Britney Spears kończy 40 lat. Księżniczka popu, bohaterka skandali i ofiara własnej rodziny. Przypominamy jej historię i metamorfozę

Britney Spears kończy 40 lat

Britney Spears kończy 40 lat

Britney Spears obchodzi dziś 40. urodziny. Jej droga na szczyt była burzliwa, tak jak sukces, za który przyszło jej słono zapłacić. Poznajcie jej historię.

Britney Spears przyszła na świat 2 grudnia 1981 roku w McComb w stanie Missisipi, jednak jej rodzinnym miastem jest Kentwood w Luizjanie. Od dziecka uwielbiała śpiewać. Kiedy miała 3 latka jej rodzice zapisali ją na lekcję tańca. Kilka lat później uczęszczała do szkoły artystycznej w Nowym Jorku. Jej droga do kariery nie była usłana różami, a za globalny sukces, który niewątpliwie osiągnęła, przyszło jej zapłacić wysoką cenę. Poznajcie historię kończącej dziś 40 lat Britney Jean Spears.

Britney Spears – droga na szczyt

Kiedy miała 8 lat, wzięła udział w castingu do Klubu Myszki Mickey. Mimo że przeszła eliminacje, ostatecznie odrzucono jej kandydaturę ze względu na wiek. Trzy lata później ponownie spróbowała, co zakończyło się sukcesem. To tam poznała Christinę Aguilerę, Ryana Goslinga oraz przyszłego partnera Justina Timberlake’a. Niestety jej udział nie trwał zbyt długo. Produkcja jakiś czas później podjęła decyzję o zakończeniu formatu.

Gwiazda musiała wrócić do swojego rodzinnego miasta i żyć jak przeciętna nastolatka. Sporadycznie udawało jej się załapać do reklam. Kiedy miała 15 lat, wyruszyła do Nowego Jorku, gdzie wzięła udział w castingu na wokalistkę do zespołu. Zdecydowała jednak, że woli poświęcić się karierze solowej. Jakiś czas później poznała producenta muzycznego Maxa Martina i poleciała do Szwecji, by pracować z nim nad muzyką. To wtedy powstały jej największe hity takie jak: …Baby One More Time, Sometimes czy (You Drive Me) Crazy.

Pierwsza trasa koncertowa Britney odbywała się w centrach handlowych. Co ciekawe, popularność spadła na nią dopiero w momencie, gdy pojawił się teledysk do debiutanckiego singla …Baby One More Time. Nieletnia wówczas Spears przemierzała w seksownym mundurku, szkolny korytarz. To wzbudziło w tamtych latach ogromne kontrowersje, co wpłynęło na sukces komercyjny.

Wkrótce pojawił się debiutancki album, który odniósł niewyobrażalny sukces. Britney zyskała status gwiazdy i została okrzyknięta księżniczką popu.

Madonna pocałowała Britney Spears

W tym roku minęły 23 lata od wydania debiutanckiej płyty Britney Spears. Gwiazda w trakcie swojej kariery nagrała aż 9 studyjnych albumów i sprzedała łącznie ponad 200 milionów egzemplarzy na całym świecie. Jest ikoną muzyczną, a jej występy wpisują się w historię popkultury. Wiele osób pamięta jej występ z 2000 roku na VMA, gdzie zdziera z siebie garnitur i wykonuje utwór Oops! I Did It Again. Rok później tej samej gali wystąpiła z wężem.

W 2003 roku Spears gościła na scenie z Madonną i Christina Aguilerą. Doszło wtedy do pamiętnego pocałunku królowej popu z młodszymi koleżankami. Wszyscy jednak mówili jedynie o namiętnym buziaku Madonny z Brit. W momencie, kiedy przyszedł czas na Aguilerę, kamera skierowana została na byłego partnera Britney – Justina Timberlake’a.

Britney Spears w Polsce

Pierwszą wizytę Britney Spears w Polsce planowano na 24 lipca 2009 roku. Artystka miała odwiedzić nasz kraj w związku z trasą koncertową promującą album Circus. Jej show zaledwie na tydzień przed zostało odwołane, a powodu tej decyzji nigdy nie zdradzono. Polscy fani długo musieli czekać na przyjazd swojej idolki. W 2014 roku piosenkarka zaprojektowała własną linię bielizny. W związku z tym odwiedziła kilka krajów, w tym nasz. Co prawda nie występowała, ale udzieliła krótkiego wywiadu i rozdała autografy.

Britney Spears – życie prywatne

Britney Spears nie ma szczęścia w miłości. W 1999 roku spotykała się z Justinem Timberlakiem. 5 lat później pod wpływem alkoholu poślubiła w Las Vegas swojego przyjaciela Jasona Alexandra. Małżeństwo zostało unieważnione po 55 godzinach. Kilka miesięcy później wyszła za mąż za Kevina Federline’a, któremu urodziła dwóch synów – Seana i Jaydena. Niestety ich uczucie nie przetrwało. Trzy lata po ślubie wzięli rozwód. To wtedy rozpoczęły się spore problemy w życiu gwiazdy.

Britney Spears pod kuratelą

Artystka po rozwodzie z Kevinem przeszła publiczne załamanie nerwowe. Gwiazda zgoliła swoją głowę na łyso i spędziła spory czas w szpitalu psychiatrycznym. To wtedy jej ojciec Jamie wniósł do sądu wniosek o to, by sprawować opiekę na swoją córką. Po latach okazało się, że mężczyzna wykorzystywał swoją władzę i szantażował piosenkarkę dla własnych korzyści finansowych. Kuratela trwała 13 lat. Zakończyła się dzięki ruchowi #freebritney, który został nagłośniony przez fanów.

Gwiazda jest obecnie wolnym człowiekiem. Od pięciu lat jest w związku z Samem Asgharim, którego poznała na planie swojego ostatniego teledysku do piosenki Slumber Party. Piosenkarka przyjęła niedawno pierścionek zaręczynowy i nie ukrywa, że chciałaby powiększyć z mężczyzną swoją rodzinę, czego jej serdecznie życzymy.

Dziś Britney Spears obchodzi 40. urodziny. Zobaczcie, jak zmieniała się przez te lata.


Britney Spears - dzieciństwo | fot. Instagram.com/britneyspears

Britney Spears - dzieciństwo | fot. Instagram.com/britneyspears

Britney Spears - 9 lat | fot. YouTube

Britney Spears - 9 lat | fot. YouTube

Britney Spears - nastolatka | fot. YouTube

Britney Spears - nastolatka | fot. YouTube

Komentarze

  • Gość pisze:

    Taki live z pasztetu miała zóstać królowa a wyszło jak zawśze dobrze źe w milości jej się udało i ma na alimenty teraz juź z górki sto lat wystarczy kichnąc powodzenia i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×