Szukaj

Linie lotnicze wznawiają loty i wprowadzają spore zmiany. Tak teraz będzie wyglądać podróżowanie

LOT wznawia działalność

LOT wznawia działalność

LOT zdecydował się na wznowienie działalności. Jak będzie wyglądała podróż w reżimie sanitarnym? Co się zmieni na lotniskach i pokładach samolotów? Oj, sporo.

Z początkiem marca zostały zamknięte granice Polski. Rząd zdecydował się na wstrzymanie zagranicznego, jak i krajowego ruchu samolotowego, aby jak najszybciej zminimalizować rozprzestrzenianie się śmiertelnej choroby COVID-19. Od 18 maja powoli znoszone są kolejne obostrzenia. Wszystko odbywa się w kilku etapach. Kolejnym będzie przywrócenie połączeń lotniczych.

LOT wznawia ruch lotniczy: od kiedy i gdzie będziemy mogli polecieć?

Od 1 czerwca polskie linie lotnicze planują przywrócić część połączeń krajowych. Samolotem będzie się można wybrać między innymi z Warszawy do Gdańska. Na razie zamknięte pozostaną lotniska w Bydgoszczy, Katowicach i Lublinie.

Wznawianie połączeń zaczynamy bardzo rozważnie, biorąc pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo naszych pasażerów i załóg pokładowych – mówi Michał Fijoł członek zarządu LOT.

Od 15 czerwca planowane jest uruchomienie lotów międzynarodowych. Na razie sytuacja jest na tyle dynamiczna, że co do tego kroku nie ma jeszcze szczegółowych decyzji.

Kolejne kroki są jeszcze dyskutowane, ale logiczną kontynuacją wydaje się stopniowe przywracanie międzynarodowego ruchu lotniczego, zaczynając od krajów o niskim ryzyku epidemicznym i jednocześnie cieszących się do tej pory szczególnym zainteresowaniem ze strony pasażerów – mówił Czernicki w komentarzu dla Business Insider w poniedziałek

LOT: zmiany w zasadach podróżowania

Właściciele linii lotniczych zobligowani są do przestrzegania reżimu sanitarnego. Pracownicy i pasażerowie muszą dostosować się nie tylko do wytycznych krajowych, ale także międzynarodowych. Po wznowieniu działalności należy spodziewać się wzmożonych kontroli. Pasażerów czekają kontrole temperatury ciała, obowiązkowe odkażanie rąk, noszenie maseczek, a także zachowanie odpowiedniego dystansu.

Trwają również prace nad tym, aby załoga w jak najmniejszym stopniu miała kontakt z pasażerami. Waga bagażu podręcznego ma się zwiększyć do 10 kg, a odprawa i boarding mają się odbywać samoobsługowo. Również infrastruktura lotniska nie będzie działała tak jak do tej pory. Sklepy, kawiarnie i salony biznesowe ograniczą swoją działalność do minimum.

Na pokładzie samolotów również nie obejdzie się bez zmian. Załoga samolotu oraz pasażerowie zobowiązani będą do noszenia jednorazowych rękawiczek i maseczek ochronnych. Serwis zostanie ograniczony, a posiłki, przekąski i napoje będą podawane w jednorazowych, indywidualnych pojemnikach.

LOT poinformował również, że samoloty zostały wyposażone w filtry HEPA, które usuwają 99,9% bakterii i wirusów unoszących się w powietrzu. Dodatkowym środkiem bezpieczeństwa jest również regularna dezynfekcja schowków pasażerskich oraz całego pokładu po i przed poszczególnymi lotami.

Wszystkie szczegółowe wytyczne mają zostać przedstawione pasażerom do 25 maja.


LOT - do kiedy zawieszono loty?

LOT - do kiedy zawieszono loty?

Martyna Wojciechowska na lotnisku w Warszawie

Martyna Wojciechowska na lotnisku w Warszawie

Lotnisko Chopina apeluje o ostrożność.

Lotnisko Chopina apeluje o ostrożność.

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×