Szukaj

Kontrowersje wokół spadku Diego Maradony. Dzieci legendy futbolu dostaną grosze. A przecież zarabiał miliony

Diego Maradona

Diego Maradona

Diego Maradona przez całe życie zarobił dziesiątki milionów dolarów. Ile odziedziczą jego dzieci? Okazuje się, że nie jest to zbyt wysoka kwota.

Diego Maradona na boisku nie miał sobie równych. Jest uważany za legendę piłki nożnej. Został wybrany najlepszym zawodnikiem XX wieku — zdobył 53 procent głosów w sondzie na oficjalnej stronie FIFA. Uzyskał również trzecie miejsce w głosowaniu zorganizowanym przez członków Komisji Futbolowej ludzi prenumerujących FIFA Magazine.

Niestety w zeszłym tygodniu do mediów dotarły smutne wieści. Maradona nie żyje. Pomimo walki lekarzy, piłkarz zmarł w swoim domu. Dzień później odbył się pogrzeb. Diego spoczął na cmentarzu Jardin de Paz — Ogrodzie Pokoju, który znajduje się na obrzeżach Buenos Aires.

Diego Maradona: majątek. Ile odziedziczyły jego dzieci?

Maradona przez lata sportowej kariery zarobił miliony dolarów. Pieniądze się go jednak nie trzymały — wszystko stracił. Problemy finansowe Diego rozpoczęły się w 2009 roku. Właśnie wtedy włoski fiskus zażądał zapłacenia zaległych podatków i odsetek od nich – łącznie około 54 mln dolarów. Argentyńczyk spłacił część zobowiązań, potem skierował sprawę do sądu, którą przegrał. Wówczas znalazł się na granicy bankructwa.

Maradona umierał w biedzie. Nie miał pieniędzy. Żył tylko z pensji, którą dostawał za prowadzenie drużyny Gimnasia La Pata. On wszystkie pieniądze rozdawał. Kiedy ludzie go prosili o pomoc, to on był dla nich hojny. Inni go okradali – mówi dziennikarz Louis Ventura.

Piłkarz zostawił jednak po sobie całkiem sporo samochodów, nieruchomości oraz innych cennych przedmiotów. Celebrity Net Worth, serwis, który mierzy majętność ludzi w momencie śmierci, oszacował majątek Diego na 500 tysięcy dolarów. Tę kwotę trzeba będzie podzielić.

Nie wiadomo, ile osób ustawi się w kolejce po spadek. Prawo do niego ma pięcioro „oficjalnych” dzieci Maradony: Diego junior, Dalma, Gianinna, Jana oraz Diego Fernando. Być może będą się go domagać też dzieci, do których ojcostwa sportowiec oficjalnie się nie przyznał. Wśród nich jest Santiago Lara, który zażądał przeprowadzenia ekshumacji ciała. Chce, by badanie DNA potwierdziło, że jest synem legendarnego piłkarza.


Diego Maradona

Diego Maradona

Diego Maradona zasłabł na meczu

Diego Maradona zasłabł na meczu

Diego Maradona zasłabł na meczu

Diego Maradona zasłabł na meczu

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×