Dawid Podsiadło został wykorzystany. Po trzech latach doczekał się przeprosin. Co się stało?

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło został wykorzystany. Jego utwór śpiewany był bez pozwolenia. Po trzech latach muzyk doczekał się oficjalnych przeprosin. Czy otrzyma należne tantiemy?

Dawid Podsiadło odniósł ogromny sukces na polskim rynku muzycznym. W 2012 roku dał się poznać szerszej publiczności w drugiej edycji programu X Factor. Wygrał talent show, dzięki czemu podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną. Po tym jego kariera w zawrotnym tempie poszybowała w górę. Debiutancki album sprzedał się w ilości ponad 150 tysięcy egzemplarzy, co przyniosło artyście status diamentowej płyty. Muzyk ma na swoim koncie aż 12 najbardziej prestiżowych, muzycznych nagród – Fryderyków.

Dawid Podsiadło: muzyka piosenkarza została bezprawnie wykorzystana

Popularni artyści niestety muszą czasem zmagać się z przykrymi sytuacjami. W 2018 roku w Warszawie odbyło się widowisko Wolność we krwi, które było częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Na scenie pojawili się m.in.: Joanna Moro, Artur Chamski oraz Radosław Pazura.

W trakcie wydarzenia na scenie wykonywano covery piosenek różnych artystów. Zaśpiewano wtedy także utwór Nieznajomy Dawida Podsiadło. Okazało się, że artysta nie wyraził na to zgody. Firma producencka Rochstar S.A. wydała oświadczenie, w którym przeproszono Dawida za zaistniałą sytuację:

Rochstar S.A. oświadcza, że realizując widowisko pt. „Wolność we krwi”, które zostało wystawione w dniu 15 sierpnia 2018 r. na placu Piłsudskiego w Warszawie, został wprowadzony w błąd przez organizację zbiorowego zarządzania w związku z czym doszło do sytuacji, w której utwór pt. „Nieznajomy” został wykonany bez zgody Pana Dawida Podsiadło, który jest współautorem i współkompozytorem utworu. W momencie, gdy Rochstar S.A. otrzymał informację o braku zgody było już za późno, by wycofać utwór „Nieznajomy” ze scenariusza widowiska.

Poinformowano również, że firma odpowiednio się rozliczyła:

Jednocześnie Rochstar S.A. zapewnia, że przestrzega wszelkich zasad – rozliczenie z tytułu wykonania wskazanego wyżej utworu nastąpiło za pośrednictwem właściwej organizacji zbiorowego zarządzania reprezentującej autora. Rochstar S.A.

Myślicie, że firma sama zdobyła się na oświadczenie, czy po latach udało się to uzyskać managementowi?


Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło na imprezie Watching party PLE

Dawid Podsiadło na imprezie Watching party PLE

Dawid Podsiadło – Fryderyki 2019

Dawid Podsiadło – Fryderyki 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×