Pogrzeb Kamila Durczoka. Data i miejsce są już znane

Kamil Durczok - pogrzeb

Kamil Durczok - pogrzeb

Kamil Durczok nie żyje. Znany jest już termin i miejsce pogrzebu. Gdzie i kiedy spocznie znany dziennikarz?

Kamil Durczok, znany dziennikarz, prezenter i publicysta, zmarł 16 listopada bieżącego roku w szpitalu w Katowicach. Swego czasu był on jednym z najpopularniejszych Polaków. Kojarzono go z występów dla mediów, takich jak: TVP, Polsat i – przede wszystkim – TVN, gdzie współprowadził program informacyjny Fakty. Jego popularność jeszcze mocniej wzmocniła silna osobowość. Ludzie pokochali go za to, że podczas choroby nowotworowej nawet nie myślał o tym, aby się poddać i do końca walczył o swoje życie i zdrowie.

Jak sam przyznał, krótko po tym, gdy poradził sobie z chorobą, nie bał się śmierci, ponieważ uznał ją za zbyt „abstrakcyjną”. Powiedział:

Wiedziałem, że mi się coś kompletnie zawaliło, ale jeszcze zupełnie do mnie nie docierało, co się stało. I najciekawsze jest to, że ja się naprawdę nie boję do dzisiaj, nie mam takiego, wydawałoby się, normalnego strachu przed śmiercią. Uświadomiłem sobie dość szybko, może to było w Wigilię, że śmierć jest czymś tak abstrakcyjnym, czego naprawdę sobie nie potrafimy wyobrazić, że trudno się jej bać!

Przyczyną śmierci dziennikarza był krwotok. Personel, mimo prowadzenia reanimacji, nie zdołał go uratować. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ. Kamil już w minionych miesiącach miał problemy zdrowotne. W maju trafił do szpitala, gdzie miał przetaczaną krew, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Napisał wtedy:

W nocy pilnie przetaczano mi krew. Poruszające doznanie… Nie medycznie, bo to prosty zabieg, ale psychicznie. Wszystkie wyświechtane hasła typu „krew darem życia” nagle nabierają zupełnie nowego znaczenia. Wszystkim krwiodawcom nisko się kłaniam. Tym z BRh+ szczególnie.

Na krótko po upublicznieniu informacji o śmierci byłej gwiazdy TVN, internet został zalany wspomnieniami dziennikarza.

Umarł Kamil Durczok. Dziwne uczucie. Smutek. W ostatnich miesiącach trochę gadaliśmy, trochę mnie wpuścił do swojego świata, za co jestem wdzięczny. Chcę też napisać, że Kamil, w miesiącach, kiedy było u mnie bardzo źle, był jedną z Osób, która mi pomogła. Kamil dziękuję! – napisał na Twitterze o. Grzegorz Kramer.

Dziennikarz Bartosz Wieliński opublikował z kolei na Twitterze następujący wpis:

Spoczywaj w pokoju Kamilu. Wachuj nos tam na wiyrchu wszyskich, szykuj się, aż i my tam przyjdymy…

Beata Tadla powiedziała natomiast w programie Onet Rano:

Chciałabym poprosić o wspomnienie człowieka, którego dziś najprawdopodobniej żegnamy. Kamil Durczok nie żyje, dziennikarz zmarł w wieku 53 lat w Katowicach.

Pokazuje to, że Durczok był dziennikarzem powszechnie szanowanym i docenianym w swoim środowisku. Nic dziwnego, że wiele osób czekało na informacje dotyczące jego pogrzebu.

Pogrzeb Kamila Durczoka. Gdzie i kiedy?

W aplikacji Durczokracja pojawiła się informacja o ceremonii. Pogrzeb Kamila Durczoka odbędzie się w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie, w tym samym miejscu, w którym został pochowany jego ojciec, Krystian Durczok. Został zaplanowany na 19 listopada 2021 r. na godzinę 9.00.


Pogrzeb Kamila Durczoka

Pogrzeb Kamila Durczoka

Kamil Durczok

Kamil Durczok

Kamil Durczok - metamorfoza

Kamil Durczok - metamorfoza

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×