Co działo się po pogrzebie księcia Filipa? Królowa miała szczególną prośbę do żałobników. Mąż wnuczki monarchini zdradził jaką

Królowa Elżbieta II i Mike Tindall

Królowa Elżbieta II i Mike Tindall

Mike Tindall, mąż wnuczki królowej Elżbiety II, w nowym wywiadzie opowiedział o pogrzebie księcia Filipa. Zdradził, co wydarzyło się tuż po ceremonii.

Książę Filip był ukochanym mężem królowej Elżbiety II. Przez długi czas pojawiał się u jej boku, dodając otuchy w ważnych momentach. Chociaż kilka lat temu przeszedł na zasłużoną emeryturę, brał udział w ważnych wydarzeniach w rodzinie królewskiej. Na początku tego roku stan zdrowia księcia bardzo się pogorszył. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Mimo iż wydawało się, że Filip lada moment wróci do zdrowia, tak się nie stało, 9 kwietnia ukochany monarchini zmarł. Ostatnie chwile życia spędził na Zamku Windsor u boku żony. Dożył sędziwego wieku. W czerwcu świętowałby 100. urodziny.

Mike Tindall komentuje pogrzeb księcia Filipa. Co wydarzyło się po uroczystości?

Pogrzeb księcia Filipa odbył się 17 kwietnia 2021 roku. Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa uczestniczyła w nim jedynie najbliższa rodzina zmarłego. Na ceremonii pojawiła się więc królowa Elżbieta II, jej dzieci, a także wnuki, z Williamem i Harrym na czele.

Wśród żałobników był także Mike Tindall, mąż Zary, wnuczki monarchini. Mężczyzna w piątek gościł w programie Good Morning Britain. W wywiadzie nawiązał do żałobnej uroczystości. Nie ukrywał swojego podziwu dla królowej. Zdradził też, co wydarzyło się, gdy pogrzeb dobiegł końca. Żałobnicy nie mogli wesprzeć królowej:

To, co robi królowa, jak się zachowuje, jest dla mnie niesamowitym wzorem do naśladowania. Po pogrzebie powiedziała jedynie: „Dobrze, wszyscy musicie wyjść”. Nie miała więc żadnego wparcia.

Tindall dodał, że pogrzeb księcia Filipa w jego ocenie był wyjątkowy. Uważa, że gdyby mąż królowej Elżbiety II mógł wyrazić swoje zdanie, byłby z niego zadowolony.

Myślę, że sposób, w jaki pogrzeb został zaplanowany i prowadzony, był wyjątkowy. Myślę, że gdyby książę Filip patrzył w dół byłby trochę bardziej zadowolony z tego, że urządzono kameralną uroczystość, podczas gdy reszta z nas prawdopodobnie chciałaby, aby było to bardziej uroczyste.

Relację z pogrzebu księcia Filipa znajdziecie tutaj.


Mike Tindall i Zara Phillips – pogrzeb księcia Filipa

Mike Tindall i Zara Phillips – pogrzeb księcia Filipa

Mike Tindall i Zara Tindall na pogrzebie księcia Filipa

Mike Tindall i Zara Tindall na pogrzebie księcia Filipa

Mike Tindall i Zara Tindall na pogrzebie księcia Filipa

Mike Tindall i Zara Tindall na pogrzebie księcia Filipa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×