Szukaj

Były agent Lewandowskiego wyszedł z aresztu. Co ustalił tabloid?

Cezary Kucharski i Robert Lewandowski

Cezary Kucharski i Robert Lewandowski

Były menadżer Roberta Lewandowskiego został aresztowany. Zastosowano wobec niego odpowiednie środki zapobiegawcze i puszczono go wolno. Właśnie wyciekły nowe informacje na ten temat.

Na początku października prawnik Roberta Lewandowskiego – prof. Tomasz Siemiątkowski, złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Cezarego Kucharskiego. Kilkanaście dni później były agent piłkarza został zatrzymany przez policję i postawiono mu zarzut gróźb i szantażu.

Lewandowski przez wiele lat współpracował z Kucharskim. Jednak w pewnym momencie przestała mu odpowiadać współpraca i  postanowił rozstać się ze swoim menadżerem. Nie obyło się bez sporej afery, której kulisy dopiero niedawno ujrzały światło dzienne.

Najpierw Kucharski postanowił złożyć przeciwko Robertowi pozew opiewający na kwotę 39 mln złotych. Miała to być dla niego zapłata za udziały w spółce RL Managment. Później doszło do aresztowania.

Do mediów zaczęły wyciekać szczegóły tej nieprzyjemnej sprawy.

Cezary Kucharski nie uiścił poręczenia majątkowego po wypuszczeniu z aresztu

Sprawa między Robertem a jego byłym menadżerem jest szczególnie nieprzyjemna. Nie dość, że chodzi o szantaż i groźby, to jeszcze wmieszana jest w to rodzina Lewandowskiego. Anna przypłaciła to swoim zdrowiem. W sądzie wyznała, że od spotkania męża z byłym menadżerem żyje w wielkim stresie. Portal Interia ujawnił fragmenty zeznań, które składała jako świadek w sprawie.

Ja przez tę całą sytuację wpadłam w panikę, miałam koszmary, nie mogłam spać, miałam szczękościski […] Żałuję, że nie poszliśmy na policję, że nie naciskałam męża bardziej […] Ten stan psychiczny, że się boję, trwa w zasadzie od spotkania męża z Kucharskim w Monachium – mówiła.

Kiedy Kucharski został aresztowany, zastosowano wobec niego bardzo wiele środków zapobiegawczych, w tym zakaz zbliżania się do Lewandowskich, zakaz kontaktowania się z nimi, zatrzymano mu paszport i nałożono nadzór policji. Zastosowano także poręczenie majątkowe w wysokości 4,6 mln złotych. Jednak obrońcy byłego menadżera Lewego zdołali przekonać sąd do zwrotu jego paszportu, uchylenia dozoru policji oraz kwoty do 500 tys. złotych. Właśnie wyszło na jaw, że dawny agent piłkarza Bayernu nie wpłacił jeszcze całej kwoty.

Business Insider Polska informuje, że do tej pory w imieniu Cezarego Kucharskiego przelano jedynie 200 tys. złotych.

Powyższa kwota wpłynęła na rachunek Prokuratury Regionalnej w Warszawie w dniu 30 grudnia 2020 r., a wpłacającym była osoba inna niż podejrzany. Wcześniej Prokurator odmówił przyjęcia poręczenia majątkowego w formie innej niż wpłata środków pieniężnych, o co wnosił obrońca. W ocenie prokuratora z postanowienia sądu wyraźnie wynika, że wpłata poręczenia ma przyjąć formę pieniężną, zaś z akt prawy z kolei, że sytuacja finansowa podejrzanego umożliwia dokonanie wpłaty poręczenia w kwocie 500 tys. zł – informował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prokurator Marcin Saduś, cytowany przez magazyn.

Sytuację wyjaśnił obrońca Kucharskiego adwokat Krzysztof Ways. Okazuje się, że były agent Lewandowskiego 21 grudnia złożył deklarację, że może uiścić ustanowione przez sąd poręcznie majątkowe, wydając weksel lub ustanawiając hipotekę na należącej do niego nieruchomości, jednak 30 grudnia dostał odmowę przyjęcia przez sąd takiej formy poręczenia.

W związku z powyższym tego samego dnia Pan Cezary Kucharski wpłacił część wymaganej kwoty, która w najbliższym czasie zostanie uzupełniona. Jestem przekonany, że te okoliczności w żadnej mierze nie zakłócą prawidłowego toku prowadzonego postępowania – cytuje adwokata Business Insider Polska.

Pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji.


Cezary Kucharski - były menadżer Roberta Lewandowskiego

Cezary Kucharski - były menadżer Roberta Lewandowskiego

Cezary Kucharski - gala tygodnika Piłka nożna

Cezary Kucharski - gala tygodnika Piłka nożna

Robert Lewandowski i Anna Lewandowska na gali Globe Soccer Awards 2020

Robert Lewandowski i Anna Lewandowska na gali Globe Soccer Awards 2020

Dodaj komentarz

  • Huk Gabriela pisze:

    Hej Robert Lewandowski i Anna Lewandowska Laura Lewandowska Laura Lewandowska

  • Chciwy traci wszystko pisze:

    Kucharski to najgorszy typ człowieka. Chciwość zabiła u niego znaczną część komórek mózgowych. Jego kariera jest skończona i pytam się czy było warto? A dla pana Roberta Wszystkiego Najlepszego

  • Gość pisze:

    Gdzie ten dziennikarski obiektywizm. Hmm… sprzedał się!!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×