Michael Jackson tylko raz odwiedził Polskę. Tyle mu wystarczyło by wyrobić sobie zdanie o naszym kraju. Oto co naprawdę myślał

Michael Jackson Polska

Michael Jackson Polska

Za co Michael Jackson kochał Polskę?

Niedawno minęło 9 lat od śmierci niekwestionowanego lidera, a także Króla Popu Michaela Jacksona. W trakcie jednej ze swoich trass koncertowej zagrał też w Polsce. Jak mu się podobało i co sądził o naszym kraju? Po latach pojawiają się nowe informacje na ten temat.

Wszystko przez wieloletniego sobowtóra Jacksona Naviego, który tańczył dla niego przez kilka dekad, a dodatkowo był jego przyjacielem. Przy okazji zdjęć do filmu biograficznego o Jacksonie, mężczyzna udzielił wywiadu, który na światło dzienne wypuścił nieznane dotąd fakty z życia gwiazdy. Jeden z nich dotyczył właśnie Polski.

Okazuje się, że Michael nasz kraj, podobnie jak inne kraje bloku wschodniego, odwiedził w 1996  roku podczas trasy koncertowej. To nie był jednak zwykły koncert. Jackson bardzo polubił miejsce, w którym się znalazł. Michael wręcz uwielbiał Warszawę:

Bardzo chciał tu przyjechać. Gdy był w Warszawie w 1996 r., był oczarowany tym, ile ludzi się zjawiło. Fascynowała go Europa, szczególnie wschodnia. Mimo że wówczas słabiej rozwinięta, ludzie mieli niesamowitą energię i byli bardzo życzliwi – wyznał Navi.

Artysta nad Wisłą zagrał tylko jeden koncert. Nie oznacza to jednak, że był tu tylko jeden raz. W 1997 roku zjawił się w celach biznesowych. Jego celem była budowa parku rozrywki  Family Theme Park.

Pragnę zbudować w Warszawie coś, co będzie przywracało temu krajowi należną mu godność, miłość we współczesnym świecie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mój sen staje się faktem – mówił Jackson podczas pobytu w Polsce.

Wspólnie z prezydentem Warszawy obejrzał z pokładu śmigłowca propozycje miejsc branych pod uwagę jako lokalizacje parku rozrywki m.in. Powsina, parku Kępa Potocka i niezabudowanej jeszcze blokami Białołęki. Ostatecznie doradcy artysty uznali za najlepszy wybór lotnisko Babice.

Jackson chciał, aby polski park nie był drugim Disneylandem, ale by nawiązywał do naszej historii i tradycji. Inwestycja została jednak storpedowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które miało decydujący głos w sprawie likwidacji lotniska. Piosenkarz planował też kupić w Polsce posiadłość, najlepiej zamek, oglądał nawet rezydencję w Oleśnicy. Także i ta inwestycja nie doszła do skutku.

Co za doniesienia! Tabloid twierdzi, że Michael Jackson wciąż żyje! Ma na to dowód!

Niesamowita symulacja. Tak dzisiaj wyglądałby Michael Jackson bez operacji plastycznych

Słynny fotograf Michaela Jacksona wyjawił skrywany przez lata sekret na temat płci gwiazdora! To dopiero zaskoczenie!


Michael Jackson - Grammy 1984, najgłośniejsze kreacje wszech czasów

Michael Jackson - Grammy 1984, najgłośniejsze kreacje wszech czasów

Michael Jackson

Michael Jackson

Michael Jackson - Grammy 1993, najgłośniejsze kreacje wszech czasów

Michael Jackson - Grammy 1993, najgłośniejsze kreacje wszech czasów

Komentarze

  • Gość pisze:

    Michael nie żyje

  • Fan Michael JAckson pisze:

    KOCHAM CIE MICHAEL JACKSON JEŻELI TO CZYTASZ I ROZUMIESZ POLSKI(I love You MICHAEL JACKSON I have your wallpaper on my phone,My dream is to meet you and be your girlfriend, but I know it will never happen so maybe you will do something about it and you don’t read it anyway

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×