Co łączy Tomasza Komendę i Beatę Pasik? Tą historią żyje cała Polska. Koszmar rozgrywał się latami

Beata Pasik, Tomasz Komenda

Beata Pasik, Tomasz Komenda

Tomasz Komenda został skazany niewinnie na 25 lat pozbawienia wolności. Po 18 latach został oczyszczony z zarzutów i wywalczył milionowe odszkodowanie. Potem zniknął z przestrzeni publicznej. Co go łączy z Beatą Pasik?

Tomasz Komenda w 2004 roku usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności za gwałt i zabójstwo 15-latki. Mimo że w sprawie brakowało jasnych dowodów, a on nigdy nie przyznał się do zarzucanych czynów, to zapadł wyrok, a on został osadzony w więzieniu. Wszystko opierało się jedynie na zeznaniach jednej osoby, a sąd mimo to wydał krzywdzące postanowienie. Po kilkunastu latach akta jego sprawy wróciły na wokandę. Okazało się, że to nie on stoi za zbrodnią. Po 18 latach został uniewinniony i oczyszczony ze wszystkich zarzutów. Udało mu się uzyskać milionowe odszkodowanie.

Po wyjściu z więzienia zaczął układać sobie życie na nowo. Znalazł miłość. Związał się z Anną Walter. Wkrótce po tym, jak ujawnili łączące ich uczucia, ogłosili, że będą rodzicami.

30 listopada 2020 roku po godzinie 15 na świecie pojawił się jego syn. Otrzymał imię Filip. Radosne wieści przekazali Bracia Collins, z którymi w tamtym czasie współpracował.

It’s a boy! Wczoraj nasz fundacyjny przyjaciel, Tomek Komenda wraz z narzeczoną, zostali rodzicami. Filip przyszedł na świat o godzinie 15:03. Gratulujemy!

Niestety w ubiegłym roku do prasy dostały się informacje, że rozstała się z Anną Walter. Informacje potwierdziła sama zainteresowana.

Niestety to prawda. Tomek odszedł od rodziny w lipcu zeszłego roku… – powiedziała w 2022 roku.

Po całym zamieszaniu Komenda zniknął z przestrzeni publicznej. Nie wiadomo, co się z nim dzieje. Co go łączy z Beatą Pasik?

Co łączy Tomasza Komendę i Beatę Pasik?

Otóż Beata Pasik znalazła się w podobnej sytuacji. Polski wymiar sprawiedliwości ponownie wydał wyrok, opierając się na bardzo marnych dowodach. Ona także przesiedziała 18 lat za rzekome zastrzelenie mężczyzny i postrzelenie innej kobiety w sklepie, w którym pracowała. Wyszła na wolność w 2021 roku.

Dowody, alibi i zeznania osób trzecich wskazywały, że jest niewinna, a ona nie przyznawała się do zbrodni. Niestety poszkodowana właśnie ją wskazała jako strzelającą, dlatego ostatni z sądów uznał ją winną, choć dwa poprzednie stwierdziły, że to nie ona użyła broni.

Pasik opuściła już mury więzienia, ale nie została oczyszczona z zarzutów. Kobieta nie unikała kamer i otwarcie mówiła, o swoim przypadku.


Tomasz Komenda z matką

Tomasz Komenda z matką

Tomasz Komenda w programie Uwaga

Tomasz Komenda w programie Uwaga

Tomasz Komenda w programie Uwaga

Tomasz Komenda w programie Uwaga

Komentarze

 • Gość1 pisze:

  No, posiedziała za to ze nie dobiła swiadka.

 • Gość pisze:

  No właśnie jak się nie czyta i głupoty wypisuje Oj ludzie ludzie

 • Gość bea pisze:

  Jej też powinno się pomuc odzyskać dobre imię. Gdzie ten adwokat od komendy?
  Sądzę że Beata jest niewinna i należy ją oczyści.
  Komu zależało wsadzić ją do więzienia.
  Kobieta która ja oczernia powinna siedzieć za krzywoprzysistwo. Tyle lat jak ta biedna Beata.

  • Gość pisze:

   Tej „oczerniającej” kobiecie „biedna” Beata zastrzeliła męża i ją samą postrzeliła że omal nie umarła. Twoim zadaniem więc poszkodowana kłamie, w jakim celu?

 • Gość Toja pisze:

  Nie ma kobieta szczęścia w życiu. Przesiedziała 18lat za coś czego nie zrobiła, a teraz facet ja zawiódł. Jemu pewnie kasa odbiła. Myślałam, że mądrzejszy.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×