Diana wygarnęła Camilli prosto w twarz romans z Karolem. Reakcja ówczesnej kochanki księcia wprawia w osłupienie

Księżna Diana, książę Karol, Camilla

Księżna Diana, książę Karol, Camilla

Księżna Diana wygarnęła Camilli prosto w twarz, że ma romans z Karolem. Dokładnie wybrała moment, żeby to zrobić i nie przebierała w słowach. Co powiedziała?

Księżna Diana doskonale wiedziała, co łączy Karola i Camillę. Nie tylko miała dowody i przyłapała ich na wspólnej nocy, ale też zdobyła się na to, żeby powiedzieć kochance męża prawdę prosto w oczy. Jak zareagowała Parker Bowles?

Księżna Diana wygarnęła Camilli prosto w twarz, że ma romans z Karolem

Początkowo, kiedy Diana zaręczyła się z Karolem, zupełnie nie zdawała sobie sprawy z tego, co łączy go z Camillą.  W książce Diana: Moja Historia z 1992 r. Andrew Morton tak opisywał lunch, na który Parker Bowles zaprosiła narzeczoną księcia:

Diana dostała zaproszenie, a spotkanie odbywało się w czasie, kiedy Karol przebywał z wizytą w Australii i Nowej Zelandii. To wydało się Dianie podejrzane. Na dodatek Camilla wypytywała nieustanie, czy po ślubie księżna będzie chodzić na polowania, kiedy zamieszka w Highgrove. Kiedy zaprzeczyła, poczucie ulgi na twarzy Camilli było nad wyraz widoczne.

Początkowo Camilla i Diana naprawdę spotykały się dość często.

Zamiast wyjaśniać Dianie na początku znajomości, że Camilla to w rzeczywistości była dziewczyna, Karol przedstawił ją po prostu jako znajomą. Nie przyszło mu do głowy, że Diana powinna dowiedzieć się tego, zanim ktoś inny ją uświadomi. Przyznał się dopiero po zaręczynach. Wówczas wyznał, że Camilla była jedną z jego najintymniejszych przyjaciółek, a jednocześnie zapewniał Dianę, że od momentu ich zaręczyn, w jego życiu nie będzie już żadnych innych kobiet — napisała biografka Penny Junor w książce The Duchess: Camilla Parker Bowles and the Love Affair That Rocked the Crown.

Później sytuacja się zmieniła. Mimo że osoby z otoczenia Karola zapewniają, że ten ograniczył spotkania z Camillą do minimum i widywał ją tylko w podczas wydarzeń publicznych, to Diana i tak czuła, że w ich małżeństwie jest ktoś trzeci. Parker Bowles ponownie wkroczyła w życie następcy trony, gdy jego przyjaciele alarmowali, że ten bardzo źle czuje się u boku Diany. Miał mu pomóc, a tymczasem odnowili swój romans. Godzinami rozmawiali przez telefon i spotykali się, kiedy tylko mogli.

Lady Di czuła, że jej mąż ma kochankę. Szukała dowodów. W końcu zdecydowała się na konfrontację. Było to przyjęcie urodzinowe siostry Camilli – Angeli Elliot, które miało miejsce w 1989 r. Dwa lata wcześniej Diana przyłapała męża i jego kochankę na wspólnej nocy w posiadłości Highgrove. Niezapowiedziana przyjechała na miejsce nad ranem i zobaczyła auto Camilli odjeżdżające z posiadłości, a w domu zastała nieposłane łóżko, w którym wyraźnie spały dwie osoby. Karol unikał jakiejkolwiek odpowiedzi.

Przyjęcie urodzinowe było momentem, w którym Diana była gotowa na konfrontację ze swoją rywalką.

Jedną z najodważniejszych chwil całych tych dziesięciu lat była ta, kiedy poszłam na to okropne przyjęcie z okazji czterdziestych urodzin siostry Camilli. Nikt się nie spodziewał, że przyjdę, ale znowu jakiś głos we mnie powiedział: »Przejdź przez to piekło«. Więc nastawiłam się psychicznie – czytamy w książce Mortona.

Na przyjęciu Diana odczekała na właściwy moment i powiedziała Camilli:

Camilla, chciałabym ci tylko powiedzieć, że doskonale wiem, co się dzieje między tobą i Karolem, nie urodziłam się wczoraj. Przykro mi, że stoję na waszej drodze, bo z pewnością stoję i to musi być dla was prawdziwe piekło, ale wiem, co się dzieje. Nie traktuj mnie jak idiotki.

Parker Bowles wcale nie zaprzeczyła:

Masz wszystko, czego chciałaś. Masz wszystkich mężczyzn świata, którzy się w tobie zakochują, masz dwoje pięknych dzieci. Czego jeszcze chcesz?

Riposta Diany była krótka:

Chcę odzyskać swojego męża.

W rozmowie z Mortonem ten dzień mama Williama i Harry’ego, tak wspominała:

To był gniew, to było siedem lat tłumionego gniewu, który właśnie znalazł swoje ujście. Płakałam, płakałam i płakałam, tej nocy nie zmrużyłam oka. A kiedy następnego dnia się obudziłam, poczułam ogromną zmianę.

Trzy lata później ogłoszono separację księcia Karola i księżnej Diany, a w 1996 r. rozwód. Lady Di zmarła w wyniku wypadku w 1997 r., a w 2005 r. książę Karol poślubił Camillę.


Książę Karol i księżna Camilla na jubileuszu 70-lecia panowania królowej

Książę Karol i księżna Camilla na jubileuszu 70-lecia panowania królowej

Księżna Camilla zakpiła z Diany?

Księżna Camilla zakpiła z Diany?

książę Karol i księżna Camilla

książę Karol i księżna Camilla

Komentarze

 • .... pisze:

  Matko, nie wierzę, że nawet głupolek …. może coś takiego napisać. Może tak drugiego neuronu poszukać?

 • GośćAs pisze:

  To nie jest wyssane z palca. Diana sama o tym mówiła ,te wiadomości ukazywały się w wielu dokumentalnych filmach. Karol w pewnym momencie kazał ja śledzić. Ze strony Diany te zdrady to były akty odwetu…

 • Gość pisze:

  Ta stara nie dała by mu dzieci więc Diana była tylko przynętą Po co to było żeby komu zniszczyć zycie

 • Celka pisze:

  Jak mąż miał kochankę to ona musiała żyć w celibacie?

 • Gość pisze:

  Niestety ,O ilości kochanków można powiedzieć tylko tyle co miała ich oficjalnie,nie oficjalnie to gratuluję bycia bielizna Księżnej lub Księcia jeśli wiesz ilu mieli kochanków ,bo mnie się wydaje,to wiedzieli tylko Oni .

 • Gość pisze:

  Diana święta nie była.

 • Gość Gosia pisze:

  Niestety, nie masz racji. Karol był glupi, żeby nie kochać tak pieknej kobiety, matki jego dzieci.

 • Niestety pisze:

  Diana miała tylu kochanków że Karol to przy niej niewiniątko. Diana i tak miała dużo szczęścia że królowa tak długo tolerowała jej wybryki, a nawet niektóre nakazała tuszować (syn Harry) !

  • Gość pisze:

   Niestety głupi komentarz. Skąd te informacje, wyssane z palca?

  • Gość pisze:

   Wpisz w googla kochankowie lady Diany. To powszechna wiedza, ze ona tez zdradzala

  • Tyle powiem pisze:

   A ty byłeś materacem że wiesz o kochankach Lady Di.
   (Harry Potter)

  • GośćAga pisze:

   O materac się odezwał

  • Gość pisze:

   Ty niemadra osobo. Diana zdradzał bo była nieszczęśliwa bo mąż já zdradzał. To była zraniona kobieta. Poza tym sun Harry jest synem Karola jej męża i jest nawet podobny do rodzinuly Karola. Więc najpierw radzę się wydrukować. Poza tym nikt nie ma prawa osadzac innych.

  • Gość pisze:

   Masz chyba zaćmienie i to samo robisz.

  • Gość pisze:

   Gdyby mąż siedział przy jednej dziurce to nie doszłoby do tak absurdalnych sytuacji …i dobrze robiła Diana …

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×