Cezary Żak jest gotowy do największych poświęceń dla roli. Jego pocałunek z Miśkiem Koterskim sensacją „Gierka”

Cezary Żak

Cezary Żak

Ale numer! Cezary Żak całował się z Miśkiem Koterskim! Nie tylko z nim pozwolił sobie na takie gesty.

Cezary Żak to znany aktor i reżyser. W 1985 roku ukończył studia na wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Na deskach teatralnych debiutował rok później. Popularność zdobył za sprawą seriali Klan Miodowe lata. Rola w drugiej produkcji zapewniła mu miejsce w gronie najlepszych polskich aktorów. W 2006 roku dołączył do obsady Rancza, w którym zagrał podwójną rolę braci- bliźniaków. Następnie powierzono mu postać tytułowego bohatera w Ludziach Chudego. Na ekranie często pojawiał się u boku Artura Barcisia. 

W życiu prywatnym jest kuzynem Tadeusza Drozdy. Od 1985 roku jest żonaty z aktorką Katarzyną Żak, z którą ma dwie córki: Aleksandrę Zuzannę. Niespodziewanie Cezary wyjawił publicznie, że całował się z Miśkiem Koterskim. Co na to jego żona? Czy wiedziała o wszystkim?

Cezary Żak całował się z Miśkiem Koterskim? Jak do tego doszło?

Cezary Żak udzielił wywiadu tabloidowi Fakt, w którym opowiedział o kulisach produkcji filmu Gierek z Koterskim w roli tytułowej. Żak wcielił się w nim w postać Leonida Breżniewa. Opowiedział gazecie, że producenci filmu bardzo zadbali o realizm i o to, aby aktorzy byli jak najbardziej podobni do swoich historycznych bohaterów.

Specjalnie z Hollywood zostały sprowadzone specyfiki do postarzania twarzy i faktycznie efekt jest piorunujący, bo zobaczyłem siebie postarzonego o co najmniej 20 lat. Do tego doszła peruka, krzaczaste brwi Breżniewa i kostium, a aktor zawsze kocha takie zmiany – powiedział o swojej przemianie.

Jej efekty możecie zobaczyć poniżej.

To jednak nie koniec niespodzianek. Żak musiał w jednej ze scen pocałować Koterskiego! Panowie odegrali tym samym słynne powitanie komunistycznych przywódców w latach 70.

Tak, nakręciliśmy scenę, gdy Breżniew całuje Gierka, czyli Miśka Koterskiego, ale nie wiem, czy weszła ona do filmu. Sam jestem ciekawy i przebieram nogami, żeby to zobaczyć – uzupełnił.

Też jesteśmy tego bardzo ciekawi. Niemal pewne jest za to, że z filmu nie wycięto sceny pocałunku Żaka z Antonim Pawlickim, czyli generałem Roztockim.

Przypomnijmy, że film Gierek zadebiutuje w kinach 21 stycznia. Oprócz Żaka, Koterskiego i Pawlickiego, zobaczymy w nim m.in. Małgorzatę KożuchowskąJana FryczaAgnieszkę Więdłochę, Rafała ZawieruchęSebastiana StankiewiczaEwę ZiętekNatalię LeszDominikę Gwit-DunaszewskąKrzysztofa Tyńca Macieja Zakościelnego.

Chcecie zobaczyć Gierka?


Cezary Żak jako Leonid Breżniew

Cezary Żak jako Leonid Breżniew

Małgorzata Kożuchowska i Michał Koterski na planie filmu Gierek

Małgorzata Kożuchowska i Michał Koterski na planie filmu Gierek

Antoni Pawlicki i Cezary Żak w filmie Gierek

Antoni Pawlicki i Cezary Żak w filmie Gierek

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×