Szukaj

Ostatnia wola Diego Maradony. Przed rodziną prawdziwe wyzwanie. Tak się przechodzi do historii

Diego Maradona

Diego Maradona

Diego Maradona napisał list, w którym zwrócił się do bliskich z wyjątkową prośbą. Czy spełnią jego ostatnią wolę?

Diego Maradona nie żyje, o czym w środę poinformowały zagraniczne media. Pomimo walki lekarzy, życia legendarnego piłkarza nie udało się uratować. Przyczyny śmierci nie zostały podane do publicznej wiadomości. Dziennikarzom udało się jednak dotrzeć do wyników sekcji zwłok, która odbyła się dwa dni temu. Jej oficjalne wyniki zostaną przekazane pod koniec tygodnia:

Diego Maradona zmarł z powodu ostrej, zastoinowej, przewlekłej niewydolności serca, która spowodowała ostry obrzęk płuc – podaje gazeta La Nacion.

Maradona został pochowany w czwartkowy wieczór. Spoczął na cmentarzu Jardin de Paz — Ogrodzie Pokoju, który znajduje się na obrzeżach Buenos Aires. W uroczystości wzięła udział jedynie najbliższa rodzina i jego współpracownicy, łącznie około trzydziestu osób.

Fani i sympatycy piłkarza mogli się z nim pożegnać przed pogrzebem. Trumna z ciałem została wystawiona w Pałacu Prezydenckim. Po godzinie 18:00 przeniesiono ją do karawanu, który w towarzystwie policjantów na motocyklach, ruszył w kierunku cmentarza. Sympatycy sportowca biegli obok samochodu, kierowcy włączali klaksony.

Diego Maradona: ostatnia wola. Co napisał w liście do bliskich?

Portal tycsports.com ujawnia, że Diego Maradona kilka miesięcy przed śmiercią napisał list, w którym wyraził swoją ostatnią wolę. Podobno chciał, by go zabalsamować:

Według informacji Martina Arevalo kilka miesięcy temu Maradona, przerażony myślą o śmierci, napisał list, w którym wyraził ostatnie życzenie. Miał w nim napisać, że chce pozostać wieczny i aby ludzie go cały czas oglądali — czytamy na portalu tycsports.com

Gdyby rodzina spełniła jego życzenie, sportowiec dołączyłby do grona innych, legendarnych postaci w tym kraju:

Jeśli Maradona zostałby zabalsamowany, byłby jak trzy inne historyczne postacie tego kraju: Jose de San Martin, Juan Domingo Peron i Evita — dodaje portal.

Na ten moment bliscy Maradony nie odnieśli się do tych informacji. Nie wiadomo więc, czy są one prawdziwe, a jeśli tak, czy zdecydują się spełnić jego ostatnią wolę.


Pogrzeb Diego Maradony - piłkarza pożegnała jedynie najbliższa rodzina

Pogrzeb Diego Maradony - piłkarza pożegnała jedynie najbliższa rodzina

Pogrzeb Diego Maradony - piłkarza pożegnała jedynie najbliższa rodzina

Pogrzeb Diego Maradony - piłkarza pożegnała jedynie najbliższa rodzina

Diego Maradona

Diego Maradona

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×