Szukaj

Dawid Podsiadło wyprzedził największe światowe gwiazdy. Nawet Lady Gaga nie miała takiej scenografii

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło na trasę Leśna muzyka przygotował coś szczególnego. Coś, co zapada w pamięć i wywołuje ciarki. Takiej scenografii nie miała nawet Lady Gaga.

Dawid Podsiadło ma zaledwie 27 lat, a już odniósł sukces, jakiego dawno żadnemu polskiemu artyście nie udało się osiągnąć. Temu chłopakowi z Dąbrowy Górniczej popularność przyniósł program X Factor. Już jego pierwszy album Comfort and happiness pokrył się diamentem co oznacza, że sprzedał się w ponad 130 tysiącach egzemplarzy. Potem muzyk poszybował jak rakieta.

W ubiegłym roku w ciągu zaledwie 9 godzin sprzedał bilety na swój koncert z Taco Hemigwayem na dwóch polskich stadionach – w Gdańsku i Warszawie. Żadnemu artyście do tej pory to się nie udało. Zaraz potem Dawid Podsiadło ogłosił obszerną akustyczną trasę pod hasłem Leśna muzyka. Bilety na wszystkie ponad 30 koncertów wyprzedały się w rekordowym tempie – ponad 30 tysięcy biletów znalazło nabywców w kilka minut. A ceny za wejściówki „z drugiej ręki” sięgały nawet 1,5 tys. zł.

Dawid Podsiadło: Leśna muzyka. Oryginalna scenografia

Dawid każdego dnia udowadnia, że jest nie tylko fantastycznym muzykiem, ale także bardzo świadomym człowiekiem, który dba o środowisko. Dbanie o planetę jest dla niego ważnym i istotnym zagadnieniem, dlatego w trakcie trasy zachęca fanów do szerzenia świadomości ekologicznej.

Wymyślając trasę „Leśna Muzyka” wymarzyliśmy sobie na scenie zielone liście, drzewa czy zapach porannej rosy. Pojechaliśmy na Słowację, by na tle pięknych gór zarejestrować akustyczne wersje kilku utworów. W pewnym momencie wzięliśmy udział w internetowym wyzwaniu dotyczącym sprzątania swojego otoczenia. Widzieliśmy tysiące zdjęć, na których nieskończenie mnożyły się sterty porzuconych przez człowieka odpadków. Niestety w trakcie jednej z wycieczek do lasu znaleźliśmy bardzo dużo śmieci. Dlatego postanowiliśmy, że podczas „Leśnej Muzyki” postaramy się odzwierciedlić faktyczny stan wielu niegdyś zielonych miejsc. Na scenie mamy drzewa, ale wykonane z plastikowych butelek, które pozyskaliśmy z sortowni śmieci. Przy wejściach do miejsc w których gramy, powstały też instalacje z tego typu plastiku – napisał w swoich social mediach tuż przed rozpoczęciem swojego tournee.

Wszystko to ma na celu zwrócenie uwagi na problem skali w jakiej plastikowe opakowania, bardzo często jednorazowe, wpływają na krajobraz naszej planety i cały ekosystem.

Bądźmy świadomi – dodał Dawid.

Ale to nie wszystko. Na koncertach można kupić plakaty Leśnej Muzyki, które wyprodukowane są na papierze pochodzącym z recyklingu z certyfikatem FSC, czyli – jak tłumaczy muzyk – żadne drzewo nie ucierpiało przy ich produkcji. Cały dochód ze sprzedaży tych plakatów zespół Dawida przeznaczy na pomoc dotkniętej pożarami Australii.

Dawid to nie tylko świetny muzyk, ale także bardzo świadomy człowiek, który dba o ekologię. Podczas trasy Leśna muzyka Podsiadło wystąpi na scenie, której scenografia zrobiona jest z odpadków z sortowni śmieci.

Oby więcej takich muzyczno-ekologicznych akcji! Od nas Dawid dostaje kolejnego wielkiego plusa.


Dawid Podsiadło – scenografia zrobiona z odpadków z sortowni śmieci

Dawid Podsiadło – scenografia zrobiona z odpadków z sortowni śmieci

Dawid Podsiadło – scenografia zrobiona z odpadków z sortowni śmieci

Dawid Podsiadło – scenografia zrobiona z odpadków z sortowni śmieci

Dawid Podsiadło – scenografia zrobiona z odpadków z sortowni śmieci

Dawid Podsiadło – scenografia zrobiona z odpadków z sortowni śmieci

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×