepsze. Oczywiście bardzo współczuje 6 poronień ale mimo wszystko NIE ZABIJAJ

 • Gość pisze:

  Gdyby wierzyla naprawde to mowilaby zupelnie inaczej.

 • Gość pisze:

  Panu Bogu…. a diablu ogarek

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×