Córka Meghan i Harry’ego zasiądzie na brytyjskim tronie? Ma większe szanse niż brat księcia Karola! Jak to możliwe?

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle i książę Harry

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle i książę Harry

Linia sukcesji do tronu brytyjskiego jest na bieżąco analizowana przez fanów rodziny królewskiej i historyków. Czy córka księcia Harry'ego i Meghan Markle ma szansę na objęcie tronu?

Książę Harry Meghan Markle w marcu ubiegłego roku zrezygnowali z pełnienia swoich funkcji w rodzinie królewskiej. Małżonkowie postawili wszystko na jedną kartę i wyprowadzili się do Stanów Zjednoczonych, by wieść normalne życie. Zakochani na początku tego roku udzieliła wywiadu Oprah Winfrey, w którym zdradzili, jak wyglądało ich życie przed wyjazdem. Sussexowie wyjawili wówczas, że borykali się z wieloma problemami, które doprowadziły do tego, że Markle miała myśli samobójcze.

Krótko po tym, jak opuścili Wielką Brytanię, założyli firmę producencką oraz podpisali intratne kontrakty z Netlixem i Spotify, które zagwarantowały im finansową stabilizację. W międzyczasie Meghan pracowała w domowym zaciszu nad książką dla dzieci. Niedługo po tym ogłosili, że spodziewają się drugiego dziecka.

Czy Lilibet Diana Mountbatten-Windsor ma szanse na objęcie tronu królewskiego Wielkiej Brytanii?

Lilibet urodziła się 4 czerwca i od razu skradła serca Meghan i Harry’ego. W mediach coraz częściej mówi się o tym, że jej rodzice planują chrzciny, jednak na ich drodze stanęła przeszkoda, której pokonanie nastręcza wielu trudności. Tabloidy donoszą, że Harry marzy o tym, aby dziewczynka przyjęła sakrament w kaplicy zamku Windsor, jednak wiele wskazuje na to, że wraz z żoną zmienią decyzję i wyprawią dla niej prywatną ceremonię, na której pojawią się wyłącznie ich przyjaciele. Mówi się, że na liście gości nie uwzględniono członków rodziny królewskiej.

Wielokrotnie plotkowano o tym, że Sussexowie nie mają najlepszych relacji z królową Elżbietą II oraz pozostałymi krewnymi, po tym, jak postanowili opuścić Wielką Brytanię. Nie przekreśla to jednak ich szans na objęcie królewskiego tronu. W oficjalnym zestawieniu książę Harry zajmuje 6. miejsce, a tuż za nim znajduje się Archie.

Wiele osób zauważyło, że w linii sukcesji nie została uwzględniona Lili. Jako pierwszy publicznie zasygnalizował to Chris Ship z ITV, który opowiedział o tym w podcaście Royal Rata. Krótko po tym wprowadzono aktualizację i obecnie dziewczynka zajmuje ósmą lokatę.

Co ciekawe, Lilibet Diana znajduje się na wyższej pozycji niż rodzeństwo jej dziadka, księcia Karola. To dlatego, że jest on najstarszym dzieckiem królowej Elżbiety II i z tego tytułu to on zostanie jej następcą. Na kolejnych pozycjach znajdują się jego synowie i ich dzieci, ponieważ są jego najbliższą rodziną, a dopiero po nich szanse na objęcie tronu Wielkiej Brytanii mają książę Andrzej księżniczka Beatrycze.


Kate i William gratulują Meghan i Harry'emu narodzin córki

Kate i William gratulują Meghan i Harry'emu narodzin córki

Meghan i Harry w ciążowej sesji

Meghan i Harry w ciążowej sesji

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×