Tabloid: „Barbarzyńska sekcja zwłok Marii Kaczyńskiej”

Maria Kaczyńska ciało

Maria Kaczyńska ciało

Sekcja zwłok Marii Kaczyńskiej

Super Express dotarł do szokujących doniesień na temat sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Dziennik powołuje się na słowa lekarza, który towarzyszył rodzinom ofiar w Moskwie. Z jego relacji wynika, że „Rosjanie popełnili mnóstwo skandalicznych błędów”, a cały proces opisuje jako „barbarzyński”, szczególnie przy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej.

Przy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej Rosjanie zachowywali się w barbarzyński sposób! Wspomnienia z pobytu w Moskwie, z identyfikacji ciał ofiar katastrofy mam bardzo bolesne. Byłem przy identyfikacji ciała prezydentowej Marii Kaczyńskiej. Najbardziej mnie uderzył i zabolał sposób, w jaki Rosjanin brutalnie pociągnął do góry nos Marii Kaczyńskiej. Chciał w ten sposób chyba uformować jej twarz, bo była bardzo zniekształcona. Ale tego się tak nie robi! Czułem wtedy wielką złość, że znieważają naszą prezydentową, że tak ją ten Rosjanin traktuje. To było dla mnie barbarzyńskie zachowanie, jak jakiegoś myśliwego. Nikt na to nie zareagował, bo wszystko tak szybko się działo – opowiada nam Dymitr Książek, który był w 2010 r. lekarzem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Potwierdzeniem opinii lekarza mają być dokumenty – analiza rosyjskiej dokumentacji medycznej dokonana przez specjalistów z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wyniki ujawnione na łamach gazety są przerażające:

  • w przypadku 48 osób – błędne rozpoznanie obrażeń albo ich wzajemnie sprzeczny opis na poszczególnych etapach badania;
  • w przypadku 41 osób – brak opisu stanów po przebytych zabiegach medycznych, np. opisanie narządu, który został usunięty;
  • w przypadku 35 osób – zaniechanie niektórych czynności sekcyjnych;
  • w przypadku sześciu osób -sprzeczny opis ciał lub poszczególnych narządów na kolejnych etapach badania;
  • w przypadku siedmiu osób – nieprawdziwe oznaczenie czasowe czynności sądowo-medycznych, z którego wynika np., że sekcje były wykonywane wcześniej niż oględziny zewnętrzne ciała.

Zobacz: Danuta Holecka po latach pochwaliła się prezentem od Marii Kaczyńskiej: „Świetnie dyscyplinuje męża”

Maria Kaczyńska o aborcji

Super Express opisuje proces identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej


Szósta rocznica śmierci Marii i Lecha Kaczyńskich

Szósta rocznica śmierci Marii i Lecha Kaczyńskich

Wspomnienie Marii i Lecha Kaczyńskich

Wspomnienie Marii i Lecha Kaczyńskich

Szósta rocznica śmierci Marii i Lecha Kaczyńskich

Szósta rocznica śmierci Marii i Lecha Kaczyńskich

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×