Co się stało z Angelą z „Psów”? Przez rodzinną tragedię zniknęła z show-biznesu. Jak Agnieszka Jaskółka wygląda obecnie?

Agnieszka Jaskółka

Agnieszka Jaskółka

Agnieszka Jaskółka jako 17-latka zagrała w kultowym już filmie Władysława Pasikowskiego Psy. Jak obecnie wygląda i czym się zajmuje pamiętna Angela?

Zrobiło się o niej głośno w 1992 roku po tym, jak wcieliła się w rolę Angeli w filmie Psy w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Mimo pozytywnych recenzji zniknęła z show-biznesu. Po latach okazało się, że wyjechała za granicę. Wszystko za sprawa rodzinnej tragedii. Czym obecnie się zajmuje i jak wygląda Agnieszka Jaskółka?

Czym obecnie zajmuje się i jak wygląda Agnieszka Jaskółka, pamiętna Angela z Psów Pasikowskiego?

Zanim trafiła na ekrany, pracowała jako hostessa i modelka. W 1992 roku Lidia Popiel, żona Bogusława Lindy, który w Psach zagrał główną rolę, zrobiła jej zdjęcia, a fotografie pokazała Pasikowskiemu, a ten natychmiast zdecydował się zaprosić ją na casting. Mimo że wcześniej nie miała styczności z kamerą, zdobyła rolę wychowanki domu dziecka, Angeli Wenz. Zagrała u boku Bogusława Lindy i Marka Kondrata.

Gdy Jaskółka debiutowała na ekranie, miała 17 lat — choć niektóre źródła podają, że aby móc zagrać odważną rolę Angeli, aktorka podała nieprawdziwą datę urodzenia i tak naprawdę miała lat 14. Tę informację dementowała sama zainteresowana.

Postać, którą wykreowała młodziutka, niedoświadczona dziewczyna, zachwyciła zarówno widzów, jak i krytyków filmowych.

Byłam bardzo młodą dziewczyną, ale starałam się podejść do aktorskiego zadania z profesjonalizmem i dojrzałością, jakiej wówczas ode mnie oczekiwano. Dostałam od życia ogromną szansę i nie chciałam jej zaprzepaścić — mówiła w jednym z wywiadów.

Jej rolę doceniono na 17. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a Agnieszka Jaskółka otrzymała nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. Mimo szansy na ogromną karierę, niespodziewanie zniknęła z show-biznesu.

Spekulowano, że decyzja pokierowana była tym, że młoda aktorka żałowała roznegliżowanych scen w filmie. Inni twierdzili, że w tak młodym wieku nie była w stanie udźwignąć sławy, jaka na nią spadła. Jaskółka wyjechała do Paryża.

Po latach okazało się, że to rodzinna tragedia spowodowała, że młoda aktorka zdecydowała się opuścić kraj.

Gdy miałam 17 lat, moja mama została zamordowana podczas napadu rabunkowego na nasz dom. Razem z siostrą byłyśmy załamane, popadłyśmy w depresję. Wyjazd za granicę był więc też formą ucieczki od rzeczywistości
— wyznała po latach.

Praca we Francji w modelingu rozczarowała Jaskółkę. Częściej dostawała niemoralne propozycje niż angaże w reklamach czy sesjach.

Dziewczyny, które wyjeżdżają jako nastolatki, często nie zdają sobie sprawy, co je czeka — mówiła.

Potem za ukochanym pojechała do Stanów Zjednoczonych. Podjęła także decyzję o rozpoczęciu studiów, a jej wybór padł na prawo, które ukończyła z sukcesem.

W 2009 roku wróciła do Polski. Zagrała epizod w Teraz albo nigdy!, a później pojawiła się w reżyserskim debiucie Cezarego Pazury. W 2010 roku wzięła udział w 12. edycji Tańca z gwiazdami, gdzie partnerował jej Rafał Maserak. Pożegnali się z programem już w drugim odcinku.

Ostatni raz była widziana w 2014 roku podczas gali Cyfrowej Rekonstrukcji filmu Psy. Potem znowu usunęła się w cień. Najwyraźniej życie z dala od blasku fleszy odpowiada jej dużo bardziej niż to na świeczniku.


Agnieszka Jaskółka w Psach

Agnieszka Jaskółka w Psach

Agnieszka Jaskółka w Psach

Agnieszka Jaskółka w Psach

Agnieszka Jaskółka - Taniec z gwiazdami, 2010 rok

Agnieszka Jaskółka - Taniec z gwiazdami, 2010 rok

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

×