Szukaj

O nie! Legendarny magazyn znika z Polski po prawie 30 latach!

Bravo znika z rynku. Polska prasa

Bravo znika z rynku. Polska prasa

Magazyn BRAVO znika z rynku

Dwutygodnik Bravo pojawił się na polskim rynku 26 lat temu, w 1991 roku. Była to kalka popularnego w Niemczech czasopisma dla młodzieży. Od samego początku magazyn wzbudzał duże kontrowersje nie tylko w środowiskach konserwatywnych, ale również wśród rodziców i nauczycieli. W dwutygodniku poruszane były tematy tabu, takie jak związki, homoseksualizm czy seks wśród nastolatków, o których w latach 90. nie mówiło się tak często jak obecnie.

W dobie internetu popularność magazynu dla młodzieży z każdym miesiącem spadała, co w konsekwencji doprowadziło do podjęcia przez wydawcę decyzji o zakończeniu druku. Przypomnijmy, że pieczę nad polskim odpowiednikiem magazynu sprawowało wydawnictwo Bauer.

Nie da się ukryć, że dziś młodzież czerpie wiedzę z portali internetowych i grup tematycznych, gdzie nie brakuje zagadnień poruszających wiele wątków.

Decyzja wydawcy związana jest z jednej strony ze zmianami preferencji i sposobu konsumpcji mediów grupy docelowej, a z drugiej strony ze strategią opartą na dywersyfikacji segmentu poprzez wprowadzanie tematycznie profilowanych magazynów („Tube News”) i wydań specjalnych („Bravo Sport poleca: Białoczerwoni!”) – powiedział na łamach Wirtualnych Mediów Maciej Brzozowski, dyrektor public relations w Wydawnictwie Bauer.

Warto podkreślić, że przez ostatnie lata główne wydanie Bravo skupiało się na promowaniu i relacjonowaniu życia dzisiejszych gwiazd internetu. Przy dominacji social mediów, gdzie na bieżąco nastolatkowie mogą śledzić życie swoich idoli, Bravo wciąż traciło na tle konkurencji.

Ostatni numer Bravo ukazał się 27 grudnia 2017 roku.

Szkoda.

Jessica Mercedes zaatakowana przez fanki Maffashion? Nie miały dla niej żadnej litości!

Na to czekali jej fani! Polska blogerka w ostrej, erotycznej sesji!

Najpopularniejsza polska blogerka pokazała mamę! “Pierwszy raz tu na insta moja mama”


"BRAVO" znika z rynku

"BRAVO" znika z rynku

"BRAVO" znika z rynku

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×