Szukaj

Dziś po raz 72. wystartuje festiwal Cannes. Na czerwonym dywanie znów pojawią się największe gwiazdy. Co się będzie działo?

72. Festiwal Filmowy w Cannes

72. Festiwal Filmowy w Cannes

72. Festiwal Filmowy w Cannes wystartuje już we wtorkowy wieczór. Zanim jednak gwiazdy pojawią się na czerwonym dywanie, zdradzamy dlaczego warto śledzić to wydarzenie. 

Francja na kilkanaście dni stanie się prawdziwą stolicą filmową. Wszystko przez 72. Festiwal Filmowy w Cannes. Ceremonia otwarcia będzie miała miejsce we wtorkowy wieczór. Już teraz wiadomo, że organizatorzy na ten dzień przygotowali nie lada gratkę.

To film Umarli nie umierają – komedia o zombie, która z pewnością na czerwony dywan przyciągnie nie tylko sympatyków kina, ale także gwiazdy. To one, podobnie jak w poprzednich latach,  w wymyślnych kreacjach gotowe będą pozować przed obiektywami fotoreporterów.

Podczas festiwalu wręczane są bowiem Złote Palmy oraz odbywają się najważniejsze premiery roku. Jest spora szansa na to, że zostanie wyświetlony najnowszy film Tarantino Pewnego razu… w Hollywood. Data seansu, chociaż na ten moment jest pod sporym znakiem zapytania, szacowana jest na czas pod koniec festiwalu.

Warto podkreślić, że ten film znalazł się w gronie 21 obrazów, które mają szansę zdobyć nagrodę w konkursie głównym. Czy Tarantino uda się wygrać tę nagrodę? O tym przekonamy się już 25 maja.

Dodajmy, że w tym roku o tym, który z reżyserów odbierze główną nagrodę, zadecyduje jury pod przewodnictwem meksykańskiego reżysera Alejandro Gonzalez Inarritu. Oprócz niego decyzję podejmować będzie ośmioro innych filmowców, wśród których znalazł się m.in. Paweł Pawlikowski.

Jak co roku na czerwonym dywanie także nie zbraknie polskich akcentów. Nasz kraj reprezentować będzie Grażyna Torbicka, która pojawi się jako polska ambasadorka światowej marki kosmetycznej L’Oreal Paris. Od lat wspomniana marka wspiera światowych filmowców.

Śledzicie to wydarzenie?

Zobacz: Paweł Pawlikowski uhonorowany przez organizatorów Cannes 2019! Spotkał go wielki zaszczyt

Zobacz: L’Oreal Paris szykuje się do festiwalu w Cannes! Niezwykła kampania stworzona z tej okazji zachwyci świat! [WIDEO]

Zobacz: Polskie ambasadorki L’Oreal na konferencji przed festiwalem w Cannes 2019. Grażyna Torbicka wyglądała znakomicie


Cannes 2019 - Jury festiwalu filmowego

Cannes 2019 - Jury festiwalu filmowego

Jury Festiwalu Filmowego w Cannes - Alejandro Gonzalez-Inarritu

Jury Festiwalu Filmowego w Cannes - Alejandro Gonzalez-Inarritu

Jury Festiwalu Filmowego w Cannes - w jego składzie Paweł Pawlikowski

Jury Festiwalu Filmowego w Cannes - w jego składzie Paweł Pawlikowski

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×