Szukaj

Prezesowi PiS puściły nerwy. Wydało się, co mówił do kobiet podczas awantury w sejmie. Padły niecenzuralne słowa

Co Jarosław Kaczyński powiedział do kobiet w sejmie?

Co Jarosław Kaczyński powiedział do kobiet w sejmie?

Posłanki i posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej zablokowali mównicę sejmową i otoczyli Jarosława Kaczyńskiego. Marszałek Ryszard Terlecki ogłosił przerwę i wezwał Straż Marszałkowską. Prezesowi PiS puściły nerwy. Jego słowa cytuje posłanka Barbara Nowacka. Co mówił?

Od czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji emocje w naszym kraju nie gasną. Orzekł on, że przepis zezwalający – na mocy tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. – na dopuszczalność zabiegu w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Do przepychanki doszło także w sejmie. Tłem były protesty na ulicach naszego kraju.

Prezesowi PiS puściły nerwy. Co powiedział do Barbary Nowackiej?

We wtorek miała miejsce awantura w sejmie. Posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka próbowała rozmawiać z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Puściły mu nerwy i kobieta usłyszała niewyobrażalne w jej mniemaniu słowa.

Wszystko zaczęło się od porównania marszałka Ryszarda Terleckiego, który stwierdził, że błyskawice na koszulkach i maseczkach parlamentarzystów opozycji, kojarzą się z Hitlerjugend i SS.

Opozycja totalna nawiązuje do totalitarnych wzorów – powiedział.

Kiedy na mównicy pojawiły się posłanki z transparentami z hasłami z protestów. Wywiązała się awantura, a politycy opozycji chcieli podejść do Jarosława Kaczyńskiego. Został zasłonięty przez posłów i posłanki swojej partii. Wicemarszałek Ryszard Terlecki wezwał do pomocy Straż Marszałkowską, która rozdzieliła grupy. W tym czasie Barbara Nowacka starała się przemówić do prezesa. Twierdzi, że usłyszała pełne złych emocji słowa i obelgi.

Padały bardzo złe słowa, pełne złych emocji – mówiła w rozmowie z Faktem – Mam nadzieję, że ktoś to nagrał, bo nie chcę mi się uwierzyć w to, co usłyszałam. Nazwał nas „ruską agenturą”. Mówił też, że „wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji to słuszna decyzja”, powiedział też do mnie, że „nie powinnam się odwoływać do własnej matki, bo co ja wiem”.

Przypominamy, że Izabela Jaruga-Nowacka, matka Barbary zginęła w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

To wszystko było agresywne, napastliwe, niechętne, pełne złych emocji – mówiła Faktowi Nowacka.

Dodała także, że Jarosław Kaczyński oskarżył opozycję o podpalanie Polski.

Naprawdę, trudno było tego słuchać, aż nie wierzę, że to usłyszałam – kwituje Barbara Nowacka.

Czy usłyszymy oficjalny komentarz prezesa PiS?


Barbara Nowacka straciła mamę w Katastrofie Smoleńskiej

Barbara Nowacka straciła mamę w Katastrofie Smoleńskiej

Barbara Nowacka i Adrian Zandberg byli razem

Barbara Nowacka i Adrian Zandberg byli razem

Barbara Nowacka

Barbara Nowacka

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×