Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Mnóstwo gwiazd na pokazie Violi Piekut: Anna Lewandowska, Małgorzata Kożuchowska, Grażyna Torbicka, Agnieszka Kaczorowska [DUŻO ZDJĘĆ]
Mnóstwo gwiazd na pokazie Violi Piekut: Anna Lewandowska, Małgorzata Kożuchowska, Grażyna Torbicka, Agnieszka Kaczorowska [DUŻO ZDJĘĆ]

Mnóstwo gwiazd na pokazie Violi Piekut: Anna Lewandowska, Małgorzata Kożuchowska, Grażyna...

Mnóstwo gwiazd na pokazie Violi Piekut: Anna Lewandowska,...

Ciężarna Ania Wendzikowska z dużym brzuchem na spacerze z partnerem i córką. To jej ostatnie zdjęcia przed porodem
Ciężarna Ania Wendzikowska z dużym brzuchem na spacerze z partnerem i córką. To jej ostatnie zdjęcia przed porodem

Ciężarna Ania Wendzikowska z dużym brzuchem na spacerze z partnerem i...

Ciężarna Ania Wendzikowska z dużym brzuchem na spacerze...

Tomasz Karolak zrobił namiętne show na masce samochodu! Jego króliczek „Playboya” nawet nie protestował!
Tomasz Karolak zrobił namiętne show na masce samochodu! Jego króliczek „Playboya” nawet nie protestował!

Tomasz Karolak zrobił namiętne show na masce samochodu! Jego króliczek „Playboya”...

Tomasz Karolak zrobił namiętne show na masce samochodu!...

Dziś wtorek, 23.10.2018

To, co stało się z ciałem Witolda Pyrkosza po jego śmierci oburza wielu katolików. Dlaczego?

Jak umrze Lucjan Mostowiak, kiedy ostatni odcinek z Witoldem PyrkoszemPierwsza rocznica śmierci Witolda Pyrkosza

22 kwietnia 2017 roku zmarł Witold Pyrkosz. Śmierć aktora do dziś jest opłakiwana przez fanów popularnego serialu  M jak miłość, w którym Pyrkosz od lat wcielał się w nestora rodu Mostowiaków – sympatycznego Lucjana.

Przypomnijmy, że 90-letni aktor w swoim dorobku miał wiele wspaniałych ról, nie tylko serialowych. Zmarł nagle na zapalenie płuc oraz niewydolność serca. Na pogrzebie Witolda Pyrkosza nie zabrakło gwiazd M jak miłość, rodziny oraz wielbicieli jego talentu. Niektórzy fani gwiazdora od tej pory zastanawiają się, co stało się z ciałem i gdzie ostatecznie spoczął ich idol. Otóż Witold Pyrkosz został skremowany.

Choć kremacja w Polsce nie jest zakazana, to w kościele katolickim nadal jest postrzegana jako grzech. Wynika to z pradawnych dogmatów, które traktują praktykę spalania zwłok jako antychrześcijańską i nawiązującą do pogaństwa:

Kościół usilnie zaleca zachowanie pobożnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych. Nie zabrania jednak kremacji, jeśli nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej – tak mówi fragment prawa kanonicznego.

Wiadomo zatem, że urnę z prochami Witolda Pyrkosza pochowano na cmentarzu w Górze Kalwarii, tam aktor mieszkał w ostatnich latach swojego życia. Pyrkosza pożegnali koledzy z planu, którzy do dnia dzisiejszego z jego śmiercią pogodzić się nie mogą.

Teresa Lipowska zdradziła nam, jak zakończy się wątek Witolda Pyrkosza w M jak miłość [WIDEO]

Teresa Lipowska pogrążona w żalu po śmierci Witolda Pyrkosza: „Nie mam ani męża prawdziwego, ani filmowego”. Co z Lucjanem Mostowiakiem?

Ostatnia droga Witolda Pyrkosza. Gwiazdy pożegnały wielkiego aktora i przyjaciela: Małgorzata Kożuchowska, Teresa Lipowska, Joanna Koroniewska, Kacper KuszewskiCzy oglądasz „M jak miłość”?

Komentarzy: 4


Gość | 24 kwietnia 2018, 09:01

Nie rozumiem czemu rozgrzebuje się sprawę śmierci aktora. Po co to komu potrzebne. Pyrkosz był dobrym aktorem. To jak odbył się pochówek jest sprawą jego rodziny i nikogo więcej.


Kropka | 23 kwietnia 2018, 09:36

Czy naprawdę te plotki tworzą same niedouki? Kremacja nie jest grzechem i jak najbardziej w Kościele Katolickim jest dozwolona. Jeśli niedouku udajesz dziennikarza, to najpierw sprawdź, zanim napiszesz. Nie znacie się zresztą nie tylko na zasadach w KK, nie znacie się również na show-biznesie, gdyż gdybyście się znali, to byście wiedzieli, że wielu znanych skremowano.


Gość | 23 kwietnia 2018, 08:51

Szukanie sensacji na siłę. Idźcie zbierać śmieci, bo do tego jak widać się nadajecie, a nie do pisania tekstów.


Gość | 23 kwietnia 2018, 06:58

Debile! Już nie macie co wymyślać? Nikogo nie oburza skremowanie.


Dodaj komentarz
×