Krzesimir Dębski i Anna Jurksztowicz rozwodzą się po 35 latach. Znany jest powód rozstania

Krzesimir Dębski i Anna Jurksztowicz

Krzesimir Dębski i Anna Jurksztowicz

Krzesimir Dębski i Anna Jurksztowicz się rozstali. Są teraz w trakcie procesu rozwodowego. Skąd taka decyzja? Kto ją podjął?

Krzesimir Dębski to popularny muzyk jazzowy, kompozytor i dyrygent. W 1985 roku związał się z piosenkarką Anną Jurksztowicz, z którą ma dwójkę dzieci: Radzimira Marię. Krzesimir na początku ich związku napisał muzykę do piosenki Anny pt. Diamentowy kolczyk. Uważa się, że przebój był jej przepustką do dalszej kariery. Przyznała to sama Anna.

Moje początkowe zakusy też wiązały się z salami filharmonii i teatrów. Festiwale były odsunięte na plan znacznie dalszy. Dopiero przygoda z „Diamentowym kolczykiem” zapoczątkowała moją przygodę z tego typu imprezami – partnerka Krzesimira powiedziała w wywiadzie dla serwisu Nowiny24.

Para w końcu się pobrała. Anna przez pierwsze lata małżeństwa podbijała Polskę i Europę. Reprezentowała nasz kraj na festiwalach muzycznych w państwach, takich jak: Niemcy Wschodnie, Związek Radziecki, Szwecja, Włochy, Turcja i Egipt. Pod koniec lat 80. zaczęła grać muzykę dla dzieci. Zagrała serię koncertów Dyskoteka Pana Jacka Jackiem Cyganem.  Przygotowała też wiele utworów do filmów i programów: Kingsajz, W pustyni i w puszczy, Na dobre i na złe, Ranczo, Matki, żony i kochanki, Czułość i kłamstwa.

Z czasem zaczęła się koncentrować na wychowaniu Radzimira i Marii oraz podtrzymywaniu domowego ogniska. Jak wyznała:

Bycie w cieniu to był mój świadomy wybór. W cieniu bywa przyjemniej, niż w słońcu. Ale mówiąc prawdę, celowo wycofałam się z show-biznesu, bo dzieci były małe, a bycie z nimi to był mój priorytet. Przy okazji zajęłam się karierą męża i stałam się jego managerem. Ukończyłam studia prawnicze i założyłam własne wydawnictwo. Żałowałabym, gdyby tego nie zrobiła. Macierzyństwo to jest jednak najważniejsze wydarzenie w życiu każdej kobiety.

Dopiero w ostatnim czasie wróciła do rozwijania kariery. W 2020 roku wydała album pt. Jestem taka sama. Powrót na scenę mogą poważnie utrudnić zawirowania w jej życiu prywatnym…

Krzesimir Dębski i Anna Jurksztowicz się rozwodzą. Dlaczego?

Czasopismo Na żywo przekazało, że Anna Jurksztowicz wystąpiła do sądu o rozwód z orzeczeniem o winie.

Rozwód z orzeczeniem o winie w przypadku nieślubnego dziecka i licznych zdrad, które nietrudno udowodnić, jest oczywisty. Ze względu na finanse na pewno będzie się ciągnął. A Anna, choć wygląda świetnie, jest już wykończona psychicznie. Gdy dzieci wyfrunęły z gniazda, chciała zawalczyć o siebie. Wydała płyty „Jestem taka sama” oraz „Dziękuję, nie tańczę”, „21 live”, stare przeboje w nowych aranżacjach i zamierzała zajmować się tym, co kocha, czyli muzyką – powiedziała pismu przyjaciółka gwiazdy.

Powodem decyzji Anny – jak podaje pismo – miał być romans jej męża z nieznaną blondynką. Na żywo przekonuje, że Krzesimir już wcześniej miał mieć romanse. Rzekomo miały go łączyć bliższe relacje z kontrabasistką, Małgorzatą, z którą spłodził syna. W późniejszym czasie miał z kolei wejść w nieformalny związek z przedsiębiorczynią Agnieszką.

Co ciekawe, również syn Krzesimira i Anny, Radzimir Dębski, jest znanym muzykiem. Mężczyzna działa jako kompozytor, producent muzyczny i dyrygent.


Krzesimir Dębski i Anna Jurksztowicz

Krzesimir Dębski i Anna Jurksztowicz

Krzesimir Dębski

Krzesimir Dębski

Anna Jurksztowicz

Anna Jurksztowicz

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×