Brian Dennehy nie żyje. Zmarła gwiazda „Rambo”

Brian Dennehy nie żyje

Brian Dennehy nie żyje

Brian Dennehy nie żyje. Gwiazdor kultowego Rambo. Pozostawił pogrążonych w żałobie rodzinę, przyjaciół i ludzi filmu. Jakie były przyczyny jego śmierci?

Brian Dennehy nie żyje. Gwiazdor Hollywood, znany wszystkim z wielu filmów akcji zmarł w wieku 81 lat. Świat filmowy pogrążony w żałobie.

Brian Dennehy nie żyje. Jakie były przyczyny śmierci aktora?

Brian Dennehy zmarł 15 kwietnia w Connecticut z przyczyn naturalnych. O jego śmierci poinformowała córka, Elizabeth. Miał 81 lat.

Znany był z wielu ról filmowych, był gwiazda drugiego planu, ale jego największą miłością był teatr. Wielbiciele Broadwayu zapamiętają go z wielu wybitnych kreacji.

Brian Dennehy urodził się w Bridgeport w Connecticut. Tam na deskach teatrów stawiał swoje pierwsze kroki na scenie. W końcu przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie grywał niewielkie role w serialach. Zadebiutował późno, bo w wieku 39 lat.

Długo trwało, zanim załapałem się do tego biznesu bo nie wyglądam jak aktor i nie brzmię jak aktor – mówił późnej.

Helen Hunt i Brian Dennehy

Helen Hunt i Brian Dennehy

Świat poznał go już w 1982 r., kiedy na ekrany wszedł słynny Rambo. Pierwsza krew. To on zagrał w nim szeryfa niewielkiego miasteczka, który uparcie ścigał Syllvestra Stallone’a, nie licząc się z ceną.

Lata 80. były czasem jego świetności. To wtedy zagrał w Parku Gorkiego, w westernie Silverado i komedii obyczajowej Kokon i komedii sensacyjnej F/X. Tworzył wyrazistych bohaterów, których się zapamiętuje, niezależnie czy są pierwszo- czy drugoplanowi. Zwieńczeniem była chyba najlepsza rola kinowa w jego dorobku w komediodramacie Brzuch architekta.

Jednak jego największą miłością był teatr, gdzie odnosił największe sukcesy. Dwa razy został laureatem nagrody Tony, która jest scenicznym odpowiednikiem Oscara. Za rolę Willy’ego Lomana w serialu Śmierć komiwojażera na podstawie dramatu Arthura Millera, otrzymał Złoty Glob oraz nominację do statuetki Emmy.

Był dwukrotnie żonaty. Miał pięcioro dzieci, w tym dwoje adoptowanych. Jego córki ­- Kathleen Dennehy i Elizabeth Dennehy – także zostały aktorkami.


Brian Dennehy nie żyje

Brian Dennehy nie żyje

Brian Dennehy nie żyje

Brian Dennehy nie żyje5/9/03 NYC Grand Hyatt New York 69th Annual Drama League Awards Brian Dennehy & S. Epatha Merkerson CR: Ron Galella/Ron Galella Ltd./ OKO NA SWIAT

Brian Dennehy nie żyje

Brian Dennehy nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×