Szukaj

Danuta Wałęsa o wynagrodzeniu Pierwszej Damy. Nie zabrakło uszczypliwości pod adresem Agaty Dudy

Danuta Wałęsa

Danuta Wałęsa

Danuta Wałęsa dołączyła do dyskusji na temat wynagrodzenia żony prezydenta. Co sądzi na temat tego, że Agata Duda miałaby dostawać niemal 18 tysięcy złotych miesięcznie?

Agata Duda niedawno rozpoczęła drugą kadencję Pierwszej Damy RP. Jako pierwsza w historii miała szansę dostawać honorarium za wypełnianie swoich obowiązków. Serwis bankier.pl podaje, że mogłaby w ten sposób zarabiać prawie 18 tysięcy złotych. Pomimo że Senat odrzucił ten pomysł, nadal jest on komentowany publicznie.

Chociaż sama zainteresowana oficjalnie nie odniosła się do propozycji, nieoficjalnie mówi się, że Agata nie chciałaby tak wysokiej wypłaty. Osoby z jej otoczenia donoszą, że wolałaby inną, znacznie niższą gratyfikację.

Danuta Wałęsa komentuje pensję Pierwszej Damy RP

Na temat wynagrodzenia, które miałby otrzymywać żona prezydenta, publicznie wypowiedziała się jednak jedna z poprzedniczek Agaty Dudy. Danuta Wałęsa, która funkcję pierwszej damy pełniła w latach 1990-1995, w rozmowie z WP powiedziała, że choć angażowała się publicznie, nie dostawała za to pieniędzy. Dodatkowo nie opłacano jej biura:

Nie było pieniędzy dla mnie, ani nawet na biuro prezydentowej. Zrobił się hałas i afera, że ja chcę pieniędzy na swoje biuro. Wszyscy mówili, że jest to niepotrzebne. A ja byłam bardzo pracowitą prezydentową w trudnym czasie przemian

Wałęsa z przekąsem oceniła wysokość wypłaty dla Agaty Dudy:

Oj, ta pani prezydentowa jest biedna, ma ośmioro dzieci i niepracującego męża, prawda? No to musi tyle dostawać.

Wynagrodzenie pierwszej damy. Ile aktualnie wynosi?

Temat wynagrodzenia dla żony prezydenta przewija się w dyskusji od dawna. Podczas trwania kampanii wyborczej na prezydenta głos w tej sprawie zabrała m.in. Małgorzata Trzaskowska. Powiedziała, że pierwsza dama powinna być rzeczniczką kobiet. Podkreślała, że powinna dostać za to pensję:

Kobieta, która się angażuje i wykorzystuje rolę pierwszej damy do aktywnego działania, powinna za swoją pracę otrzymywać wynagrodzenie – mówi Małgorzata Trzaskowska.

Na ten moment pierwsza dama nie może pracować w zawodzie, otrzymuje zerową pensję, a jej składki ZUS nie są opłacane. Uważacie, że powinno się to zmienić?


Lech i Danuta Wałęsa na ślubie córki

Lech i Danuta Wałęsa na ślubie córki

Maria Wiktoria Wałęsa z mamą Danutą - 25-lecia Twojego Stylu, fot. ONS

Maria Wiktoria Wałęsa z mamą Danutą - 25-lecia Twojego Stylu, fot. ONS

Agata Duda na nowym zdjęciu

Agata Duda na nowym zdjęciu

Dodaj komentarz

 • stara baba pisze:

  mizerota z Danuśki wyszla , zawiść to takie niechrześcijańskie uczucie , sądzilam ,że jest madrzejsza od swojego slubnego

 • Gość pisze:

  No cóż – widocznie sprzedawanie kolegów bardziej się opłacało niż uniewinnianie bandziorów przez „prezydęta” BOLKA! Pani Agata powinna dostawać przynajmniej tyle co zarabiała, a zarobki w szkole wbrew „gadaniu” wcale nie są takie małe! – w każdym razie lepsze niż na uczelni… do tego powinna mieć wszelkie świadczenia + rozłąka z rodziną + delegacja + fundusz reprezentacyjny… no i oczywiście jest problem pracy za „frajer” za okres 5 lat!… Problem z Bulową jest taki, że nigdy nie pracowała, ale BUL i tak miał kupę kasiory przy 4 dzieci /+ dziecko z Zakrzewską…/ – ale tu chodzi o związki z UB /rodzice Żydówki Anny Komoruskiej to Żydzi z UB mordujący Polaków, a BUL to stary WSI ok… /zastrzelił na polowaniu w lasach pińczowskich Aleksandra Zarajczyka…/… Danka BOLKA korzystała z wygranych w kolekturze SB /Bolek SZMALCOWAŁ kolegów – w tym mojego brata Jana Jasińskiego…/ – teraz BOLEK odcina kupony ze sprzedaży Polski i Polaków… No i pozostała BEZA, ale ona znała się na handlu butami w rożnych rozmiarach, a alkoholik robił interesy na TALIBACH, reklamach, z Ukraińcami i Rosjanami… DUDA to rzeczywiście „nieudacznik” – skoro zamiast kraść miliony – rozdaje 500 + i sam ledwo wziął na kredyt mieszkanie w Krakowie jako prezydent Polski

 • siostra pisze:

  No cóż – widocznie sprzedawanie kolegów bardziej się opłacało niż uniewinnianie bandziorów przez „prezydęta” BOLKA! Pani Agata powinna dostawać przynajmniej tyle co zarabiała, a zarobki w szkole wbrew „gadaniu” wcale nie są takie małe! – w każdym razie lepsze niż na uczelni… do tego powinna mieć wszelkie świadczenia + rozłąka z rodziną + delegacja + fundusz reprezentacyjny… no i oczywiście jest problem pracy za „frajer” za okres 5 lat!… Problem z Bulową jest taki, że nigdy nie pracowała, ale BUL i tak miał kupę kasiory przy 4 dzieci /+ dziecko z Zakrzewską…/ – ale tu chodzi o związki z UB /rodzice Żydówki Anny Komoruskiej to Żydzi z UB mordujący Polaków, a BUL to stary WSI ok… /zastrzelił na polowaniu w lasach pińczowskich Aleksandra Zarajczyka…/… Danka BOLKA korzystała z wygranych w kolekturze SB /Bolek SZMALCOWAŁ kolegów – w tym mojego brata Jana Jasińskiego…/ – teraz BOLEK odcina kupony ze sprzedaży Polski i Polaków… No i pozostała BEZA, ale ona znała się na handlu butami w rożnych rozmiarach, a alkoholik robił interesy na TALIBACH, reklamach, z Ukraińcami i Rosjanami… DUDA to rzeczywiście „nieudacznik” – skoro zamiast kraść miliony – rozdaje 500 + i sam ledwo wziął na kredyt mieszkanie w Krakowie jako prezydent Polski.

 • Mądra 123. pisze:

  Co ma piernik do wiatrak? wykształcona nic nie robiąca może a po podstawówce nie? Pani Danuta żyła w smutnych czasach, wychowując przy tym dzieci a ty zawistniku jakie masz wykształcenie, pewnie zaszczytnego mgr, tak trudnego w dzisiejszych czasach do zdobycia xd żenujący twój poziom rozumowania.

 • nana pisze:

  Odezwał się autorytet po podstawówce.

  • Gość1234 pisze:

   Co ma piernik do wiatraka, wykształcona może dostawać pieniądze za nic a po podstawówce nie? Pani Wałęsa żyła w innych czasach, smutnych zaznaczam, i jeszcze jedno kto miał wychowywać dzieci? Nie pisz komentarzy zawistny człowieku. Ps. Wykształcenie mgr? Tak trudne do zdobycia Xd.

 • Gość pisze:

  Danuśka, Danuśka jak tam hobby? teraz ogórkowa?

 • Gość pisze:

  Pani Danuta powinna wspierać Agatę.
  Widać różnicę klasy Agaty gołym okiem

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×