Szukaj

Księżna Kate na 10-lecie ślubu dostanie prezent od królowej. Przygotowała coś szczególnego

Królowa Elżbieta II, Kate i William

Królowa Elżbieta II, Kate i William

Księżna Kate i książę William 29 kwietnia będą obchodzić 10. rocznicę ślubu. Mimo smutnych okoliczności, spowodowanych śmiercią księcia Filipa, królowa ma w zanadrzu specjalny prezent. Chce szczególnie uhonorować żonę wnuka.

W 2002 roku Kate zaczęła umawiać się z kolegą ze studiów, Williamem. Ale podczas gdy chłopcy jej przyjaciółek mieli w najlepszym razie zostać menedżerami lub dyrektorami w międzynarodowych korporacjach, jej wybranek prawdopodobnie już niedługo zasiądzie na brytyjskim tronie. Przyszli małżonkowie wpadli na siebie na klatce schodowej w akademiku szkockiego Uniwersytetu w St Andrews. To spotkanie zaważyło na ich dalszym życiu. Już niedługo, bo 29 kwietnia, będą świętować 10. rocznicę ślubu.

Tuż przed obchodami kolorowa prasa przypomniała historię sprzed lat, jak po chwilowym rozstaniu William odzyskał Kate. Książę i jego przyszła żona rozeszli się, będąc jeszcze studentami. Kiedy jednak dotarło do nich, że nie mogą bez siebie żyć, postanowili, że znowu będą parą. To wtedy zostali przyłapani podczas sekretnego spotkania w The Potting Shed Pub w Crudwell w Anglii, w środku nocy. Mimo że protokół zabrania publicznego okazywania czułości, William i Kate nie mogli się powstrzymać i dali wyraz swojej radości, że są ponownie razem.

Teraz wychowują troje dzieci i są ulubioną parą Brytyjczyków. Z okazji nadchodzącej 10. rocznicy ślubu Elżbieta II przygotowała dla nich wyjątkowy prezent.

Jak królowa Elżbieta II uhonoruje Kate z okazji 10. rocznicy ślubu?

Para wzięła ślub 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminster podczas ceremonii, którą oglądały miliardy osób. Kate olśniewała wówczas w sukience Alexandra McQueena, zaprojektowanej przez Sarah Burton.

Przez lata żona Williama udowodniła, że idealnie pasuje do rodziny królewskiej. Nie sposób doszukać się większych wpadek z jej strony, nie skandalizuje, świetnie wypełnia obowiązki wobec monarchii, jest mamą trojga potencjalnych następców trony, których wychowuje na empatycznych młodych ludzi. Do tego zawsze świetnie wygląda. Brytyjczycy ją kochają.

Przez 10 lat nienagannie reprezentowała królowa u boku Williama. Teraz Elżbieta II, która była żoną zmarłego księcia Filipa przez 73 lata, postanowiła ją docenić, mimo przykrych okoliczności spowodowanych odejściem jej męża.

William i Kate przetrwali 10 lat małżeństwa i królewskich obowiązków bez żadnego zgrzytu. Tak więc Jej Wysokość z chęcią doceni ich dekadę lojalnej służby, a zwłaszcza uczci wyjątkowy wkład Kate w Firmę – mówi Duncan Larcombe, autor książęk o rodzinie królewskiej w rozmowie z „Daily Star”. – Jak każda para mieli swoje wzloty i upadki, swoje awantury i napięcia. Ale ich oddanie królowej i temu krajowi jest niezachwiane… A kontrowersje wokół wyjazdu Meghan i Harry’ego z Wielkiej Brytanii uczyniły to jeszcze wyraźniejszym.

Jeszcze nie wiadomo, co dokładnie planuje królowa, ale źródło Daily Star twierdzi, że „będzie to coś szczególnego”. Z pewnością pojawi się hołd w social mediach. Wystawna kolacja odpada ze względu na pandemię.

Cokolwiek zdecyduje, jako królowa i babcia, nie przepuści tej okazji bez złożenia hołdu Kate i Williamowi. Zadbała o coś szczególnego, co będzie przypominało im latami o tym wyjątkowym dniu – twierdzi ekspert.

Mówi się, że para planuje uroczystość z trojgiem swoich dzieci – siedmioletnim George’em, pięcioletnią Charlotte i Louisem, który kończy trzy lata przed ich rocznicą – w Anmer Hall w Norfolk, gdzie spędziła izolację.

Tymczasem niezachwiane wsparcie Kate dla jej męża nie różni się zbytnio od tego, jak książę Filip był opoką królowej przez ponad 70 lat. Z tego względu Elżbieta II szykuje coś specjalnego. Co? Tego dowiemy się 29 kwietnia.


Księżna Kate i książę William w dniu swojego ślubu. Para pobrała się 29 kwietnia 2019 roku

Księżna Kate i książę William w dniu swojego ślubu. Para pobrała się 29 kwietnia 2019 roku

Ślub księcia Williama i księżnej Kate (fot. ONS)

Ślub księcia Williama i księżnej Kate (fot. ONS)

Richard Ward jest autorem ślubnej fryzury księżnej Kate

Richard Ward jest autorem ślubnej fryzury księżnej Kate

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×