Szukaj

Królowa ubrała swoją pierwszą choinkę. Jest ogromna i piękna! Wygląda jak z filmu

Elżbieta II choinka w Pałacu Buckingham

Elżbieta II choinka w Pałacu Buckingham

Królowa Elżbieta II już intensywnie przygotowuje się do tegorocznych świąt. W Pałacu Buckingham pojawiły się pierwsze ozdoby, a choinka wygląda jak z bajki! Zobaczcie sami.

Królowa Elżbieta II od lat jest wierna tradycji i nie przejawia zainteresowania żadnymi nowymi trendami. Monarchini już przygotowuje swoją siedzibę do tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, mimo pojawiających się co jakiś czas pogłosek o jej złym stanie zdrowia. Pałac zaczyna wyglądać bajkowo!

Jak wygląda choinka królowej Elżbiety II?

Królowa przygotowuje się do świątecznego sezonu, ponieważ pałacu pojawiły się już pierwsze dekoracje. Personel z Royal Collection Trust dokłada wszelkich starań, żeby ozdoby i do choinki w rezydencji Jej Królewskiej Mości były zjawiskowe. Nie od dziś przecież wiadomo, że dla swojej rodziny, poza obiektywami i kamerami, Elżbieta II jest mamą, babcią i prababcią.

Przed dużymi oknami w szkarłatnym salonie ustawiono 15-metrową choinkę z czerwonymi i złotymi bombkami pasującymi do bogatego wnętrza, a pod dużym żyrandolem błyszczą ozdoby. Lokalizacja może wyglądać znajomo, ponieważ jest to pokój, w którym książę i księżna Sussex po raz pierwszy przedstawili światu swojego małego synka Archiego.

Druga jodła, pochodząca z parku Windsor Great Park, stoi w St George’s Hall, ozdobiona setkami dekoracji z opalizującego i lustrzanego szkła.

Udekorowano także państwową jadalnię, gdzie położono pozłacane srebrne elementy spektakularnego serwisu obiadowego Grand Service, zamówionego przez Jerzego IV, które są nadal używane przez królową i jej gości na bankietach państwowych.

Publiczność może zobaczyć królewskie dekoracje – Zamek Windsor jest otwarty dla zwiedzających codziennie od soboty 30 listopada do niedzieli 5 stycznia 2020 r.

Choinka królowej Elżbiety II

Choinka królowej Elżbiety II

Jaka jest historia choinki w rodzinie królewskiej?

Uważa się, że choinkę do rodziny królewskiej pod koniec XVIII wieku, wprowadziła królowa Charlotte, a późniejszy entuzjazm królowej Wiktorii i księcia Alberta dla zwyczaju, pomógł rozpowszechnić go w całym kraju. Dziś królowa i członkowie jej rodziny zwykle dokonują ostatecznych poprawek na choince.

Oprócz darowizn na rzecz różnych organizacji charytatywnych w Windsorze, każdego Bożego Narodzenia, Królowa także co roku rozdaje choinki. Opactwu Westminster, katedrze św. Pawła, katedrze św. Idziego i Canongate Kirk w Edynburgu. Kościoły i szkoły w pobliżu posiadłości monarchini Sandringham, również otrzymują drzewo od Jej Królewskiej Mości.

Zobacz: Ciche biznesy królowej Elżbiety II! Meghan Markle dostała fortunę za milczenia, a tabloidy i tak wszystko ujawniły


Choinka u królowej Elżbiety II

Choinka u królowej Elżbiety II

Świąteczne dekoracje w zamku Windsor

Świąteczne dekoracje w zamku Windsor

Świąteczne dekoracje w zamku Windsor

Świąteczne dekoracje w zamku Windsor

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×