Spokojnemu Dawidowi Ogrodnikowi puściły nerwy. Ostro pojechał po Sebastianie Fabijańskim: „To jest słabe!”

Dawid Ogrodnik skrytykował Sebastiana Fabijańskiego

Dawid Ogrodnik skrytykował Sebastiana Fabijańskiego

Dawid Ogrodnik skrytykował Sebastiana Fabijańskiego

Dawid Ogrodnik to bez wątpienia jeden z najlepszych i najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia. Choć jest świeżo po trzydziestce, zdążył już zdobyć wiele ważnych dla rodzimego przemysłu filmowego nagród, a krytycy nie potrafią przestać go zachwalać. Mogliśmy go oglądać w Jestem Bogiem, Ostatniej Rodzinie czy Cichej Nocy, a ekran i ewentualnie premiery – nie licząc przypadkowego spotkania na ulicy – to jedyne okazje by spotkać Dawida. Unika ścianek, imprez, fotografów i wywiadów, czemu trudno się dziwić, bo jego zdanie o show-biznesie jest, lekko mówiąc, dość konkretne.

Role Ogrodnika są zwykle bardzo ambitne, ale nie wyklucza zagrania w filmie kategorii B, jeśli scenariusz przypadnie mu do gustu:

Nawet ostatnio ktoś do mnie napisał, że jest casting do nowego filmu Patryka Vegi. Bez szczegółów. Odpisałem, że chcę przeczytać scenariusz. Pomimo że nie podobają mi się filmy Vegi, są dla mnie na żenującym poziomie mentalnym – napisałem do niego, bo byłem ciekawy. Chciałem przeczytać ten tekst. Zawsze staram się czytać scenariusze, rozmawiać z ludźmi, jeśli mają coś ciekawego do powiedzenia. Wspólnie analizujemy, bo może zdarzyć się tak, że w swojej ocenie się mylę. Nie wszystko przecież wiem  – wyjawił w rozmowie z TVN24

Dużo mniej wyrozumiały był dla swojego kolegi po fachu. Choć nie padło nazwisko, bez trudu można zidentyfikować zbesztanego aktora jako Sebastiana Fabijańskiego. Dawid nie zostawił na nim suchej nitki:

Nie rozumiem bezczelnej postawy niektórych kolegów wobec czegoś, co jest bardzo delikatne – mam na myśli samo życie, jak i obcowanie z ludźmi o wiele bogatszym dorobku. Nie chcę mówić o konkretnych nazwiskach, ale ten brak pokory i głupia nonszalancja w różnych wypowiedziach czasami mnie śmieszą, czasami wprawiają w zażenowanie. Jak można powiedzieć, że Leonardo DiCaprio nie jest aktorem dramatycznym. I mówi to aktor, który zasłynął tym, że zagrał jakiegoś „Cukra” w czymś, czego tytułu już nie pamiętam. To jest słabe. Zwłaszcza w zderzeniu z takimi aktorami, z jakimi miało się możliwość zagrać – na przykład Mają Ostaszewską. Powinni z tego czerpać, a nie pokazywać: my też jesteśmy ważni. To jest forma egoizmu – podsumował Ogrodnik

Myślicie, że skończy się wojną?

Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik zagrają tragicznie zmarłych, ojca i syna

Już jest zwiastun filmu „Ostatnia rodzina”. Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik w roli Beksińskich już powalają krytyków na kolana!

Gwiazdy świętują 70 lat PWST: Maciej Stuhr, Dorota Segda, Dawid Ogrodnik, Olivier Janiak


Dawid Ogrodnik premiera filmu Ostatnia rodzina

Dawid Ogrodnik premiera filmu Ostatnia rodzina

Sebastian Fabijański - Bestsellery Empiku 2016

Sebastian Fabijański - Bestsellery Empiku 2016

Dawid Ogrodnik - 20 lat HBO

Dawid Ogrodnik - 20 lat HBO

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×