Szukaj

Ani William, ani Karol nie przejmą królewskiego tronu. Walka rozegra się między Kate a… Kto by się spodziewał

Książę Karol nie będzie następca Elżbiety II. Tronu nie przejmie również William. Tabloid donosi, że to między Kate Middleton i... Bardzo się zdziwicie, kto miałby być kolejną brytyjską monarchinią.
Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Najczęstsze do tej pory doniesienia tabloidów mówiły, że to Księżna Kate i książę William przejmą brytyjski tron po Elżbiecie II. Jednak najnowsza publikacja pokazuje, że wcale tak nie musi być. Nie ma mowy o księciu Karolu, ani nawet jego synu. Na polu walki pozostaje jego synowa i no właśnie… a to niespodzianka.

Kto ma zawalczyć o brytyjski tron przeciwko Kate?

W tym tygodniu artykuł w New Idea zawiera szereg przypuszczeń na temat tego, jak żona księcia Karola, Camilla, księżna Kornwalii próbuje udowodnić królowej Elżbiecie II, że jest właściwą kobietą, aby zostać królową. Podobno Parker Bowles odchudziła się, próbując przekonać królową, że ona, a nie Middleton, powinna przejąć władzę.

Po wyjaśnieniu, co zrobiła Camilla, aby schudnąć, historia szybko zmienia się w opowieść o tym, jak jest zdenerwowana, że może jej się nie udać przejęcie władzy. Według królewskiego donosiciela księżna jest poirytowana, że ​​książę William i Kate ukradli światło reflektorów jej i księciu Karolowi w następstwie pandemii koronawirusa.

Camilla nie podda się bez walki – mówi informator – Powiedziała Kate, że zrobi wszystko, aby zdobyć koronę.

Dalej twierdzi, że Camilla aż kipiała i oskarżyła Kate o ostateczną zdradę i że przeszła sama siebie, by ukraść tron. Źródło dodaje następnie, że o ile Camilla chce mieć szansę udowodnienia, że ​​jest świetną kandydatką na królową, to Elżbieta II chce pozwolić Kate i Williamowi rządzić, ponieważ  ma to przywrócić zaufanie publiczne  i zapewnić przyszłość monarchii w taki decydującym czasie.

Jak już pisaliśmy, jeśli chodzi o sukcesję, to królowa nie ma nic do powiedzenia, to parlament decyduje o dziedziczeniu tronu, a prawo jest w tym wypadku bardzo czytelne. Jeśli nie nastąpią jakieś zdarzenia losowe, następcą królowej będzie książę Walii, a młody Cambridge jest następny w kolejce. Każde przypuszczenia tabloidów, kto zasiądzie na tronie brytyjskim, wydają się być na tym tle tylko mieszaniną pobożnych życzeń z szukaniem sensacji.

Drugi problem z tą historią polega na tym, że Camilla nie zostanie królową, ani nawet królową małżonką, gdy książę Karol wstąpi na tron. Po raz kolejny jest to ustawa parlamentarna, a nie wybór obecnej królowej lub księcia Walii. Zwykle kobieta poślubiona królowi nosiła tytuł królowej, jednak skoro Parker Bowles była wcześniej rozwiedziona, podjęto decyzję, że nie uzyska tytułu i zamiast tego zostanie małżonką księżniczką.


Księżna Camilla - przemówienie

Księżna Camilla - przemówienie

Camilla Parker-Bowles w Polsce. Obchody 75. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau

Camilla Parker-Bowles w Polsce. Obchody 75. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau

Księżna Camilla na obchodach Dnia Pamięci

Księżna Camilla na obchodach Dnia Pamięci

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×