Twórca „The Crown” rzuca nowe światło na konflikt Harry’ego i Williama. „W tej historii jest tyle bólu”

Książę Harry i książę William

Książę Harry i książę William

Magazyn People opublikował fragment książki Battle of Brothers: The Inside Story of A Family in Tumult, której autorem jest Robert Lacey – współtwórca hitowego serialu The Crown o rodzinie królewskiej. Ujawnił, co jest najbardziej prawdopodobną przyczyną konfliktu Harry'ego i Williama.

Choć Elżbieta II przez wiele lat wiodła dość spokojne życie, to w ostatnim czasie przyszło jej się zmierzyć z wielką, domową rewolucją. Cały świat z uwagą przygląda się temu, jak wygląda życie jej wnucząt. Atmosferę podgrzała wyprowadzka księcia Harry’ego wraz z Meghan Markle. Wielu historyków zajęło się tym tematem, tworząc obszerne dzieła traktujące o potomkach rodu Windsorów. Okazuje się, że rozłam między braćmi był nieunikniony.

Jak wyglądało wychowanie Księcia Williama i Księcia Harry’ego?

Wydawać by się mogło, że życie w rodzinie królewskiej to sielanka. Tak jednak nie było. Historyk Robert Lacey, w trakcie przeprowadzanych przez siebie rozważań na temat relacji między księciem Williamem a księciem Harrym, wyjawił, jak wyglądają ich relacje. Rozważaniom poddał okres dzieciństwa, w którym to kluczowe było wychowanie młodzieńców. Okazuje się, że już wtedy konflikt między nimi narastał.

Według analizy opublikowanej na łamach magazynu People bracia wychowywani byli w przekonaniu, żeby dbali o siebie nawzajem oraz wzajemnie się chronili. Relacje między nimi nie były łatwe, jednak konflikt zaczął przybierać na sile w chwili, gdy książę William rozpoczął przygotowania do objęcia tronu. Przez tę sytuację Harry nie miał żadnej określonej roli w rodzinie królewskiej i poczuł się zagubiony.

Gdy Harry dorósł, jego wybawieniem stała się Meghan Markle, do której zapałał wielką miłością. Stała się ona jego partnerką, na którą mógł liczyć w trudnych chwilach. Wiedział, że są sobie równi. Nie mógł tego jednak powiedzieć o swoim bracie. W tej chwili książę William – nauczony, że powinien dbać o brata – zareagował. To wówczas miał powiedzieć, że „ich romans toczy się zbyt szybko”.

Historyk postanowił podzielić się efektem swoich rozważań. Zauważył on, że bezpośredni wpływ na to, jak wygląda teraz relacja między Williamem i Harrym miało wychowanie.

Obaj bracia zostali skrzywdzeni przez swoje wychowanie; obaj zareagowali w dorosłym życiu, znajdując różne rozwiązania. W tej historii jest tyle bólu i traumy. Od samego początku.

Dodatkowo stwierdził, że problem ten jest na tyle zawiły, że można porównać do śmierci księżnej Diany w 1997 roku, której nadal nikt nie jest w stanie zrozumieć i rozwikłać.

Kim jest Robert Lacey?

Robert Lacey jest brytyjskim historykiem i biografem. Jest autorem biografii Henrego Forda, Eilen Ford oraz królowej Elżbiety II. Jest wybitnym znawcą w swojej dziedzinie. Dzięki jego wiedzy i pomocy Netflix stworzył film The Crown, który w krótkim czasie zyskał popularność na skalę świata. Jest strategiczną osobą przy współtworzeniu każdego odcinka.


Książę Harry, Książę William

Książę Harry, Książę William

Harry i William na premierze filmu

Harry i William na premierze filmu "Nasza planeta"

Książę William i książę Harry 2007 rok

Książę William i książę Harry 2007 rok

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×