Szukaj

Wybory 2020. Debata prezydencka w niezależnych stacjach. Andrzej Duda podjął decyzję

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski: wybory prezydenckie 2020

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski: wybory prezydenckie 2020

Niezależne stacje telewizyjne zdecydowały się zorganizować debatę przed druga turą wyborów. Zaproszenie do niej przyjął Rafał Trzaskowski, natomiast słowa Andrzeja Dudy nie pozostawiają złudzeń. 

Pierwsza tura wyborów prezydenckich już za nami. Podczas głosowania, które odbyło się 28 czerwca, największą liczbę głosów zdobył urzędujący prezydent Andrzej Duda. Nie zdobył on jednak połowy ważnie oddanych głosów i w drugiej turze wyborów zawalczy o reelekcję z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim.

Już po kilku godzinach od zakończenia głosowania wiadomo było, że wyniki będą mocne zbliżone do tych, które pojawiały się jeszcze w sondażach przedwyborczych. I tak Andrzej Duda wygrał pierwszą tura z wynikiem 43,5% głosów, a na jego rywala Rafała Trzaskowskiego głosowało 30,46 % wyborców. Pandemia koronawirusa nieco opóźniła kampanie wyborcze wszystkich kandydatów, ale mogli oni dać się lepiej poznać podczas debaty organizowanej przez TVP. Po jej zakończeniu pojawiło się jednak sporo kontrowersji. W drugiej turze wyborów pytania obydwu kandydatom chciałyby zadać niezależne media.

Wybory prezydenckie 2020: czy Andrzej Duda przyjmie zaproszenie do udziału w debacie?

Stacje telewizyjne TVN i TVN24, oraz portale internetowe Onet i Wirtualna Polska zaprosiły Andrzeja Dudę oraz Rafała Trzaskowskiego do spotkania w debacie. Wydarzenie miałoby się odbyć 2 lipca o godzinie 19.25 i być przeprowadzona w nowoczesnej multimedialnej formie przy zachowaniu również tradycyjnej formuły. Pytania będą mogły zadawać nie tylko poszczególne redakcje, ale także wyborcy.

Prowadzącymi zostali: Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Andrzej Stankiewicz (Onet.pl) i Marek Kacprzak (wp.pl). Swój udział w wydarzeniu potwierdził już Rafał Trzaskowski. Obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda o debacie zorganizowanej przez niezależne media wypowiedział się natomiast w niezbyt pozytywny sposób.

Prywatna stacja Trzaskowskiego chce sobie organizować debatę. Dlaczego ma być lepiej traktowana niż TVP i Polsat? Nie zgadzam się na to, jestem prezydentem wszystkich Polaków i wszyscy mają mieć równe prawo do jej obejrzenia – powiedział w Złotowie Andrzej Duda.

Swoje zdanie na temat jutrzejszej debaty opublikował także na Twitterze.

Po tych słowach Andrzeja Dudy chyba nie możemy liczyć na jego udział w jutrzejszej debacie.


Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich

Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich

Agata Duda podczas wieczoru wyborczego. Wybrała jasną stylizację

Agata Duda podczas wieczoru wyborczego. Wybrała jasną stylizację

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×