Łukasz Szumowski został przyłapany w tłumie. Niewiarygodne, czym się teraz zajmuje były minister

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski był ministrem zdrowia. Chociaż ze swojej funkcji zrezygnował kilka miesięcy temu, nadal jest związany z opieką medyczną. Niewiarygodne, czym się teraz zajmuje.

Łukasz Szumowski był ministrem zdrowia. Stał na czele resortu w momencie, gdy do Polski dotarła pierwsza fala pandemii koronawirusa. Wówczas doradzał premierowi, a także zabierał głos w wywiadach. Pojawiał się też podczas konferencji prasowych, w których trakcie informował o aktualnej sytuacji w kraju.

W pewnym momencie Szumowski postanowił zrezygnować. Podczas spotkania z dziennikarzami wydał oświadczenie, z którego wynikało, że nieco usuwa się w dzień. Zadeklarował, że nadal pozostaje posłem:

Składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Nigdzie jednak nie znikam, pozostaję posłem, chciałbym również wrócić do zawodu – ogłosił minister zdrowia Łukasz Szumowski na jednej z konferencji prasowej.

Czym zajmuje się Łukasz Szumowski? Zaskakujące doniesienia

Odkąd Łukasz Szumowski odstąpił od pełnionej funkcji, tak jak deklarował, wrócił do wykonywania zawodu lekarza. Przez pewien czas pracował w Warszawie. Te informacje przekazał Maciej Górski, ekspert ds. bezpieczeństwa, prezes Fundacji AT-System Group. Zdradził, że spotkał byłego ministra na Stadionie Narodowym:

Ratowanie życia nie zna polityki! My nie wybieramy… Walczymy o Was Wszystkich jednakowo!!! My, Ratownicy, Lekarze, Pielęgniarki i Pielęgniarze ( chylę czoła), Żołnierze! Panie Ministrze… Łukasz, dziękuję za wspólny dyżur, za rozmowę o zarządzaniu kryzysowym podczas stanu epidemii… – napisał we wpisie na Facebooku.

Ratowanie życia nie zna polityki! My nie wybieramy… Walczymy o Was Wszystkich jednakowo!!! My, Ratownicy, Lekarze,…

Posted by Maciej Gorski on Thursday, April 8, 2021

Szumowski nie tylko zaangażował się w tę pracę, ale także był jedną z osób, która pomagała podczas uroczystości beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej w Warszawie. Tam natknął się na niego fotoreporter Super Expressu, który wykonał mu kilka zdjęć. Panom udało się też porozmawiać. Były minister zdradził, że pełnił ważną funkcję:

 Zgłosiłem się jako wolontariusz do opieki medycznej.

Dodał, że na szczęście podczas wydarzenia nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń:

Na szczęście nie było żadnych poważnych zdarzeń. Jedną osobę trzeba było odesłać karetką. Większość to były drobne zasłabnięcia, które udało się szybko opanować.

Przypomnijmy, że Łukasz Szumowski po ustąpieniu ze stanowiska ministra założył jednoosobową działalność gospodarczą, która zajmuje się „specjalistyczną praktyką lekarską”.


Łukasz Szumowski w nowej pracy

Łukasz Szumowski w nowej pracy

Łukasz Szumowski na Stadionie Narodowym

Łukasz Szumowski na Stadionie Narodowym

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×