Aleksandra Kwaśniewska nie przyjęła nazwiska męża. Teraz tłumaczy, co ją zraziło

Ola Kwaśniewska, Kuba Badach

Ola Kwaśniewska, Kuba Badach

Aleksandra Kwaśniewska od dekady jest żoną Kuby Badacha. Po ślubie nie zdecydowała się na zmianę nazwiska. Miała ku temu bardzo ważny powód. 

Aleksandra Kwaśniewska zyskała popularność ze względu na karierę polityczną ojca. Gdy Aleksander Kwaśniewski objął urząd prezydenta, była małą dziewczynką. Dorastała na oczach Polaków, a później na dobre rozkręciła karierę w mediach. Wszystko zaczęło się od udziału w programie Taniec z Gwiazdami. Show przyniosło jej wielką rozpoznawalność i sprawiło, że stacja TVN zaproponowała jej posadę. W kolejnej edycji poprowadziła kulisy uwielbianego przez widzów programu.

Świetnie sprawdziła się także w roli reporterki Dzień Dobry TVN. Później razem ze swoją mamą poprowadziła program na antenie TVN Style. W pewnym momencie postanowiła wycofać się z życia publicznego. Przestała pojawiać się na antenie, ale nie straciła kontaktu z fanami. Zaczęła prowadzić konto na Instagramie, które szybko stało się słynne dzięki bardzo kreatywnym hasztagom. Po latach ku uciesze licznej grupy wielbicieli przyjęła propozycję poprowadzenia programu Miasto Kobiet.

Dlaczego Aleksandra Kwaśniewska nie przyjęła nazwiska Kuby Badacha?

Aleksandra oprócz tego, że robi karierę, jest też szczęśliwą żoną. W 2012 poślubiła Kubę Badacha. Z muzykiem połączyło ją nie tylko silne uczucie, ale także podobne poczucie humoru. Małżonkowie znani są z ogromnego dystansu do siebie i świata. W ich social mediach można zobaczyć wiele zabawnych postów. Widać, że od dekady nie tylko bardzo się kochają, ale także doskonale bawią u swego boku.

Chociaż gospodyni Miasta Kobiet uwielbia swojego męża, to po ślubie nie zdecydowała się na zmianę nazwiska. Taki krok uważa za przejaw patriarchatu i utratę tożsamości.

Kiedy oderwiemy to od tradycji i od tego, że tak po prostu jest i zawsze było, i zastanowimy się nad tym tak na sucho, to przecież to jest strasznie dziwne. Bo to znaczy, że kobieta tak jakby nie ma własnej tożsamości. Ona najpierw jest dookreślana jako córka swojego ojca, a potem jako żona swojego męża – powiedziała w rozmowie z Magdą Mołek na jej kanale „W moim stylu”.

Zmianę nazwiska po ślubie uznała za dziwny zwyczaj. Wytłumaczyła, dlaczego nie podoba jej się ten pomysł.

To jest mega dziwne, że całe życie nazywasz się jakoś tam, po czym stajesz przed ołtarzem i od teraz jesteś nie Ola, tylko Kasia. No bo właściwie to nazwisko było częścią ciebie przez tyle lat – dodała.

W show-biznesie wiele gwiazd nie decyduje się na przyjęcie nazwiska męża, chociażby ze względu na karierę i rozpoznawalność. Ola Kwaśniewska miała ku temu zupełnie inne powody. Myślicie, że Kubie mogło zrobić się przez to przykro?


Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach świętują 9. rocznicę ślubu

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach świętują 9. rocznicę ślubu

Suknia ślubna: Sabrina Pilewicz. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach. Ślub w 2012 r. (fot. AKPA)

Suknia ślubna: Sabrina Pilewicz. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach. Ślub w 2012 r. (fot. AKPA)

Ola Kwaśniewska i Kuba Badach - 10. urodziny Vitkaca

Ola Kwaśniewska i Kuba Badach - 10. urodziny Vitkaca

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×