Conrado Moreno: „Od lat uczęszczam na terapię”. Gwiazda „Europy da się lubić” odważyła się na godną podziwu szczerość

Conrado Moreno

Conrado Moreno

Conrado Moreno otworzył się przed fanami i opowiedział o swoich problemach. Hiszpański konferansjer zdradził, że od lat uczęszcza na terapię. Co mu dolega?

Program Europa da się lubić przed laty cieszył się ogromną popularnością wśród widzów Telewizji Polskiej. Format prowadzony przez Monikę Richardson po raz pierwszy został wyemitowany 16 lutego 2003 roku. Brali w nim udział obcokrajowcy, którzy na co dzień mieszkali w Polsce. W każdym odcinku wraz z gościem specjalnym rozprawiali na temat zwyczajów panujących w ich ojczyźnie. Mimo dużej popularności produkcja została zdjęta z anteny w 2008 roku. Po 11-letniej przerwie wyświetlono edycję specjalną w celu uczczenia 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Conrado Moreno jest jednym z uczestników wylansowanych przez program. W krótkim czasie zyskał spore grono fanów, a drzwi do kariery w show-biznesie stanęły przed nim otworem. Wziął udział w Tańcu z gwiazdami oraz Gwiazdy tańczą na lodzie. Współprowadził Okno na świat na antenie TVP Info, a w 2011 roku został prowadzącym losowania Totalizatora Sportowego w Studiu Lotto. Od 12 lat jest też współorganizatorem Festiwalu Flamenco w Warszawie.

Conrado Moreno od lat uczęszcza na terapię

Moreno jest jednym z niewielu uczestników Europy da się lubić, któremu udało się odnieść tak spektakularny sukces. W międzyczasie ożenił się z Katarzyną Jurzyk, z którą doczekał się syna Gabriela. Ich małżeństwo nie trwało długo. Od kilku lat związany jest z inną kobietą, a owocem ich związku jest urodzona w 2019 roku córka, Maribel.

Choć mężczyzna jest obecny w show-biznesie od kilkunastu lat, niewiele wiadomo na jego temat. Od czas do czasu ujawnia jakiś szczegół z życia prywatnego w social mediach. W niedzielny poranek konferansjer zamieścił na Instagramie obszerny wpis, w którym zdradził, że od kilku lat uczęszcza na terapię. Zapisał się na nią m.in. po to, by lepiej zrozumieć siebie:

Pojęcie terapii nie jest mi obce, przeciwnie. Od lat uczęszczam na terapię, by lepiej rozumieć siebie, by potrafić odnaleźć się w sytuacjach, które sprawiają mi wiele bólu i cierpienia, by nie pozwolić na to, by zniszczyły mnie słowa oraz sytuacje, na które jestem w swoim życiu narażony. By nabrać sił, by odzyskać kierunek w swoim życiu, by zrozumieć, że są rozwiązania do pokonywania tego, co wydaje się sytuacją bez wyjścia.

W dalszej części publikacji nie krył swojego zadowolenia z tego, że powoli nasze społeczeństwo zmienia podejście do terapii. Zauważył, że szukanie pomocy u specjalisty nie jest oznaką słabości i nie powinno być stygmatyzowane.

Bardzo zmienił się w społeczeństwie odbiór pojęcia terapii, szczęśliwie coraz częściej i śmielej otwarcie mówimy sobie o tym, iż na terapie uczęszczamy, a ja dziś nie muszę się zastanawiać dwa razy czy pisać o tym, czy też zostanę uznany za człowieka z problemami, bo każda świadoma osoba wie, że każdy je ma, a przyznanie się do trudów życia nie musi być oznaką słabości-przeciwnie. Chęć pracy nad sobą, szukania rozwiązań, zmiany punktu widzenia, jest moim zdaniem oznaką pewnej mądrości, logiki myślenia, która ma na celu ułatwienie nam funkcjonowania, nieszkodzenia sobie i innym.

Moreno zwrócił uwagę na to, że często bliskie nam osoby borykają się z poważnymi problemami, jednak ukrywają je pod uśmiechem.

Niestety wciąż wiele osób, w samotności boryka się ze swoimi trudami, dramatami życia, są wśród nas osoby, które z pozoru mogą wydawać się beztroskie, szczęśliwe, a to jedynie powierzchnia maska, ukrywająca ból kurczowo trzymany w środku. […]

Conrado zachęcił swoich fanów do bacznego obserwowania otoczenia, ponieważ nie brakuje w nim ludzi przytłoczonych nadmiarem negatywnych emocji lub obojętnością bliskich. Bardzo często nasza obojętność potrafi doprowadzić takie osoby do kresu wytrzymałości lub popchnąć do podjęcia próby samobójczej.

Są wśród nas kobiety i mężczyźni niedostrzegający już sensu w swoim życiu, zmęczeni, osłabieni, wyniszczeni od środka […]
Są wśród nas osoby, które próbowały targnąć się na swoje życie, z prawdziwej woli zakończenia swojego cierpienia lub w formie głośnego bezradnego krzyku i wołania o pomoc.

Bądźmy uważni, słuchajmy bliskich, nie zapominajmy o tych, którzy zaufali nam w swoim życiu.

Internauci bardzo docenili szczerość Moreno. W komentarzach wielu z nich przyznało, że powinno mówić się o tym częściej, aby osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej nie bały się poprosić o pomoc.

  • Bardzo mądre słowa i jak potrzebne w dzisiejszych czasach.
  • Bezcenne słowa. Dziękuję za tę otwartość. Za dzielenie się ze mną Swoim doswiadczeniem, z którego czerpię wiele dobra. Posyłam moc serdeczności.
  • Sam również uczęszczam na terapię i uważam, że to jedna z lepszych decyzji jakie podjąlem.

Problem depresji dotyka coraz większy odsetek naszego społeczeństwa. Jeśli ktoś z waszych bliskich zmaga się z tym problemem, a wy nie wiecie, jak pomóc, możecie przekazać jeden z poniższych numerów telefonów, pod którym otrzyma pomoc.

  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji – 22 594 91 00
  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym – 116 123
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111
  • ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania – 22 484 88 01


Conrado Moreno

Conrado Moreno

Conrado Moreno

Conrado Moreno

Conrado Moreno

Conrado Moreno

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×