Nie udało się. „Zimna wojna” bez Oscara. Z kim przegraliśmy?

Oscary 2019, Zimna Wojna czy wygrała?

Oscary 2019, Zimna Wojna czy wygrała?

Czy Zimna wojna dostała Oscara?

Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego w nocy z 24 na 25 lutego walczyła w Los Angeles o statuetkę za najlepszy film nieanglojęzyczny, zdjęcia i reżyserię podczas Oscarów 2019. Czy Polsce udało się wyjść obronną ręką i zdobyć upragnioną nagrodę dla wyjątkowego dzieła rodzimego reżysera?

Tegoroczne Oscary 2019 były dla Polski wyjątkowe pod wieloma względami. Na czerwonym dywanie pojawiła się oficjalna delegacja z naszego kraju, a wśród 23 kategorii, w których wręczano statuetki, Zimną Wojnę Pawła Pawlikowskiego nominowano w aż 3 kategoriach. Film, który świat miał okazję podziwiać po raz pierwszy w maju 2018 roku w trakcie festiwalu w Cannes stał się międzynarodowym fenomenem. Niezwykły obraz, nakręcony w starym, czarno-białym stylu charakterystycznym dla Pawlikowskiego podbił serca widzów, a Joanna Kulig została okrzyknięta odkryciem roku.

Film zdobył szereg różnych nagród na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, ale to nominacje do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, zdjęcia i reżyserię były jego najważniejszym osiągnięciem. W nocy z 24 na 25 lutego w Los Angeles wręczono te prestiżowe statuetki, niestety, tak jak w ubiegłym roku (Twój Vincent), Polska została pominięta. Choć zapowiadało się, że film zdobędzie chociaż jedną nagrodę, płonne były to nadzieje. Nagrody za zdjęcia, film nieanglojęzyczny i reżyserię powędrowały do Romy (reż. Alfonso Cuarón).

W przyszłym roku na pewno się uda.

Zwiastun filmu Roma, z którym przegrała Zimna wojna:

Oscary 2019: Znamy zwycięzców! Sprawdź, kto wygrał w poszczególnych kategoriach

Oscary 2019 pod znakiem spektakularnych kreacji gwiazd: Paweł Pawlikowski i Małgosia Bela, J.Lo, Lady Gaga, Emma Stone [DUŻO ZDJĘĆ]

Oscary 2019: Joanna Kulig jak wielka światowa gwiazda! Jej stylizacja powala na kolana!

Oscary 2019: Paweł Pawlikowski i Małgosia Bela na czerwonym dywanie wyglądali jak milion dolarów!


Paweł Pawlikowski i Małgosia Bela – Oscary 2019, kreacja: Azzedine Alaïa

Paweł Pawlikowski i Małgosia Bela – Oscary 2019, kreacja: Azzedine Alaïa

Oscary 2019: Paweł Pawlikowski i Małgorzata Bela

Oscary 2019: Paweł Pawlikowski i Małgorzata Bela

Paweł Pawlikowski i Małgosia Bela za kulisami Oscarów 2019

Paweł Pawlikowski i Małgosia Bela za kulisami Oscarów 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×