Szukaj

Rodzina królewska pokazała kartkę świąteczną z 1929 roku. Zdjęcie młodej Elżbiety II jest hitem

Brytyjska rodzina królewska

Brytyjska rodzina królewska

Brytyjska rodzina królewska w okresie Świąt Bożego Narodzenia wysyła kartki z życzeniami. Jak wyglądała ta, którą wręczono w 1929 roku? Zobaczcie.

Brytyjska rodzina królewska przez lata wypracowała sobie mnóstwo tradycji. Jedną z nich jest fakt, że w okresie Bożego Narodzenia jej członkowie wysyłają kartki z życzeniami. Królowa Elżbieta II do tego zadania podchodzi bardzo poważnie. Osobiście podpisuje wszystkie pocztówki, które trafiają do jej adresatów. By wyrobić się czasowo, rozpoczyna to już w lipcu. Dzięki temu zawsze zdąży.

Monarchini i jej bliscy starają się stworzyć jak najpiękniejsze świąteczne kartki. Biorą udział w sesjach zdjęciowych, pozują z małżonkami, czasami pojawiają się z nimi dzieci. Warto tu wspomnieć, chociażby o Meghan Markle i księciu Harrym, którym w tym roku towarzyszy osiemnastomiesięczny Archie. To jednak dopiero początek pięknych fotografii. Przez lata powstało mnóstwo oryginalnych kadrów, które możecie zobaczyć tutaj.

Brytyjska rodzina królewska. Jak wyglądała kartka z życzeniami z 1929 roku?

Tradycja wysyłania kartek świątecznych w rodzinie królewskiej trwa od lat. Dowodem może być zdjęcie, które pojawiło się na oficjalnym profilu na Instagramie.

To właśnie tam pokazano życzenia, które trafiły do odbiorców w 1929 roku. Składały się one z dwóch części: jedna zawierała słowa, skierowane do adresata (Z najlepszymi życzeniami na święta i Nowy Rok), druga rodzinny portret. W opisie wyjaśniono, kto pozował przed obiektywem:

Ta królewska kartka bożonarodzeniowa z #RoyalArchives pochodzi z 1929 roku i przedstawia księcia i księżną Yorku (przyszłego króla Jerzego VI i królową Elżbietę, Królową Matkę) oraz ich trzyletnią córkę, księżniczkę Elżbietę Yorku (obecnie Królową).

Wpis zachwycił internautów. Część z nich uważa, że jest to jeden z lepszych prezentów, jaki rodzina królewska mogła przygotować. Są też tacy, którzy piszą, że królowa Elżbieta II była rozkosznym dzieckiem:

  • Nie spodziewałam się, że coś takiego zobaczę. Przepiękna jest ta kartka, dziękuję Wam bardzo.
  • Uwielbiam królową Elżbietę II, a tą fotografią skradła mi serce. Cudowna.
  • Przepiękne zdjęcie, świetny pomysł z jej publikacją. Bardzo mi się podoba.

Nie da się ukryć, że internauci mają rację.


Rodzina królewska pokazała kartkę z 1929 roku

Rodzina królewska pokazała kartkę z 1929 roku

Królowa Elżbieta II wysłała wiadomość Joe Bidenowi

Królowa Elżbieta II wysłała wiadomość Joe Bidenowi

Królowa Elżbieta II pasowała na rycerza kapitana Thomasa Moora

Królowa Elżbieta II pasowała na rycerza kapitana Thomasa Moora

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×