Charlie Watts nie żyje. Zmarł legendarny perkusista The Rolling Stones

Charlie Watts nie żyje

Charlie Watts nie żyje

Charlie Watts z The Rolling Stones nie żyje. W londyńskim szpitalu perkusista legendarnego zespołu. Miał 80 lat. Wydano oficjalne oświadczenie w sprawie śmierci muzyka.

Niepokojące doniesienia na temat stanu zdrowia Charlie’ego Wattsa pojawiły się już trzy tygodnie temu. Wówczas amerykańska prasa przedrukowała oficjalny komunikat, z którego wynikało, że perkusista zrezygnował z udziału w trasie koncertowej No Filter po Stanach Zjednoczonych. Wiadomo było, że przebywa w szpitalu.

Rzecznik zespołu nie zdradził wtedy, jaką operację przeszedł Watts.

Charlie Watts nie żyje. Zmarła gwiazda The Rolling Stones

Dziś na oficjalnym profilu The Rolling Sontes na Twitterze napisano krótkie oświadczenie, w którym pożegnano artystę. Przekazano informację, że Charlie Watts nie żyje:

Z ogromnym smutkiem ogłaszamy śmierć naszego ukochanego Charliego Wattsa. Odszedł spokojnie dziś w londyńskim szpitalu w otoczeniu swojej rodziny.

[…] Charlie był cenionym mężem, ojcem i dziadkiem, a także członkiem The Rolling Stones i jednym z największych perkusistów swojego pokolenia

Charlie Watts miał 80 lat. Przyczyny śmierci muzyka nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Charlie ma za sobą trudną przeszłość. W 2003 roku wykryto u niego raka krtani, jednak dzięki szybkiej interwencji lekarzy i radioterapii udało mu się pokonać chorobę.

Kim był Charlie Watts z The Rolling Stones?

Charles Charlie Robert Watts urodził się 2 czerwca 1941 roku w Londynie. Był popularnym brytyjskim muzykiem rockowym, a od 1963 roku perkusistą legendarnej grupy The Rolling Stones. W 2007 roku znalazł się na 4. miejscu w rankingu 50 najlepszych perkusistów rockowych,  który został sporządzony przez Stylus Magazine.

Muzyk przed tym, jak rozpoczął karierę, był grafikiem w firmie wydawniczej, a w wolnych chwilach grał w zespole Alexisa Kornera, którego nazywano ojcem brytyjskiego bluesa. W 1964 roku ożenił się z Shirley Ann Shepherd, z którą doczekał się córki, Seraphine.

Watts był bardzo spokojnym człowiekiem. W przeciwieństwie do swoich kolegów z zespołu nie sięgał po używki. Nie jadł mięsa oraz pasjonował się hippiką. W przeszłości kilkukrotnie odwiedzał Janów Podlaski, gdzie brał udział w  licytacjach koni.


The Rolling Stones - Exhibitionism Opening Night

NEW YORK, NY - NOVEMBER 15: Charlie Watts attends The Rolling Stones Exhibitionism opening night at Industria Superstudio on November 15, 2016 in New York City. Photo by John Palmer MediaPunch

The Rolling Stones at T-Mobile Arena, Las Vegas, USA

22 October 2016 - Las Vegas, NV - The Rolling Stones, Charlie Watts. The Rolling Stones perform at T-Mobile Arena. CAP/ADM/MJT © MJT/ADM/Capital Pictures

2eme date - Les Rolling Stones en concert a la U Arena de Nanterre

Mick Jagger, Ron Wood (Ronnie Wood), Charlie Watts - Les Rolling Stones en concert a la U Arena de Nanterre, le 22 octobre 2017 (2eme date). © Cyril Moreau/Bestimage The Rolling Stones are performing during their second concert at the U Arena in Nanterre near Paris, France, on October 22th 2017.

Komentarze

  • Gość pisze:

    Taki lajf nie ma lekko najwyźszy teź zmarł od hormonów i oczywiście atak serca a w mónachium 10 na termometrze i deszćz wiec nad morzem niech się cieszą ze są hotele z basenami i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×