Zyta Gilowska zmarła w wyniku ciężkiej choroby. To przez nią wycofała się z życia publicznego

Choroba Zyty Gilowskiej na co zmarła

Choroba Zyty Gilowskiej na co zmarła

Choroba Zyty Gilowskiej

Dotarła dziś do nas bardzo smutna wiadomość. W wieku 66 lat zmarła Zyta Gilowska. Wybitna ekonomistka była wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Ponadto była współzałożycielką Platformy Obywatelskiej.

Zobacz: Nie żyje Zyta Gilowska! Była wicepremier odeszła w wieku 66 lat

Zyta Gilowska urodziła się w Nowym Mieście Lubawskim, ale karierę rozpoczynała w Świdniku. Do parlamentu dostała się w 2001 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej. Jej współpraca układała się dobrze, aż do pewnego momentu. Opuściła partię w atmosferze skandalu. Postawiono ją nawet przed sądem koleżeńskim. Nie mogła się z tym pogodzić i odeszła z Platformy Obywatelskiej. Potem została ministrem finansów i wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a potem Jarosława Kaczyńskiego.

Przyczyną jej śmierci była choroba serca, z którą zmagała się od lat. Ponadto mówiło się, że cierpi na stany depresyjne. Po raz pierwszy ciężkie schorzenia dały się we znaki w 2008 roku, kiedy to musiała zrezygnować z mandatu posła. Nie odeszła jednak z pracy. Było to dla niej niezwykle obciążające fizycznie. Z życia publicznego ostatecznie wycofała się w 2013 roku, kiedy przez problemy z sercem opuściła Radę Polityki Pieniężnej.

Łączymy się w bólu z rodziną posłanki.

Zyta Gilowska nie żyje. Choroba Zyty Gilowskiej

Zyta Gilowska nie żyje. Choroba Zyty Gilowskiej

Zyta Gilowska zmarła z powodu choroby serca

Zyta Gilowska zmarła z powodu choroby serca


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×