Ostatnie chwile Dariusza Gnatowskiego. „Nie było już ratunku”. Produkcja „Kiepskich” ujawnia, co działo się na kilka dni przed śmiercią aktora

Dariusz Gnatowski

Dariusz Gnatowski

Dariusz Gnatowski zmarł w październiku 2020 roku. Jak wyglądały jego ostatnie chwile? Do końca wszyscy wierzyli, że wróci na plan Świata Według Kiepskich

Dariusz Gnatowski to aktor, który przez dekady robił karierę przed kamerami. Na swoim koncie miał wiele ról, ale fani szczególnie pokochali go za wcielenie w sitcomie Świat Według Kiepskich. Grał tam zabawnego Arnolda Boczka. Jego śmierć była ogromnym szokiem dla fanów. Zmarł on 20 października 2020 roku w szpitalu w Krakowie.

Pomimo tego, że natychmiast trafił do szpitala, to jego stan był już na tyle ciężki, że nie udało się go uratować. O tragedii poinformował opinie publiczną dyrektor szpitala, Marcin Mikos:

Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować.

Dziennikarze RMF FM podali też przyczyny śmierci aktora. Poinformowali, że „miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową”. Później wykryto u niego koronawirusa. W dniu 60. urodzin Dariusza jego najbliżsi posadzili drzewko, które ma upamiętnić zmarłego.

Jak wyglądały ostatnie chwile Dariusza Gnatowskiego?

Dariusz Gnatowski był uwielbiany przez fanów za rolę Arnolda Boczka. Na ekranie pojawiał się przez dwie dekady, a kultowy serial właśnie emituje ostatnią już serię. Przypomnijmy, że kilka miesięcy po Gnatowskim zmarł również Ryszard Kotys, który wcielał się w serialowego Paździocha.

Do dzisiaj fani nie mogą pogodzić się ze śmiercią aktorów. Dariusz miał zaledwie 58 lat, a produkcja serialu cały czas miała nadzieję, że pomimo cukrzycy, z którą walczył od lat wróci na plan. Jeszcze kilka dni przed śmiercią on sam wierzył w to, że niebawem pojawi się w pracy.

Tak wczesna i nagła śmierć Darka Gnatowskiego była dla całej ekipy totalnym zaskoczeniem. Miał tylko pięćdziesiąt osiem lat. Ciężko znaleźć w sobie zgodę, kiedy ktoś umiera w sile wieku. Da­rek opuścił nas tuż przed zdjęciami do kolejnej sesji. Pamiętam, że przed samym pisaniem tej serii dzwoniłam do niego, ponieważ były pomysły na dwa odcinki z dużym udziałem Boczka. W żargo­nie mówimy, że były pisane na niego – cytuje słowa Anny Skowrońskiej, kierowniczki produkcji i współproducentki, które znalazły się w książęce o kulisach serialu, Super Express.

Dodała również, że aktor za późno otrzymał pomoc lekarzy. Do końca myślał, że to jedynie przeziębienie, z którym będzie w stanie sobie poradzić.

Po jakimś czasie od tamtej rozmowy Darek zachorował. Poczuł się gorzej i nie zareagował w porę. Po prostu uznał to za przeziębie­nie. Za późno trafił do szpitala. Nie było już ratunku. Szok. Dwa scenariusze pisane na Darka poszły do kosza. Jego śmierć była ta­kim zaskoczeniem, że wszyscy się zatrzymaliśmy, zastanawiając się, co robić dalej, co pisać, jak teraz pisać… – cytuje fragmenty książki o kulisach serialu „Świat Według Kiepskich”, Super Express.

Ostatecznie zdecydowano o tym, aby w scenariuszu, wysłać serialowego Boczka w podróż w poszukiwaniu szczęścia.


Dariusz Gnatowski

Dariusz Gnatowski

Dariusz Gnatowski, Andrzej Grabowski, Świat według Kiepskich w 2017 roku

Dariusz Gnatowski, Andrzej Grabowski, Świat według Kiepskich w 2017 roku

Na co choruje Dariusz Gnatowski?

Na co choruje Dariusz Gnatowski?

Komentarze

  • Gość pisze:

    ps po co atomówka źeby było o czym pisać ciepełko aź się topi ciałko

  • Gość pisze:

    Moźna mieć wszystko ale bez boga nie ma sie nic i jest się nikim a dzięki bogu ma się wszystko powiedział wieprz w mercedesie z gosposią robiącą mu loda maruda przybij 5 i będzie git ale po co przybij 5 ja przybije niech wiedzma przybije nie chce mi sie przybijaj bo ja cie przybije i znowu bedzie drama nic zatanczysz tylko dla mnie do kotleta ha ha i to tyle

  • Gość pisze:

    Maruda przybij 5 i będzie git ale po co przybij 5 ja przybije niech wiedzma przybije nie chce mi sie przybijaj bo ja cie przybije i znowu bedzie drama znowu nic zatanczysz tylko dla mnie do kotleta ha ha i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×